W Bretonskiej kuchni u Gosi

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

I znowu ciekawie i smacznie się zrobiło. :D

Z przepiórkami u mnie tak samo było Nalewko - kupiłam je z myślą o Świętach i Nowym Roku.
Efekt taki, że do tej pory leżą w zamrażalniku i czekają na okazję. :;230
Na szczęście nie zajmują tyle miejsca, co kaczka z tego samego źródła (już skonsumowana).
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Witajcie,

Postanowiłam sama zrobić "galette des rois" , to francuskie ciacho,tyle ze z jabłek.
Następnym razem zrobię tradycyjnie z kremem migdałowym.

Wynik nawet był pozytywny bo wszyscy się zajadali. By wojny nie było , włożyłam 2 figurki i wszyscy byli szczęśliwi :tan

Składniki :

2 ciasta francuskie
4 jabłka, pokrojone na małe kawałki.
cukier, cynamon
2 żółtka

Na blaszkę wyłożyć ciasto francuskie,
Wymieszać jabłka z cukrem i cynamonem. Wyłożyć na ciasto. Mozna tez dać mus jabłkowy. Mnie osobiście jabłka wystarcza.
Położyć drugie ciasto, skleić boki. Ja moczyłam palce w wodzie by boki lepiej się skleiły.

Rozbić dwa żółtka i wysmarować powierzchnie ciasta.

Zrobić dziurę w środku ciasta, w ten sposób ciasto ładnie urośnie.

Nagrzać piekarnik na 180°

Podczas gdy nagrzewa się piekarnik ciasto włożyć do lodówki. Podobno jak jest zimne lepiej się piecze.

Piekłam z dobre 30min. Jak ładnie było spieczone ze wszystkich stron to wyciagnelam z piekarnika.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Gosiu, już czwarty raz przegrałam w konkurencji ?galette?. Dwa razy wygrała Adrienne i dwa razy M. Kombinuję jak mogę, wybieram najbardziej grube kawałki, sama kroję, a nawet oglądam przekrój(kiedy nie ma Adrienne). Nie działa, a co gorsze, Adrienne ma już niezbyt dobrą opinię o mnie, bo mówi, że ?piratuję? . Widziałam małe galettes, takie na dwie osoby i prosiłam M, aby kupił dwie małe zamiast jednej dużej. Mam męża żarłoka! Kupił dużą! Powiedział, że duża jest bardziej tajemnicza, sekretna. No i znowu wygrał! I tym razem była to śliczna maska karnawałowa. Pociesza mnie, że jutro kupi następną, a tymczasem łaski jakie spadną na niego będą też moim udziałem . Co to za pocieszenie, jeśli z końcem karnawału będę gruba jak balon? Ja też chcę być królową ;:65 !!! Ale nie za taką cenę! :roll:
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

ha ha ha !! Feluś droga, uśmiałam się jak nie wiem co ! Jak przysłowie mówi "kto nie ma szczęścia w grze ma szczęście w miłości " ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Przepyszny wątek kulinarny, a ciasto francuskie w Twoich wersjach wygląda smakowicie :heja ,
zrobiłam sobie już notatki i będę experymentować ;:138
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Zapomniałam Ci zakomunikować, że udało mi się wygrać figurkę w ostatnich dniach stycznia. I zaraz potem Administrator forum przyznał mi serduszko, którego i Tobie gratuluję ;:167 ! Pewnie też znalazłaś la feve i to są właśnie dowody jej mocy. Pomyśl, przed nami cały długi rok powodzenia. Oj, wydarzy się jeszcze wiele dobrego! :D
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Gosiu, dzięki Twojemu wątkowi ciasto francuskie na stałe zagościło u mnie w domu - teraz już cała rodzina pamięta o zakupie, po prostu musi być w lodówce, gotowe do użycia :)
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Witam gorąco w wietrzny dzionek.

Zielona Aniu, bardzo się ciesze ze lubicie francuskie ciasto i często gości na waszych stolach. U mnie w lodowce tez obowiązkowo leży jedno czy dwa ciasta , bo jak nie wiem co zrobić szybkiego na kolacje to upiekę szybki kisz i po sprawie . :D ;:224

Felu w tym roku znalazłam tylko jedna f?ve. Mam nadzieje ze będzie to dobry rok.

W ubiegłym tygodniu zrobiłam galette des rois z migdałami i z gruszka. Musze się pochwalić gdyż była wyśmienita !
Moj M stwierdził ze nigdy już nie kupi w sklepie, jedyne co by dodał to mala kropelkę rumu.

oto przepis:

2 ciasta francuskie u nas kupuje pâte feuill?te
25 cl mleka
3 żółtka + 1 do drugiego ciasta
50g cukru
20g maki
ok 100g migdałów w proszku
1 gruszkę ale nie koniecznie pokrojona na cienkie plasterki.
i oczywiście feve czyli jakaś figurkę.

Podgrzać mleko w osobnym naczyniu. Ja osobiście pogrzałam w mikrofalówce w butelce po dzieciach. :)
W garnku wymieszać żółtka z cukrem dodać make. Dodać mleko i na ogniu wszystko mieszać tak długo aż zrobi się krem. Potrwa to kilka minut.

Następnie, zdjąć z ognia dodać migdały i odstawić do wystygnięcia.

Na okrągłej blaszce wyłożyć ciasto wylać krem, położyć figurkę i wyłożyć gruszkę. Przykryć drugim ciastem (nie zapomnieć by zdjąć papier)
Skleić dwa ciasta razem , wysmarować żółtkiem, zrobić dziurkę na środku.
Podczas gdy piekarnik się nagrzewa do 200° , ciasto włożyć do lodówki jak już wcześniej pisałam podobno lepiej rośnie.
Piec 40 min.

Oczywiście ten który znajdzie f?ve/figurkę zostaje królem lub królową wieczoru !!


Obrazek
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Robisz Gosiu coraz piękniejsze galettes :D ! Migdały i gruszka to doskonały pomysł! My kupujemy w cukierniach. Ostatnio otworzono nową pâtisserie niedaleko nas i tam są wyśmienite, chociaż figurki mało ciekawe, bo panowała seria wystrojonych w kokardki kotów. Właśnie taką wygrałam w ostatniej tego roku galette.
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Drogie panie, napiszcie coś na temat Rillettes, proszę.
Znalazłam fajny przepis na Rillettes z łososia z masłem, a le może macie jakieś inne, równie ciekawe przepisy?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Nalewko, niestety nie pomogę ci , ja rillettes kupuje :oops:

Z tego co wyczytałam można łatwo zrobić z tuńczyka, makreli, sardynek, dużo jest tez przepisów jest na bazie łososia, na ale nie wypróbowane... ;:224

Ostatnio modne są terrine jakoś jeszcze się do tego nie zabrałam ale kilka przepisów mam :;230 . Terrine można upiec i jeść na zimno lub jak na video włożyć na kilka godzin do lodówki. Zapomniałam dodać ze do terrine używa się naczynia z kamionki.

Propozycje : :lol:

http://www.cuisineaz.com/entree/terrines-435.aspx

Tutaj kobietka przygotowuje terrine z pomidorów i sera z kozy.

http://www.cuisineaz.com/recettes-video ... 45755.aspx


jejku ale się głodna zrobiłam.

Pisząc o kozim serze, mam prosty przepis na aperitif.
Jabłko pokroić na plasterki, na nie położyć plasterek koziego sera i włożyć do ciepłego piekarnika.
Ja ser się stopi apero jest gotowe :tan

idę coś przekąsić.... ;:137
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Nalewko, rillettes jest taka różnorodność bardzo smacznych gotowców, że tez nigdy ich sama nie robiłam. Zastanawiam się jak to przetłumaczyć, bo może to być zarówno rodzaj pasty, jak i delikatnego w konsystencji pasztetu. Zazwyczaj podaje się je jako apéritifs przed obiadem smarując nimi malutkie kromki chleba. Robi się je z różnych rodzajów mięs ryb, owoców morza, wieprzowiny, królika, perliczki i.t.d. Dowolność wyboru nie ma granic. Rillette istnieją też w Polsce w postaci pasty z wędzoną makrelą, albo popularny smalec ze skwarkami, cebulą i jabłkiem, a jadłam też pyszną z wędzonego łososia . Cały sekret przygotowania najbardziej chyba popularnej, wieprzowej polega na bardzo wolnym i długim gotowaniu mięsa z dodatkiem smalcu i wina, aż do momentu gdy mięso zacznie się rozpadać. A taki przepis znalazłam w necie:
;:137 Składniki (na dużą ilość):
2 kg schabu karkowego (można poprosić rzeżnika aby pokroił na 5 grubych kotletów)
1 spora golonka, lub dwie malutkie
3 duże cebule pokrojone dość grubo
120 g smalcu
? litra wytrawnego wina ( n.p. sauvignon)
Przyprawy zamknięte w małej torebce z tkaniny: 1 liść laurowy, 1 gałązka tymianku, 1 ząbek czosku roztarty wraz ze skórką, trzy gożdziki
Pieprz i sól
Przygotowanie:
1 W grubym garnku rozpuścić smalec i kiedy będzie dobrze gorący smażyć na nim kotlety karkowego schabu z każdej strony.
2 W tym czasie rozgrzać piekarnik do temp. 130° (na 4/5 w innych piecach)
3 Po zezłoceniu schabu dodać cebulę i ją zeszklić, po czym dodać woreczek z przyprawami, wino, ? litra wody i golonki. Doprowadzić do wrzenia i dodać mielonego pieprzu, a następnie włożyć przykryty garnek do pieca na cztery i pół godziny.
4 Od czasu do czasu trzeba mieszać i sprawdzać czy mięso nie przywiera do dna i ewentualnie dodać trochę bulionu lub wody.
5 Łyżką cedzakową wyjąć na talerz mięso, wyrzucić woreczek z przyprawami i pozostały bulion przecedzić przez sito
6 Poczekać aż mięso przestygnie, usunąć kości, większe kawałki pokroić na drobne.
7 Wrzucić mięso do przecedzonego uprzednio sosu i zagotować mieszając drewnianą łyżką.
To wszystko, rillettes de porc jest gotowa. Wystarczy tylko włożyć ją do ceramicznych garnuszków. Po ochłodzeniu i zostawić w lodówce na trzy dni. Wiem, że to trudne, ale smaki muszą się dobrze wymieszać. ;:137

Powinnam jeszcze dodać, że w tym przepisie użyto golonki, które uprzednio pozostawały jakiś czas w soli. Dzięki temu zachowują piękny różowy kolor i szybciej się gotują.

Moja sąsiadka czasami przynosi mi zrobioną własnoręcznie ze świerzych makreli. Gotuje je, wyjmuje ości i usuwa ciemne partie mięsa (te nie są zbyt smaczne). Potem dodaje musztardy, smietany, posiekanego szczypiorku i wszystko miesza. Jeśli przepis wyda Ci się interesujący, to zapytam ją o proporcje składników.
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Gosiu Felu gratuluję super wątku ;:138 ...na pewno zrobię to galette bo ciasto francuskie można bez problemu dostać. :D
Wkrótce wrócę ...samo słowo pâtisserie już jest bardzo elektryzujace. :D
;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”