Jak przestać jeść słodycze?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Czytać skład ;)... U mnie ograniczenie wędlin, spowodowało mniejsze łaknienie na słodycze.
rob79
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 mar 2014, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

A podobno powinno odstawiać się słodycze stopniowo. I moim zdaniem nie można z nich rezygnować całkowicie.
Zastąpić je można owocami (ale trzeba uważać z ich ilością, ponieważ zawierają cukry), jeśli już trzeba słodzić to np. miodem naturalnym, nie rezygnowałbym też z gorzkiej czekolady.
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Witam.Mam ten sam problem.Uwielbiam słodycze.I jak wiem że sa w domu to stopniowo ale w końcu musze je zjeść.A ten chrom to na mnie wogole nie działa.
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Z tego względu lepiej nie chomikować, albo poproś kogoś o schowanie, przechowanie i czytaj skład, naprawdę odchodzi ochota to już lepiej samemu coś zrobić...I rób sobie raz w tygodniu " dzień dziecka" ;). Wizja, że będziesz mogła za kilka dni coś zjeść powinna pomóc wytrzymać te kilka dni. Dobra jest gorzka czekolada. A suplementami się nie truj...
Awatar użytkownika
kotfilemon
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 28 kwie 2014, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Polecam ksylitol, jest droższy od cukru, ale ma odczyn zasadowy i nie zakwasza organizmu. Ja od jakiegoś czasu stosuję go zamiast cukru i mogę z całego serca polecić Obrazek
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

A po co słodzić płyny?
Ja przestałem jak znieśli cukier na kartki i jakoś mi cukru nie brakuje.
Moje wątki
Festina Lente
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

U mnie w domu, pięć osób, pół kilograma trzcinowego mam przez ok. 3 miesiące. Dzieci piją tylko wodę :lol:
Kasia
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

U mnie nie ma cukru w domu, mam problem jak przychodzą niezapowiedziani goście. Słodyczy nie kupuję - czyli nigdy ich nie ma kiedy nachodzi mnie ochota na coś słodkiego.
A dzieci (wnuki) piją kompoty, zupełnie niesłodzone, po prostu mieszam kwaśne owoce ze słodkimi. Właśnie dziś kompot rabarbarowo-winogronowy.
Problem z cukrem dla mnie zaczął się od rzucenia palenia 11 lat temu, wtedy zaczęłam zastępować dymek słodkim. Efekt spora nadwaga i problemy zdrowotne.
1.5 roku temu kiedy okazało się, że wykryto u mnie guz, stary lekarz powiedział mi dosadnie, że komórki nowotworowe żywią się cukrem, kiedy go nie ma upośledzony zostaje ich rozwój.
Najbardziej je pasie zwykły cukier. Glukoza, laktoza, fruktoza spożywane z umiarem mniej. Może coś w tym jest, może nie ma ale na moją wyobraźnię podziałało.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Zgadzam się. Cukier ,,karmi raka".
Kasia
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Z rakiem potwierdzam, generalnie cukry proste, a te przetworzone rafinowane mówi się o nim biała śmierć.
"Cukier stanowi doskonałą pożywkę dla komórek, które dzięki niej szybciej mnożą się i rosną. Jednak z większych ilości glukozy również chętnie korzystają agresywne komórki rakowe." http://onkologia.opole.pl/index.php?opt ... Itemid=169
Ciekawy artykuł polecam :).
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilak ... rze/phgrjt
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Oprócz raka cukier karmi jeszcze drożdżaki i robale np. owsiki. Właśnie produkty przemiany materii owsików często powodują alergie, a winowajców szuka się w kurzu itp.
Dorota
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Ja już od dobrych kilku lat nie używam cukru i nie jem produktów zawierających cukier. A słodkie dania lubię i wcale z nich nie zrezygnowałam, tyle, że używam słodziku. Dobry jest ten na bazie stewii, bo nie traci słodyczy podczas obróbki termicznej i podczas dłuższego przechowywania, czyli można używać go np. do przetworów owocowych. Robię też lody z lekkiego serka wiejskiego i owoców, desery z jogurtu z różnymi dodatkami. Produktów mącznych i zbożowych unikam, ale myślę, że tutaj też można w recepturze zastąpić cukier innymi substancjami słodzącymi.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jak przestać jeść słodycze?

Post »

Nie wszyscy wiedzą, że cukier (sacharoza) wchodzi w skład wielu produktów, w których się go nie spodziewamy i zjadamy nieświadomie np: pasty do zębów lub leków.
A co do słodzików, to faktycznie te na bazie stevii byłyby rewelacyjne, gdyby zawierały tylko stevię. Szczególnie te polskie, przeczytaj skład. Jak przywoziłam dawniej z Czech lub Austrii (bo stevii w Polsce długo nie można było wprowadzać do obrotu)
w składzie były tylko 3 składniki.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”