W Bretonskiej kuchni u Gosi

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Stachu 1956

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Witam ,
bardzo lubię "fasolkę po bretońsku ", prosiłbym o przepis .
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Stachu 1956 pisze:Witam ,
bardzo lubię "fasolkę po bretońsku ", prosiłbym o przepis .


:;230 :;230 :;230
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Gosia, jakie pyszności a ja dopiero tutaj trafiłam. Miałabym ochotę wielką zjeść " Kurczak z cytryna kondensowana i zielonymi oliwkami" z Twojego przepisu - ale skąd mam wziąc takie cytryny? Czy znalazłabyś przepis jak je zamarynować? widziałam że Marokańczycy mają pełne słoje takich cytryn, u nas nie do kupienia
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Witam gorąco :wit :wit
strasznie długo mnie nie było w wirtualnej kuchni :;230
U mnie pełno czereśni zrobiłam Clafoutis łatwe ciasto z czereśniami, ugotowałam zupę z natki pietruszki, a mój M doskonałego królika cydrze; ;:137 ;:137

Ulko -lawendo , milo mi ze znalazłaś mój watek. W FO jest tyle ciekawych tematów, a wszystkiego przeczytać nie można. :D
U nas kupi się cytryny kondensowane w większym supermarkecie, faktycznie nie wszędzie się je znajdzie. Myślisz ze w większym jak Carrefour , nie będzie ?
Poszukam w necie przepis ;:132 , jak tylko przetłumaczę to napisze ok ?

Stachu przepis na fasolkę po bretońsku mam ;:108 , ale wyciętą z polskiej gazety. Mama mi przesłała. :;230 :;230 :;230

Ale tak poważniej :lol: , przepis nie istnieje. Wyczytałam kiedyś ze Polacy którzy mieszkali kolo miasta Paimpol (tam uprawia się fasolkę podobna do naszej polskiej), po powrocie do kraju moze z nostalgii ? hihi , ochrzcili polska fasole - po bretońsku.

We Francji istnieje przepyszny Cassoulet na bazie fasoli, golonki, i chyba kaczki. Jak dla mnie skomplikowane i pracochłonne , kupuje gotowe w sklepie. :oops:

Tak sobie pomyślałam ze nie podałam przepisu na mój "ratatouille" . Potrawa na bazie warzyw która często robię w sezonie. :D

Dobrej nocy Gosia
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Gosiu zajrzałam do twojej kuchni i aż mi ślinka popłynęła, dobrze że jestem po obiedzie bo musiałabym coś wypróbować, ale już wiem gdzie szukać dobrego przepisu gdy będzie ku temu okazja.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 556
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Zaznaczam watek z pysznościami (jak sądzę tyle pozytywnych opinii ) na pewno skorzystam
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Jejku, ostatni post napisałam w czerwcu ??? Jak ten czas mija !
Kamma bardzo dziękuję za odwiedziny, mam nadzieje ze znajdziesz coś dla siebie !

Do zobaczenia już niebawem ;:137

Ale wstyd ! Ulce - Lawendzie obiecałam przetłumaczyć przepis, i nie zrobiłam :oops: Ale wstyd, sorki !!! ;:196
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Zaciekawiły mnie przepisy,a że uwielbiam nowości i eksperymenty kulinarne więc niebawem wrócę.Lecę do Lidla ,m.in.po ciasto francuskie-szpinak mam łosia czyt.łososia mam...będzie tarta zwana u Ciebie jakoś tak śmieszniekisz:wink: :wit
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Z pustymi rękami nie lubię przychodzić więc proponuję królika wg mojego przepisu w wątku "mniam ..."cz.1,mam nadzieję ,że posmakuje ;:333 Zabieram przepis na królika w sosie musztardowym ;:108
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Świetne przepisy, zrobiłam właśnie na wczorajszy obiad królika w musztardzie. Dzisiaj przymierzam się do zapiekanki z ziemniaków, bo na zewnątrz wreszcie chłodno i pada. Super się czyta zapiski sprzed 7 lat - teraz te wszystkie rzeczy można bez problemu kupić w Polsce, nawet na wsi. Pozdrawiam i może jeszcze coś napiszecie z francuskich przepisów.
Beata
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Beatko , bardzo sie ciesze ze przepis ci przypadl do gustu :D Piszesz ze to jest przepis z przed 7 lat, powaznie ? Sprobuje sie zmobilizowac i zaproponowac jekies lekkie latwie i przyjemne przepisy. Ja takze czekam na wasze propozycje :tan . Pozdrawiam wszystkich Gosia
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Beatrice pisze:Gosiu, pozwolisz, że się pochwalę Far Breton w moim wykonaniu. Ono musi ostygnąć przed krojeniem, prawda?
Ja uwielbiam gorące ciasta i oczywiście rożek musiałam odciąć, ale źle mi się wyjęło :)

A u mnie śliwki nie utonęły :) użyłam dużych, mieszańca Amers.

Obrazek
Ciekawe, w Polsce zawsze daje się skórką do dołu.
Beata
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Hej Acia- Beata :D . Brzuszkiem do gory to chyba wszedzie tak sie kladzie ! Ja nie pamietam czy dodalam ze sliwki dodaje sie suszone a nie swieze... Mam nadzieje Beacie smakowal, chociaz nie wiem czy po tylu latach to ona pamieta o tym przepisie :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”