Jak przestać jeść słodycze?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Miodem można słodzić tylko letnią lub chłodną herbatę, traci swoje cenne właściwości powyżej 40 stopni Celcjusza. Niestety jakoś zimą wróciłam do słodyczy ;:131 Zaczęło się od prezentu, który dostałam od osoby która nie je słodyczy ;:219
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Wszystko się zgadza.Miodem należy słodzić płyny ciepłe inaczej traci swoje właściwości.I dodatkowo miód zmienia smak płynów.Herbata jest bardzo dobra z miodem , ale już kawa ;:oj /oczywiście to kwestia gustu.
poza tym idzie kwestia kupna samego miodu, kupować z pewnych źródeł, albo wcale.Bo dużo jest oszustw i kombinacji.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Tylko gdzie te pewne źródła. Moje niestety wyginęły. A na wspomnienie niezupełnie oczyszczonego miodu spadziowego w roku 2011 z pasieki niedaleko Rabki do dziś leci mi ślinka.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

To musiałaś mieć dobre konszachty z pszczelarzem, bo mało komu dają taki miód nieoczyszczony,ot sama natura :D
Nauczymy się kilku podstawowych zasad jak rozpoznać miód jeżeli kupujemy go w miejscu X a nie mamy możliwości z super pewnego źródła.
Gdzie został on wytworzony.Jeżeli PL to PL a jak UE to ważne ,bo często pisze w UE i spoza UE czyli made ich China.A tam ? Litr miodu kosztuje bodajże dolara.Pszczoły są skarmiane cukrem nie widzą na oczy nawet kwiatka.
Krystalizacja to naturalne zjawisko i miód z czasem każdy musi się skrystalizować.Często na półkach widzi się ,że on jest płynny.Przychodzimy za jakiś czas, potem znowu za jakiś czas a on nadal jest płynny ! Czyli coś nie tak.
Lejąc miód ze słoika do szklanki czy miski musi być ciągnący i lać się jednolitym strumieniem, nie może się przerywać strumień i lać się seriami.
Cuda nad cudami tworzą niektórzy cukier - syropy a nawet mąka ziemniaczana i nasz miodek pomimo jedzenia ze słoika nie ubywa :lol: takie perpetum mobile.Miód ,,rośnie w słoiku '' .Dobrych miodów nie robi żaden moloch, chyba,że wstawia miody indywidualnie jakiś pszczelarz,ale to tak rzadkie zjawisko jak woda na pustyni.Jest w Pl kilka molochów miodowych ,ale oni to banda oszustów.Opierają się często na starej polskiej tradycji.Sprzed lat i na tym bazują.
I jedna uwaga jeszcze /może coś mi się więcej przypomni to napiszę/ nie dajcie się oszukiwać na miody typu akacjowe, świerkowe czy też wrzosowe.Wrzos bardzo późno kwitnie i mało pszczelarzy pobiera wtedy miód. Akacja często, coraz częściej słabo kwitnie, a w sklepach półki się uginają od cudownych miodów :lol:
Mamy tutaj na forum kilku pszczelarzy może Wam dopiszą kilka aspektów o których ja zapomniałem.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Miód wrzosowy jest bardzo rzadki, bardzo drogi i bardzo trudny do podrobienia. Ma nietypowy kolor, konsystencję (galaretkowatą) i smak. Często kupowałam go od zaprzyjaźnionego górala z w/w pasieki. Niestety w sezonie 2012 na skutek jakiejś niezidentyfikowanej zarazy mój góral ostał się z 1 tylko rodziną pszczelą i zamiast produkcją miodu zajął się odbudowywaniem pasieki. Oby mu się udało.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Kawę dodają i inne przysmaki :lol: ot Parada Oszustów.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

;:oj ;:oj ;:oj
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
taksa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 24 kwie 2013, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Panilasu pisze:ja od 4 miesięcy zastępuję cukier miodem:)
super zamiana
Też tak robię :). Czytałam ostatnio jednak, że miodu nie powinno się dodawać do gorącej herbaty, bo traci on wtedy wszystkie swoje wartości odżywcze. Zwykle więc czekam aż trochę przestygnie i dopiero wtedy go do niej wrzucam :)
Awatar użytkownika
Marcheff
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 cze 2013, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja również staram się słodzić miodem albo wcale. Można nauczyć się odchodzić od słodyczy ale potrzeba wtedy dużej samodyscypliny. Małymi krokami można zastępować ciastko np jakimś owocem albo warzywem :)
Awatar użytkownika
Asia712
50p
50p
Posty: 83
Od: 17 gru 2012, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja kiedyś mogłam jeść słodycze codziennie... pare razy dziennie :D ale od jakiegoś czasu, jak zjem coś słodkiego, to robi mi się niedobrze i chce mi się spać, i poza tym jestem strasznie głodna, więc muszę coś zjeść... Dlatego doszłam do wniosku, że lepiej nie jeść nic słodkiego ;:oj :) Czasem mam takie napady, że muszę coś przekąsić, ale nie tak często jak kiedyś. Przestałam też słodzić kawę i herbatę jakiś czas temu i to prawda, że można całkowicie odzwyczaić się od słodzonych napojów. Herbatę zdarza mi się czasem posłodzić, może raz na miesiąc, ale kawy słodzonej po prostu bym nie wypiła.
Soki są dla mnie za słodkie, a woda smakowa - w ogóle nie da się pić :roll:
Pozdrawiam, Joanna
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

jeden z wariantów - nie kupisz to nie zjesz :roll:
nie upieczesz też nie zjesz :?
jak leży zapas gdzieś na półce to zawsze przyjdzie taki moment że się sięgnie
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

cd.
wprawdzie jak nie upieczesz to nie zjesz ;:108 ale jak nie upieczesz czegoś prawie słodkiego i bardzo zdrowego to przy najbliższej okazji w koszu na zakupy wyląduje spory kawałek ciacha z kremem :oops:
kaamiil
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 20 cze 2013, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

U mnie działa jedynie "metoda szokowa" czyli odstawienie słodkości z dnia na dzień (przez parę dni jest ciężko, ale potem już OK)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”