Zmęczone oczy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Zmęczone oczy

Post »

Najlepiej robić sobie dużo przerw i wychodzić na świeże powietrze, ale to doraźnie, jak masz większe problemy z oczami to lepiej do lekarza się udać.
magda7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 18 sie 2014, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zmęczone oczy

Post »

W pracy spędzam 8 godzin więc temat zmęczonych oczu już przerabiałam. Kiedyś koleżanka podsunęła mi artykuł z powabnejpani.blog.pl. Polecają tam kilka preparatów na suche i zmęczone oczy. Dla mnie bardzo pomocnym był B-Lens Drops.
Jeśli ktoś nie chce stosować preparatów z apteki można spróbować poradzić sobie z tym problemem za pomocą domowych sposobów. Jest kilka metod:)
Podstawowa to ziemniak przygotowany na 2 sposoby. Obranego ziemniaka kroimy na plastry i nakładamy na oczy na ok 20 minut. Drugi bardziej skomplikowany to starcie ziemniaka na tarce. Tak przygotowanego ziemniaka obijamy w gazę lub jakąś chusteczkę i przykładamy do oczu. Po 15 minutach powinno być widać pierwsze efekty.
Można zastosować też mleko. Należy przygotować mleczne okłady. Zwykłe płatki kosmetyczne moczy w mleku, lekko odciskamy nadmiar i stosujmy na zmęczone oczy. Mleko nawilża i łagodzi podrażnienia.
I standardowe okłady Z HERBATY. Najlepsza jest herbata czarna, ekspresowa lub rumianek.
Czarna herbata, dzięki zawartości garbników, które posiadają właściwości ściągające, oraz kofeiny odpowiedzialnej za zwężenie naczyń krwionośnych skutecznie zmniejszy obrzęki.
Torebki herbaty zalewamy wrzącą wodą na kilka minut. Następnie wkładamy je do lodówki lub zamrażarki, schłodzone torebki trzymamy na oczach około 10-15 minut.
Fajnym rozwiązanie są żelowe okulary dostępne w aptece. Okulary te muszą być schłodzone. Świetnie też sprawdzają się kostki lodu owinąć gazą lub chusteczką i przyłożone na kilka minut do oczu. Jeśli nie mamy akurat pod ręką kostek wystarczy schłodzić łyżeczki :)
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Zmęczone oczy

Post »

W sezonie można dwa plastry świeżego ogórka położyć na zamkniętych powiekach,
aronia też wzmacnia wzrok oraz borówka czarna.
grass231
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 8 lip 2014, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zmęczone oczy

Post »

Mnie najszybciej pomagają krople do oczu.
marchewka31
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 maja 2013, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zmęczone oczy

Post »

A czy ktoś z Was ma problemy z oczami w związku z noszeniem soczewek?
Powoli się do nich przekonuję. Podobno jeśli są dobrze dobrane nie powiny być uciążliwe. Tak słyszałam od znajomych. zmoderowane, szarotka66 Mimo wszystko boję się uczucia piasku pod powiekami i tego, że jednak nie przywyczaję się do soczewek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”