W kuchni z Sebą

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

W kuchni z Sebą

Post »

Witam wszystkich ! Jak wiecie to od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad założeniem swojego wątku kulinarnego, parę osób mnie do tego przekonywało no i stało się ! Witam wszystkich w moim kulinarnym wątku ! :wit Chciałbym aby stał to się wątek ogólno kulinarny z przepisami, poradami i ciekawostkami kulinarnymi. Zachęcam was również do publikowania !

A tak w skrócie dla tych którzy mnie jeszcze nie znają :wink:
Jestem Sebastian, mam 24 lata i pracuję w małym bistro jako szef kuchni jednak z wykształcenia jestem cukiernikiem ! W wolnych chwilach po pracy spełniam się jako zapalony działkowiec i fan roślin egzotycznych ;:306

Na początek wstawiam obiecany w Klubie Wesołych Ogrodników przepis na pączki !

Pączki Seby

Obrazek

:arrow: 450 g mąki pszennej
:arrow: 180 ml mleka
:arrow: 150 g masła, roztopionego i przestudzonego(ja po roztopieniu dolewam zimnego mleka aby schłodzić do odpowiedniej temperatury ok 36 stopni)
:arrow: 6 żółtek
:arrow: 50 g świeżych drożdży
:arrow: 6 łyżek cukru
:arrow: 1,5 łyżki spirytusu

Do miski przesiewamy mąkę, rozczyn(kruszę drożdże do miseczki, dodaję 4 łyżki cukru i rozcieram do upłynnienia. dodaję 2-3 łyżki mąki i mieszam do uzyskania masy o konsystencji gęstej śmietany, odstawiam na 10-15 minut pod przykryciem w ciepłym miejscu) i pozostałe składniki. Wszystko mieszamy do połączenia. Ciasto będzie luźne ale takie właśnie ma być ! Forumjemy kulę i odstawiamy do miski natłuszczonej olejem. Przykrywamy i odstawiamy na ok 1.5h w ciepłe miejsce i czekamy aż ciasto podwoi swoją objętość. Na tym etapie, jeśli nie planujemy smażyć pączków tego samego dnia a dopiero następnego możemy ciasto równie dobrze przykryć folią spożywczą i schować do lodówki. Ciasto będzie bardzo wolno ale rosło i nie ma ryzyka że przerośnie przez noc. Ciasto wyrośnięte w lodówce wyciągamy jakieś 30 minut przed formowaniem pączków i lekko je ogrzewamy, takie ciasto moim zdaniem lepiej się formuje.
W czasie kiedy ciasto rośnie, wycinamy kwadraty z papieru do pieczenia(ok 9x9cm) na których będziemy układać nasze pączki.
Kiedy mamy ciasto wyrośnięte/ogrzane maczam ręce w oleju tak aby były lekko tłuste, formuję kulki po ok 80gram i układam na papierki.(do formowania nie używam mąki ponieważ będzie szybko się paliła w tłuszczu na którym smażymy i będzie trzeba często wymieniać) Tak uformowane pączki odstawiam w ciepłe miejsce pod przykryciem i czekam aż podwoją swoją objętość.
Rozgrzewam w niskim ale szerokim garnku olej, u mnie zazwyczaj ok 3-4litrów. Przy użyciu termometra sprawdzam i w momencie osiągnięcia ok 180 stopni wrzucam wyrośnięte pączki na tłuszcz papierkiem do góry i upływie ok minuty delikatnie go ściągam. Pączki smażę 3 minuty z każdej strony. Wyciągamy i wykładamy na papierowy ręcznik w celu odsączenia. Po wystudzeniu nadziewamy i posypujemy cukrem pudrem lub polewamy lukrem.
Gotowe ! Smacznego ;:333
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: W kuchni z Sebą

Post »

;:138 ;:138 ;:138
W końcu założyłeś swój wątek z przepisami! Wpisuję się, żeby mi nie uciekło :wink: a pączki pewnie też wypróbuję.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Super to i ja się przyłączę :wit
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Ja też chętnie tu zajrzę nie raz :)

Teraz czekam na przepis na idealny, nieopadający biszkopt ;:108
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Ja tym bardziej, jestem ciekawa Twoich patentów na udane ciasta . ;:215
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 188
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Napisz jaki masz sprzęt do nadziewania pączków. Ja się zawsze stresuję bo mi jakoś nie wychodzi. Dlatego nadziewam przed smażeniem.
Hanna
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: W kuchni z Sebą

Post »

I napisz jaki termometr używasz do mierzenia temperatury oleju.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Dawaj też tutaj placki dyniowe.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Ja tez czekam na idealny biszkopt :D ;:65 Także na dobre torty ;:333
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Też się zapisuję, by nie zgubić wątku.
Ponieważ wszyscy czekamy na przepis na biszkopt, dla zabicia czasu proponuję oglądnąć na filmie ten rodzaj biszkoptu.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W kuchni z Sebą

Post »

O, Seba, :wit taki wątek nie może mnie ominąć, zapisuję i będę zaglądać. ;:108
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: W kuchni z Sebą

Post »

O matko ! Jak tu dużo osób się wpisało ! Witam wszystkich, jak mi miło ;:oj :wit

Ula Przepis na biszkopt jest banalny i to tylko 3 składniki !

Biszkopt średnica tortownicy 25cm
Na jedno jajko idzie 40 gram cukru i 40 gram mąki tortowej czyli na biszkopt o średnicy 25cm używam 6 jajek i takie proporcję podaję :wink:
:arrow: 6 jajek średnich, oddzielnie żółtka a oddzielnie białka
:arrow: 240 gram cukru
:arrow: 240 gram mąki tortowej
Białka ubijamy na sztywną pianę pilnując aby ich nie przebić i stopniowo zaczynamy dodawać cukier, dodajemy żółtka i nadal ubijamy. Kiedy cukier się rozpuści w masie przestajemy ubijanie i przesiewamy do masy jajecznej mąkę. Mieszamy bardzo delikatnie, najlepiej ręką w tą samą stronę w którą ubijaliśmy mikserem(jest to bardzo ważne ponieważ zmiana kierunku mieszania zniszczy w znacznym stopniu strukturę ubitych jajek przez co ciasto jest bardziej podatne między innymi na opadanie czyli jeśli miksowaliśmy w prawą stronę to i mieszamy w prawo z mąką) Ważne przy mieszaniu jest też aby mieszać jak najkrócej, bardzo delikatnie i jednocześnie pamiętając też o wybieraniu wszystkiego co opada na dno misy podczas mieszania. Jak już cała mąka jest wymieszana wylewamy ciasto do tortownicy której dno jest wyłożone papierem do pieczenia. Pieczemy ok 50-60 minut (w zależności od piekarnika) w temperaturze 180 stopni, podczas pieczenia nie otwieramy piekarnika. Po upływie tego czasu możemy otworzyć piekarnik, aby sprawdzić czy biszkopt jest upieczony delikatnie go przyciskamy. Jeśli ciasto sprężynuje/odbija do góry to znaczy że biszkopt jest gotowy, jeśli nie to nastawiamy jeszcze jakieś 10 minut. Po tym czasie Biszkopt powinien być już upieczony. Studzimy i używamy do ciasta do którego jest nam potrzebny. Biszkopt możemy też z powodzeniem zawinąć w folię spożywczą i zamrozić. Odmarza w kilkanaście minut.

Hanna ja do nadziewania pączków używam zwykłego worka cukierniczego z końcówką do nadziewania, ostatnio widziałem takie w Auchanie po 6zł za sztukę na dziale z akcesoriami kuchennymi. Pączki nadziewane przed smażeniem częściej trafiają się surowe w środku lub pękają i wypływa nadzienie które strasznie strzela w tłuszczy i się pali szybko.

wiridiana jutro jak będę w pracy to zrobię zdjęcia i zobaczę jaka to firma bo powiem szczerze że nawet nie wiem, szef kiedyś kupił i póki działa i się sprawdza to korzystam i w sumie nigdy nie przyszło mi do głowy sprawdzić :;230

Anida Proszę bardzo, wstawiam przepis tutaj ;:333

Placki Dyniowe
:arrow: 250 g puree z pieczonej dyni*
:arrow: 50 g jogurtu naturalnego (tylko jeśli używasz gęstego puree)
:arrow: 2 jajka
:arrow: 2 łyżki oleju
:arrow: 2 - 3 łyżki cukru
:arrow: 1 Łyżka cukru wanilinowego
:arrow: 1 łyżeczka cynamonu
:arrow: 230 g mąki pszennej
:arrow: 2 łyżeczki proszku do pieczenia
Wszystko do miski(najpierw mokre składniki a później suche, mąkę przesiać z proszkiem), wymieszać mikserem na wolnych obrotach do połączenia składników i smażyć ;) Ciasto można trzymać w lodówce w zamkniętym pojemniku przez ok 2 dni. Podajemy ze śmietaną waniliową, jakimś dżemikiem i owocami.
Smacznego ! ;:333

*Jeśli ktoś nie wie jak zrobić puree z dyni to proszę pisać, wszystko wyjaśnimy !
Mikar
100p
100p
Posty: 182
Od: 8 maja 2012, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok.Siedlec

Re: W kuchni z Sebą

Post »

Witaj.
Czekam na przepis na puree z dyni.
Pozdrawiam.
Jerzy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”