Jak przestać jeść słodycze?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Bufo-bufo to dobry trop,z tym rozkładaniem słodyczy na czynniki pierwsze.Kiedy "mam bóla" na słodkiego batona to czytam skład,w wyobraźni widzę ten cukier,tłuszcze,miazgi,specyfiki w proszku i całą resztę chemii i przechodzi jak ręką odjął :;230 ostatecznie sięgam po suszone owoce.
Kwiaty to resztki Raju.
adamtis
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 13 gru 2011, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Jedzenie samego białka podobno obciąża nerki. Ja uważam, że ważny jest umiar we wszystkim i trzeba słuchać organizmu:) Jak mnie nachodzi ochota na słodkie to się zastanawiam kiedy ostatnio coś jadłam pożywnego i zwykle stwierdzam, że jestem po prostu głodna a chęć na słodycze to pierwszy sygnał do uzupełnienia zapasów:) Może lepiej zjeść coś pożywnego. Co do typowego obiadku polskiego (czyt. ziemniaki, mięso, surówka) teściowie i rodzice się dziwią jak dla mnie i męża gotuję 2, max trzy małe ziemniaczki. Po prostu ziemniaki mi nie wchodzą- zjem połówkę i wystarczy. Ciarki mnie przechodzą jak przypomnę sobie napompowany talerz ziemniaków z dzieciństwa :shock:
Jawgarden
Ania D.
500p
500p
Posty: 604
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Słodycze można zastąpić świeżo wyciskanymi sokami domowymi (jabłka, marchew etc), do tego można jeść trochę suszonych owoców. Na śmiadanie, jak pisze Ganio4, świetna jest jaglanka z duszonymi owocami.
selen
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 mar 2013, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

hej :)
sporo przeszłam, jeśli chodzi o słodycze, aktualnie zmagam się z węglowodanowym obżarstwem i skutkami takich napadów (prawie 10 kg w ciągu roku i zniszczona wątroba). dzisiaj sobie obiecałam, że więcej słodyczy nei skosztuję:)
tak jak przedmówcy-podziwiam osoby,kttóre po jednym ciastku czy cukierku umieją sobie powiedzieć STOP. ja nie potrafię i taka jedna kostka czekolady zamienia się w całą tablczkę, a nierzadko nawet i 2, a skoro i tak zgrzeszyłam to dokładam jeszcze batona, chipsy i kanapkę z dżemem. a że mam poczucie, że jestem beznadziejna, zapijam to wszystko colą (której nie lubię i nie piję zazwyczaj) a później w nocy cierpię.
w ciągu dnia też najlepiej mi nie jest, bo tyłek rośnie i dopchodzi do tego, ze nhie ma jak tego ukryć :P
jednym słowem koniec na tym, czas sięskupić na czymś innym, co będzie wyzwalało pozytywna energię;)
wiosna idzie, coraz cieplej będzie, spacery coraz dłuższe, apetyt mam nadzieję się zmniejszy :)
trzymam kciuki za wszystkich rzucających słodycze od dziś :)
TO NASZ WIELKI DZIEŃ :)
Awatar użytkownika
Ediii
50p
50p
Posty: 55
Od: 12 gru 2007, o 11:03
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Hmmmm Miałam podobne problemy. Nawet więcej ? twierdzę, że byłam uzależniona od słodyczy. Rano wstawałam i myślałam o batonach. Wieczorem obiecywałam sobie, że od jutra się powstrzymam. Nigdy nie mogłam spróbować łakoci i podziękować. Jeden kawałek łakoci powodował, że sięgałam po więcej i więcej. Nie umiałam przestać. Wciągałam jak odkurzacz. Jak najwięcej?. Chciałam zjeść na zapas?. Dzisiaj kręcę głowo z niedowierzania?. Trzy lata już nie jem słodyczy?. Jak to się stało? Hmmmm.. Myślę, że zmieniłam swoje myślenie i nastawienie do jedzenia?. Mam większą wiedzę na temat odżywiania. Zaczęło się od kłopotów ze zdrowiem? Zaczęłam więc interesować się zdrowym odżywianiem i dowiedziałam się, że słodycze to wręcz trucizna? Nadmiar powoduje wiele chorób? Dzisiaj moje odżywianie to głównie kasze? Warzywa? Jabłka i inne krajowe owoce?. Kaszy jem b. dużo. Jaglaną i gryczaną. W różnych wersjach?. To powoduje, że nie mam ochoty na słodycze?.. Warto sobie uświadomić, że słodycze poprawiają nastrój tylko na moment i to jest złudzenie?. Wyrządzają za to o wiele więcej szkody? Teraz kiedy mam pokusę na jakieś ciacho? nie sięgam po nie?. Przygotowuję sałatkę lub inne zdrowe jedzenie. Pomaga?

Z doświadczenia wiem, że można porzucić słodycze. Ale trzeba czymś ochotę na to zastąpić. Nie można być głodnym. Trzeba polubić coś innego. U mnie jest to kasza, warzywa, owoce.
Pozdrawiam
Ediii
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja znalazłam tylko jeden jedyny sposób dla siebie aby nie jeść słodyczy. Nie kupowałam ich, nie było ich w domu, przestałam słodzić kawę, herbatę. W ciągu 3 lat zjechało mi 15 kilo. To był naprawdę jedyny sposób - nie było słodyczy i nawet jak miałam ochotę, to ich nie jadłam, bo ich nie miałam :)

Tak samo rzuciłam palenie, przestałam kupować i unikałam ludzi palących, aby mnie nie korciło.

Na mnie takie sposoby działają, ale rozumiem, że ludzie są różni i nie każdemu to podpasuje :)
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Więcej płynów neutralnych = niesłodzonych najlepiej wody
Koniecznie spożywać CHROM najlepiej w postaci tabletek chelatowych (wiele łatwiejsze przyswajanie przez organizm)
Chrom bardzo obniża apetyt na słodkie
:idea:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Najlepiej mieć silną wolę i się powstrzymywać od jedzenia dużych ilości słodyczy.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ten temat to cos dla mnie :) Aktualnie nie jem słodyczy od kilku mieięcy; w przeszłości też miałam takie okresy, zresztą dużo dłuższe. Przekonałam się, że u mnie jest tak, jak z każdym uzależnieniem - albo wcale, albo dużo...tzn. nie od razu dużo, ale jak zacznę, to powoli się rozkręcam...
Potwierdzam działanie kasz, ja teraz na śniadanie jem mieszankę płatków jaglanych i płątków owsianych, gotowanych na wodzie i do tego pod koniec dodane płatki migdałowe, prażone siemię lniane i owoce goja (po 1 łyżce) oraz utarte jabłko - świetne śniadanie!
No i jeszcze właśnie owoce goja - poza innymi wartościami zdecydowanie zmniejszają apetyt na słodycze!
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

A ja walczę ze słodyczami :lol: słodycze to mój wróg i skrzętnie przeszukawszy szafki coś zawsze znajdę pochowane w strachu cukierki czy wafel jakiś jest i złowrogo na mnie patrzy.Ha ! mam cię gagatku :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Jak przestać jeść słodycze? Najlepiej ich nie kupować :lol:
U mnie w domu cukru nawet nie ma.
Kasia
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

...a u mnie odwrotnie...;jak nie ma słodyczy to czuje się głodna jak wilk i kombinuję co by tu upichcić.Chęć na słodycze zaspokajam kupieniem czegoś słodkiego,a sama wiedza ,że coś tam pysznego mam wystarcza i wcale mnie nie ciągnie żeby zjeść to co kupiłam.Zjadam batona kupując go.Pomaga mi to ćwiczyć silną wolę.Całe życie słodziłam cherbatę i kawę.Nie byłam wstanie nawet wyobrazić sobie jak można nie słodzić.Przyszedł pewien poranek i jak zwykle wypiłam kawę z cukrem i mlekiem i poczułam się żle.dliło mnie...na drugi dzien to samo...Od dłuższego czasu nie słodzę,a słodkie napoje nie są już dla mnie.Organizm sam zrobił porządek :wink:
Panilasu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 kwie 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: W Polsce sobie jestem

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

ja od 4 miesięcy zastępuję cukier miodem:)
super zamiana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”