Lomi Lomi Nui, Ma-uri.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Lomi Lomi Nui, Ma-uri.

Post »

Ostatnio modny i zdrowy wątek dla duszy i ciała.
Zapraszam do dyskusji o swoich odczuciach.
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

[cyt.z yahoo]Masaż Lomi-Lomi
" Masaż Lomi-Lomi to lekko erotyczna forma hawajskiej „pracy z ciałem”, pochodząca z dawnych świątyń na Hawajach. Zawsze służył on przede wszystkim oczyszczeniu, wzmocnieniu,pobudzeniu i uzdrawianiu. Często był rytuałem przejścia- wejścia w dorosłość lub w nowy etap życia. Masaż mógł trwać nawet kilka dni z udziałem wielu osób. Towarzyszyły mu pieśni, modlitwy, rytuały dotykowe i różne inne zabiegi.
Dla odróżnienia wyjątkowej wagi i znaczenia, ta świątynna forma masażu Lomi-Lomi określana była słowem Nui (tj. ważny, jedyny w swoim rodzaju)

Lomi – Lomi Nui, hawajski masaż świątynny znany jest już szeroko w USA, wiele luksusowych ośrodków SPA w Europie Zachodniej – w Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii ma go od dawna w swojej ofercie. Jest idealnym środkiem na szybkie , zagonione i często zapomniane erotycznie życie jakie prowadzimy, na nadmiar bodźców pobudzających atakujących nas zewsząd, na wypalenie zawodowe lub stany depresyjne. To zwrot w kierunku siebie samego i powiedzenia sobie – „ to mój czas, to ja sam(a) jestem w tej chwili najważniejszy(a) dla siebie i kogoś. Wszechświat potrafi nas za taki zwrot w życiu, czasem nadspodziewanie szczodrze wynagrodzić. "
Obrazek Obrazek

p.s. To tyle co znalazłyśmy razem z kuzynką ze Stanów w tłumaczeniach starych ksiąg Hawajskich.
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Absolutnie masaż nie zawiera elementów erotycznych, przepraszam aurynko ale to niezła bzdura z takim określeniem - no chyba, że kontakt z ciałem "pacjenta "przez strefy przedłokciowe masażysty tak nazwiemy ... ale to chyba nadużycie interpretacyjne tego słowa w polskiej kulturze (nie wiem jak w innych krajach np muzułmańskiech to może i odkrycie nadgarstka nazwiemy erotyką...).

Opisy masaży Lomi - Lomi , Mauri

http://masaze.pl/?T=material&material.id=90#comment
http://www.lomi-lomi.pl/masaze.php
http://www.czasnatury.neostrada.pl/
http://www.kiaora.pl/?P=masaz

Spis innych technik /typów masażu;

http://masaze.pl/?T=rodzaje&listmaterial.idcat=16
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Podałeś temat do rozważań, więc się dołączyłam. Nie będę jednak już więcej pisać, skoro piszę bzdury. Nie miałam nawet pojęcia o istnieniu takiego masażu, a to tłumaczenie przesłała mi kuzynka, dlatego wkleiłam. Niech się zatem wypowiadają doświadczone osoby.
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Moja koleżanka parę razy była na takim masażu i bardzo sobie go chwali -wycisza, odpręża. Człowiek czuje się po prostu lżejszy. Masaż ten działa nie tylko na ciało fizyczne. Jest to swojego rodzaju rytuał, bo masażysta wykonuje masaż jakby tańcząc przy muzyce hawajskiej. Przekazuje równocześnie energię miłości, akceptacji.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Tak Wiśnio zgadza się, pięknie napisane.
Nie ma nic wspólnego z erotyką, czy erotyzmem jakkolwiek pojętym - absolutnie - na Polinezji wykonuje się go nawet noworodkom. :D
Więcej o Lomi-Lomi poisałam w tym wątku :-) Zapraszam!
==> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?p=28605#28605
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Siedząc godzinami przy kompie przydałby się taki masaż :D :D :D
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Wybaczcie, że odgrzebuje stare watki... do tej pory jeszcze nie przeczytałam nawet połowy wszystkich tematów i powoli nadrabiam zaległości ;-)

Akurat zajmuje się polinezyjskim masażem Ma-uri. Jest to moja pasja, sposób na spełnione życie i praca w której sie realizuje.
Adminek napisał, że ostatnio modne są masaże polinezyjskie Ma-uri i Lomi Lomi Nui, i owszem są one popularne ale czy nazwałabym je modnymi? Chyba nie. Zainteresowanie tymi masażami jest powodowane naszymi potrzebami, życie w ciągłym biegu, stres, nieodpowiednia dieta to wszystko (a nawet jeszcze więcej) sprawia, ze masaże a zwłaszcza masaże polinezyjskie cieszą się tak dużym uznaniem i popularnością. Owszem ze stresem można walczyć na kilka sposobów (najlepiej stres całkowicie wyeliminować, ale to nie takie proste) tu podczas jednego zabiegu dostaje się dużo, dużo więcej i to w tak doskonalej a równocześnie prostej formie.
Tak jak wcześniej było napisane te masaże nie są tylko dla ciała (fizycznego) to balsam dla ducha.
Masz a właściwie terapia o wielopoziomowym działaniu. Podczas zabiegu dochodzi do oczyszczania organizmu i psychiki a następnie do mobilizacji i wzmocnienia.
Celem Ma-uri jest osuwanie przyczyn złego samopoczucie, złego stanu zdrowia, wprowadzenie harmonii pomiędzy duchem a ciałem i uświadomienie sobie procesów zachodzących w nas samych oraz zrozumienie powodów dla których chorujemy.
Niestety można tez spotkać sie (zwłaszcza w internecie) z mylnymi teoriami o tych masażach. Myślę, że nie tylko naszej Aurynce (czy tez jej kuzynce) "udało" się trafić na określenie "masaż erotyczny". Masaże o których mowa są masażami wręcz rytualnymi, jest to rytuał przejścia np. przejście z choroby w stan zdrowia lub zakończenie jakiegoś cyklu życia (przejcie z etapu młodzieńczego w dorosłość) i nie maja nic wspólnego z erotyka. "Świete miejsca intymne" bez względu na to czy masowana jest kobieta czy mężczyzna są zawsze przykryte ręcznikiem i starannie omijane. Dlaczego tak się dzieje, że ktoś czasami wspomina swoje doświadczenie z tym masażem jako erotyczne? Niestety brakuje takiej osobie dotyku i miłości w codziennym życiu :(
Całkowicie zgadzam się z Onaczkiem te masaże są dla każdego! Nawet noworodki są poddawane masażowi, ba! a jak wspaniałym przeżyciem jest doświadczenie masażu przez kobietę bezpośrednio przed porodem...
Ten masaż odmładza!! Nawet po jednym zabiegu widać zmiany, oczy robią się piękniejsze, błyszczące, skora jakby gładsza, a siły ma sie tyle, ze można góry przenosić - czy to MAGIA?? Nie ;-) to tylko i zarazem aż moc masażu!!
AROHANUI!
d
Obrazek
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

DorkaWD pisze:...Ten masaż odmładza!! Nawet po jednym zabiegu widać zmiany, oczy robią się piękniejsze, błyszczące, skora jakby gładsza, a siły ma sie tyle, ze można góry przenosić - czy to MAGIA?? Nie ;-) to tylko i zarazem aż moc masażu!!
AROHANUI!
Zgadzam sie z Toba w całej rozciągłości!!! :D :D :D

;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”