Kuchnia, zioła i przyprawy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Olu, ja te powidła też wypatrzyłam u nas na FO, jeśli chcesz by były bardziej gęste trzeba dłużej gotować, bo przecież śliwka śliwce nierówna :)
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Jak ostygną to zgęstnieją,przepis zapisuję i chętnie wykorzystam
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Robiłam już kilka razy to powidło bez mieszania, super przepis ja daję mniej cukru bo lubimy mniej słodkie a zamiast octu można dać sok z cytryny albo mniej octu 2 łyzki.Tu najważniejsze aby nic nie mieszać bo sok ścieka a śliwki są w górze a wystarczy raz zamieszać i śliwki opadną i wtedy juz trzeba cały czas mieszać .
Długość smażenia trzeba obserwować bo zależy na jakim palniku.
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
MalgosiaRak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 29 sie 2013, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Bardzo dziękuję, z pewnością skorzystam, jak nie w tym roku to w następnym. :)
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Olu,jak ja mogłam nie zauważyć tego wątku , biję się w piersi i nadrabiam zaległości.W tym sezonie będę korzystała z Twoich przepisów ;:180
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Witaj Lodziu :wit
Ostatnio zaniedbałam wątek, bo i gotuję zdecydowanie mniej. Syn wyjechał na studia, a dla dwóch osób (starających się zrzucić kilka kilogramów) jakoś nie bardzo się chce pitrasić. Niebawem święta i także bez syna :( . Nie wiem czy zechcę szaleć kulinarnie. No może jajka faszerowane i zapiekane "po polsku" zrobię, bo bardzo smakowite są :) i jakieś coś tam, coś tam trochę świątecznie, by tradycji stało się zadość. Straciłam zapał do gotowania. A może jednak z wiosną się to zmieni :wink:

Jesienią za to robiłam wina . Trochę nam wyszło butelek. I powiem, że moje autorskie z aronii wyszło najlepiej :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

;:oj ale kolekcja ;:oj ;:oj to tak też można?jakoś wyobrażałam sobie,że tak to tylko hurtownicy robią ;:oj ;:215 szkoda,że degustacji nie ma :lol: :wit
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Asiu, to było nasze pierwsze nastawianie wina. Ja tak dla próby z aronii, bo już nie wiedziałam co z nią zrobić. A zdrowa jest :D Mój baniak to tylko 25 litrów. EM nie chciał być gorszy i zebrał wszystkie winogrona, zakupił baniak 50 l (on zawsze musi mieć większą skalę :wink: ), dokupił jeszcze deserowych winogron i zabrał się do nastawiania, jak mu się wydawało słodkiego , deserowego wina. Niestety wyszło go najwięcej, ale do picia niezbyt się nadaje. Teraz stosujemy je do potraw : kapusty, zup itd. Moje wyszło (wbrew pozorom, bo aronia przecież cierpka) najsmaczniejsze. Trochę już rozdaliśmy po rodzinie. Nawet ksiądz jak był po kolędzie, to się załapał na buteleczkę ;:224 Ciekawie się z nim dyskutowało na temat robienia win ;:224
Ja jeszcze zrobiłam 10l baniaczek wina z białych winogron , 10 l baniaczek z owoców głogu (tak dla zdrowotności) i 5 l baniaczek z owoców dzikiej róży. W przyszłym sezonie dalej stawiam na aronię :) Obrazek
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Jak mi podasz swój adresik i mnie wpuścisz, to zostanę Waszym osobistym degustatorem :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Pięknie wygląda regał z winami, pewnie jeszcze lepiej smakuje. Zapytam, czy do aronii dodawałaś liście z wiśni, bo tak gdzieś słyszałam. Może to w przypadku nalewki nie wina, już nie pamiętam.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Asiu, to już w kolejce nie będziesz pierwsza :;230 Teraz jeszcze nalewczki postawiłam na regale (z głogu, z pigwy, z truskawek i miętówka) i jeszcze jedna z lat poprzednich (niestety nie wiem z czego, bo nie podpisałam :oops: , ale smaczna też jest :) )

Krysiu , masz rację. W przepisie na nalewkę z aronii jest udział liści z wiśni. Moja koleżanka robiła właśnie taką nalewkę i mi podarowała jedną butelkę. W smaku także nie była zła. Zdaje się, że gotowała liście z aronią. Ja robiłam bardziej czasochłonną wersję, bo poprzez zalewanie alkoholem (6 tygodni) a potem zasypałam cukrem (też 6 tygodni) i dopiero wtedy połączyłam razem i stało następne 3 miesiące. Mogłaby dłużej postać, ale były święta, goście i ...... wszystko ... wyparowało ;:224
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Olu,jestem pod wrażeniem ;:oj na temat tych pięknych butelek-porozmawiamy w niedzielę w ZC ..... :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Olu wszystkie butelki opisane zabezpieczone jak z ze sklepu ;:oj Widocznie masz takie ustrojstwo do zakorkowywania butelek.U mnie taki arsenał byłby dożywotnio :;230 .Pozdrawiam wiosennie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”