Kuchnia, zioła i przyprawy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Proszę powiedz czy ma być 6 szklanek wody do maki?
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

tak-6
jeżeli dasz jednak wszystkie dodatki(to jednak kilka szklanek więcej)to wody może wyjdzie ok 7szkl
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Ojojoj Asiu, tyle roboty przy chlebku :roll: Ja to jednak jestem leniuszek. Właśnie piekę chleb w automacie z gotowej mieszanki. Dodaję tylko wodę, cukier, sól, drożdże i olej. Trzy godziny z haczykiem, ale samo się robi :D Kupuję gotowe mieszanki z ziarnem słonecznika lub dyni. Chleb znika w ciągu jednego dnia (trzy osoby). Wiem, wiem ... te na zakwasie są o niebo smaczniejsze i zdrowsze :D
Ale za to za pastami przepadam :D Indyka z wiśniami też trzeba spróbować :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Asiu, zainspirowałaś mnie i popełniłam dzisiaj na śniadanie pastę z makrelą. Ponieważ nie zawsze wszystkie produkty są pod ręką, postanowiłam zrobić z tego co akurat w lodówce było. A mianowicie :

1 wędzona markela, kawałek białego sera (miałam serek Capri typu włoskiego. Jest on mniej kwaśny), cebula, kawałek ostrej papryczki, dwa jajka ugotowane na twardo,odrobina pieprzu. Soli nie dodawałam , bo makrela była dość słona.

W blenderze zmiksowałam cebulę. Dodałam obraną z ości rybę oraz ser i jajkaoraz ostrą papryczkę. Całość zmiksowałam i gotowe. Przyprawiłam pieprzem. Ozdobiłam słodką papryką i ogórkiem konserwowym. Brakowało mi natki pietruszki, dlatego ten ogórek. Nie dodał on jednak koloru, ale zestawienie smakowe było ok. Do tego własny chlebek ... i jestem po śniadaniu :D

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

witaj:)
chlebek z automatu to świetna sprawa,sama już myślałam o takim rozwiązaniu.
Mojego wychodzą 2 spore blaszki i ciągle go rozdaję lub częściowo zamrażam bo dla nas to trochę przy dużo.Wiadomo jednak,że chlebek na zakwasie jest zdrowszy -podczas rośnięcia już ulega fermentacji-częściowo jest "przetrawiony".Mam zamówienia na chlebek od kobitki,która jedynie po moim chlebku nie ma skoków cukru :D
No i mam ciągły dylemat ;:108
Twój chlebek ze zdjęcia wygląda jak mój czyli super :wink: ,a pasta i kanapeczki bardzo mi się podobają
pozdrawiam o poranku i pomalutku zbieram się na ćwiczonka ;:211
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Od roku próbujemy z mężem piec chlebek sami ale coś nam nie wychodzi.Chciałam kupić maszynę do chleba ale nie mam nikogo znajomego kto takową posiada.Nie wiem jaka wybrać może cos polecisz?
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Na razie szybciutko podam link do tematu Automat : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=9&t=20294 i uciekam trochę popracować :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Witam
pooglądałam i ślinka mi cieknie na pasztecik, na jogurcik.....................
Oj zjadłoby się.
Robisz zjawiskowe potrawy Olu. zazdroszczę. ;:65
Czasami też uda mi się coś upichcić.... oooo, dżem z dyni też robiłam w tamtym roku super wyszedł.
Będę tu wpadała do Ciebie podejrzeć.
Pozdrawiam

;:118
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Witaj Ewo :wit Miło, że oderwałam Cię od Twoich fascynujących prac ręcznych. Jak w kuchni gwarno, to zawsze coś ciekawego się upichci :D

Ponieważ w tygodniu nie mam czasu na jakieś czasochłonne potrawy, wymyślam takie które są zdrowe, ładnie mogą wyglądać i smakować a do tego robi się je migiem. Dzisiejszy posiłek także w locie , czyli zajęło mi to ok 30-40 min. Nie zawsze trzymam się ściśle przepisów. To raczej kuchnia eksperymentalna :roll: Potrawa z warzywami azjatyckimi

Oto przepis : paczka mrożonych warzyw (oczywiście mogą być świeże, ale więcej czasu to zajmie), cebula ,brokuł, cukinia, czosnek, filet ryby, paluszki krabowe. Oczywiście wybór warzyw w/g stanu posiadania w lodówce i smaku :D
1. Wstawiłam ryż. Dwie torebki na 3 osoby,
2. Na rozgrzanej oliwie zeszkliłam dwa ząbki czosnku i 1 cebulę pokrojoną w piórka,
3. Warzywa umyłam, odcedziłam i dodałam do czosnku i cebuli,
4. Dokroiłam cukinię, brokuła
5. Doprawiłam do smaku solą, pieprzem i curry,
6. Na drugiej patelni (aby było szybciej) usmażyłam filet z mintaja i paluszki krabowe,
7. Ryż po ugotowaniu formuje się w filiżance i na talerz wraz z warzywami i rybą

I fotorelacja w trzech krokach :D

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Wygląda i zapewnie smakuje przepysznie. Ja robię podobne danie, ale nie wygląda tak apetycznie, bo ryż na talerzu luzem.
Czy dodajesz coś do ryży, żeby nie rozsypał się czy go więcej rozgotowujesz?

;:118
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Ewo, ryż daje łatwo się formować gdy jest ciepły. Ten użyty, to ryż basmati o luźnej strukturze, ale poddał sę formowaniu :D

A teraz moja przygoda z jogutrownicą. Dotarła i wygląda tak :
Obrazek

Zdecydowałam się na jednokomorową, bo daje więcej możliwości. Oto przepis na jogurt w/g instrukcji:
Do pojemnika wlać 900ml mleka i 10ml jogurtu z żywymi bakteriami. Ja na początek dałam bakomę. Można użyć mleka UHT , pasteryzowanego (butelkowego) lub świeżego. Mleko świeże należy najpierw zagotować a potem schłodzić do ok 30 stopni. Mieszamy mleko z jogurtem i włączamy urządzenie. Przy mleku już podgrzanym proces tworzenia się jogurtu trwa 8 godzin, przy zimnym z lodówki 10 godzin. Następnie wkładamy z pojemnikiem do lodówki. Jeżeli chcemy zmieszać z owocami, to robimy to właśnie przed umieszczeniem go w lodówce.

Mój pierwszy jogurt robił się 7,5 godziny (po podgrzaniu mleka w mkrofaklówce do temperatury hmmm , mniej więcej dobrej :D ) Nie mogłam dłużej czekać, bo już chciałam iść spać. Wyszedł jak gęste kwaśne mleko. Moje chłopaki chwalili, że dobry.
Obrazek

Do drugiego jogurtu dodałam 1 łużkę mleka w proszku (przepis z netu) i zrobiłam serek. Dzisiaj rano tak wyglądał :
Obrazek

Robota przy takim serku prawie żadna. Wieczorem przelałam gotowy jogurt do czystej bawełnianej ściereczk i powiesiłam nad zlewozmywakie. Przez noc ociekł. Jest to wersja podstawowa i cała zabawa smakowa przede mną :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Oj chyba skuszę się na jogurtownicę.
Uwielbiamy jogurty, serki...ale do tej pory zawsze były kupne. ;:180
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Gratuluję rozpoczęcia przygody z jogurtownicą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”