Nasze Najlepsze Przepisy - DESERY, CIASTA i INNE WYPIEKI

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Mak jest cały, dlatego babkę robi sie tak szybko :)

chatte
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

:D 11. KEKS Z NIESPODZIANKĄ :D

Potrzeba przede wszystkim 1 bombonierkę z czekoladkami mlecznymi.
20dkg masła utrzeć z 15dkg cukru, 1 torebką cukru waniliowego i szczyptą soli. Ucierając wbić 4 jajka a na koniec połączyć z 15 dkg jogurtu naturalnego. Otrzymaną masę wymieszać z 40dkg mąki, 1 op. proszku do pieczenia i 1 op. budyniu waniliowego.
Do nasmarowanej tłuszczem formy o długości ok.30cm nałożyć 1/3 ciasta, wsypać połowę czekoladek, następnie nałożyć połowę z pozostałego ciasta, wysypać resztę czekoladek i na koniec dać ostatnią warstwę ciasta. Piec 50-60 min w tem. 175st. Wierzch (po wystudzeniu ciasta) polać gotową polewą czekoladową.
Obrazek ;:8 ;:8 ;:8
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Administrator pisze:Aurynka, ale mi "ślinka pociekła", patrząc na ten przepis 11 - keks :!:
Jest to jeden z prostszych przepisów , a takie lubię najbardziej. :wink: 8) Jak sobie niedawno zrobiłam tego keksika, to połowę blaszki zjadłam na śniadanie, a drugą na kolację. :oops:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Aurynko, przepis moze prosty, ale w moim wykonaniu na pewno ten keks byłby mniej śliczny, a zakalec byłby na palec :(
Nie mam Twoich zdolności :(
Może Ty Nelu masz jakiś przepis na niezawodne, błyskawiczne ciasto? ;:25
Pozdrawiam Was serdecznie
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Droga Chatte- uwierz w siebie- mówi się, że nie święci garnki lepią. Każdy kiedyś miał trudne początki, o których lepiej nie wspominać :wink: , a dzisiaj wszystko wydaje się łatwe.

12. BABKA DWUKOLOROWA

Obrazek

2 2/3 szkl mąki pszennej
1 1/3szkl cukru
margaryna
8 jajek
8 łyżek oleju
2 2/3 łyżki kakao
3 1/3 łyżki proszku do pieczenia

Białka oddzielić od żółtek. Margarynę utrzeć z cukrem. Dodawać po jednym żółtku oraz na przemian olej i mąkę z proszkiem. Na końcu dodać ubitą pianę z białek i delikatnie wymieszać. Podzielić ciasto na 2 części. Do jednej dodać kakao. Wlać np do keksówki/ albo tortownicy z kominkiem/ białe ciasto, na nie ciemne ciasto/ środkiem nożem "przekroić- lekko wymiesza kolory /
Piec 60 minut w temp. 180 stopni.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

13. KOKOSKI

Obrazek

7 żółtek
1 łyżeczka proszku
1 łyżeczka octu
1 szkl. cukru pudru te składniki wymieszać i odstawić na 15 minut

Następnie dodać ubite białka i 1 szkl mąki i upiec. Zrobić polewę. Moczyć w polewie i obtaczać w wiórkach kokosowych / lub orzechach /

POLEWA / 2-3 razy/
3 łyżki masła
3 łyżki mleka
3 łyżki kakao
1 szkl cukru pudru składniki wymieszać i zagotować
basa gabriela

Post »

Witam was :D Jak wszyscy to wszyscy a co mi tam ciasta które przedstawie sa prościutkie i nie możliwe żeby sie nie udały.Możliwe że je znacie .

14. PIERNIK BEZ MIODU I

2szkl.mąki,1szkl.cukru,12,5dkg margaryny lub masła,1jajo,1/2słoiczka powideł lub dżemu śliwkowego,2 łyżeczki kakao,1 opakowanie przyprawy do piernika,1 szkl.mleka,1 łyżeczka sody,tłuszcz i bułka tarta do formy(forma keksówka).

Masło roztopić i ostudzić,Make przesiać i wymieszać z soda.Jajko utrzeć z cukrem i przyprawą do piernika.Dodawac stopniowo wszystkie składniki ucierając (ja to robię mikserem żeby szybko).Ciasto wlać do formy wysmarowanej i obsypanej bułka tartą.Piecze sie ok.50min w temperaturze ok.180 stopni.Polewam to ciasto polewą gotową(w proszku która rozpuszcza sie w mleku tylko ja zamiast mleka daję rum)Można to ciasto posmarować (nie dla dzieci)przed polaniem polewą także troszeczkę rumem i dopiero na to polewa i jak kto lubi wiórki kokosowe.


15. PIERNIK BEZ MIODU II

3 jaja,1/2słoiczka dżemu z czarnej porzeczki,szklanka cukru,szklanka mleka,2szkl.mąki,1/2szkl.oleju,łyżeczka cynamonu,łyżeczka sody,łyżeczka kakao.

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać mikserem.Wlać do blaszki posmarowanej i obsypanej bułką i piec ok.40minut w temp180-190 stopni.Po upieczeniu polać polewa czekoladowa.

Obydwa ciasta sprawdzić przed wyjęciem długim,cienkim patyczkiem patyczek suchy ciasto upieczone,mokry,klei się dopiec.Ciasta b.łatwe nie możliwe do zepsucia :D uczyłam sie na nich piec.
basa gabriela

Post »

Nela ileś ty mi dziewczyno radości zrobiła!!!!!Ja tego przepisu tyle czasu szukałam to piekła moja mama ale zapomniała przepisu to była pychota.Wielkie dzięki :D :D :D :D

Pozdrawiam.Gabi
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D No to Gabi - do dzieła !! ;:36 :wink:
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Kolej na ciasta sezonu

16. PLACEK Z JABŁKAMI

3 szkl mąki
2 jaja
margaryna
cukier waniliowy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szkl cukru pudru z tego zagnieść ciasto i podzielić na 2 części

Na jedną część wyłożyć jabłka starte na grubym tarku / 1,5 kg /posypać cynamonem. Na jabłka wylać gorący budyń 2 budynie rozpuścić w 3 szkl mleka/ przykryć drugą połową ciasta. Piec 45 minut. Po upieczeniu posypać cukrem pudrem.

17. JADŻKA

3 szkl mąki
margaryna
pół szkl cukru pudru
3 całe jaja
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

Mąkę z margaryną posiekać, dodać jaja zarobić.Podzielić na 2 części. Jedną rozwałkować na blachę. Jabłka pokroić w ósemki, układać jak na fale Dunaju. Ugotować 3 budynie śmietankowe w 4 szkl mleka. Wylać na jabłka, przykryć drugim plackiem.
Piec około 45 minut
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Nelu, to nie jest kwestia wiary, ale praktyki. Niestety :( Upiekłam wiele ciast, babek i pierników, ale nie pamietam, zeby któryś był bez zakalca. Nie wiem na czym to polega, ale naprawde ciasta mi nie wychodza. Dlatego postanowiłam poprzestać na babce makowej i paluszkach, bo nie da sie ich zepsuc, no chyba ze sie spalą :D Ale kokoski... jak będę miała natchnienie i więcej czasu, to chyba spróbuję. Wygląda, ze to moze byc przepis dla mnie :)
Obawiam się jednak, ze pierniki Gabi, jeśli tylko spróbuję je zrobić, "siądą" mi. To pewne prawie jak amen w pacierzu. ;:10
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:wink: Chatte, słoneczko - a może co chwila otwierasz piekarnik i sprawdzasz jak się piecze ? Ciasta nie lubią jak im "przerywać " wylegiwanie w ciepełku . Albo za krótko trzymasz w piekarniku ?Nie zawsze ciasto po upływie czasu podanego w przepisie jest gotowe. Czas podawany jest orientacyjnie. Próbuj, próbuj- praktyka czyni mistrza- nie poddawaj się tak łatwo ! :D :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Kochane, uwierzcie mi : robiłam wszystko jak należy, nie otwierałam piekarnika, nie wyciągałam zbyt szybko. Czekałam czasem nawet aż ciasto bedzie letnie, a i tak po wyciągnięciu "klapało". Moze dlatego, ze pieczenie nie jest jednak moja pasją ;) To taka kara ;:22 Ale jak nie to nie, nic na siłę. Jak mam jakichś gości to zawsze mogę zrobic babke makową albo paluszki i chyba poszerzę repertuar o kokoski :) Moze jeszcze cos wyłowię z Waszych przepisów? :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”