Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.1

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
lena
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 18 lut 2007, o 19:33
Lokalizacja: Oborniki wielkopolskie

Post »

Naleweczko :) :) :) peany na Twoją cześć powinni pisac :D
Jak żyję nie widziałam tyle przepisów na nalewki, a i sama dotychczas robilam tylko z wisni.

Przestudiuję je dokładnie, i biorę się do dzieła :twisted: :twisted: :twisted:
Rozumiem, ze laskę wanili mogę zastąpić cukrem waniliowym, a jak z imbirem? moze być suszony, czy jednak zalecasz korzonek?

Nalewkowe pozdrowienia :D :twisted: :D
marzena
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Grzesiek

Miło mi bardzo :) Na wszelki wypadek podałam na początku, który przepis jest mój, który sprawdzony czy zmodyfikowany przeze mnie, a który z sieci. A likier z lipy zrobię po raz pierwszy w tym roku, bardzo mi się spodobał, a jeśli do tego ma takie rekomendacje, to w ogóle się nie będę wahać, tylko od razu zrobię parę butelek, mniaam, mniaaam.

Lena

Cukier waniLINOwy zamiast wanilii może być, jest różnica, ale nie aż tak wielka, żeby nie można było tego traktować wymiennie.

Imbir - ja używam tylko świeżego, sproszkowany ma inny zapach i smak, i do tego powoduje zmętnienie nalewki. Nalewka trudniej się klaruje, a przecie powinna być klarowna jak kryształ, prawda? Kup jednak imbir w korzeniu, jakby co, można go obrać, pokroić w plasterki, zamrozić i użyć mrożonego, kiedy będziesz robić nalewkę za jakiś czas. Powodzenia :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
lena
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 18 lut 2007, o 19:33
Lokalizacja: Oborniki wielkopolskie

Post »

Wielkie dzięki naleweczko :D :D :D

Ja sama wolę używać świeżego imbiru, bo jak już się przekonalam, suszony różnie smakuje i pachnie, w zależności od firmy go produkującej na rynek :) :) :)

A co do lipki, mmmm...już widzę ten miodowy kolorek :D :D :D

pozdrawiam
marzena
Grzesiek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 18 lut 2007, o 22:19
Lokalizacja: warm.-mazur.

Post »

Postaram się wstawić jakieś zdjęcie nalewki lipowej - kolorek rewelacyjny, a do tego do butelki można włożyć jeden kwiatostan lipy. Wygląda to super.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Nalewki - Winka

Post »

21. Winko - Nalewka z czarnej jagody - borówki

Przed laty dużą popularnością cieszyło się winko jagodowe.
3 dość duże garście owoców czarnej jagody zalać butelką mocnego wina, lub wódki.
Odstawić na 2 tygodnie w ciepłe i ciemne miejsce, można co pewien czas potrząsać butelką, wtedy alkohol lepiej wytrawi owoce.
Zlać i odsączyć owoce.
Stosować przy dolegliwościach żołądkowych, bólach brzucha, roztrojach żołądka, rozwolnieniach.
Brać po 10 - 15 kropli na cukier.
Przy dezynterii dorośli do 30 - 40 kropli.
Polecam i życzę zdrówka.
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Nalewka cytrynowa

Post »

22. nalewka cytrynowo-kawowa
1 cytrynę obieram ze skóry, ziarenka kawy (około15-20 szt) wbijam w cytrynę.Wkładam cytrynę do słoja wsypuję 15 łyżek cukru zalewam 1 litrem czystej wódki.
Odstawiam na 4-6 tygodni, co jakiś czas potrząsam słojem żeby się cukier rozpuszczał. Zlewam do butelki.
Ma taki fajny posmak kawy i świetnie się pije jak soczek, tylko później coś dzieje się z nogami :)
Ze skórką robiłam po raz pierwszy, ale mi się skórka odbija więc teraz robię bez skórki
pozdrawiam :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

23. NALEWKA WIŚNIOWO - MIĘTOWA

1 l wódki
5 szklanek dorodnych wiśni
20 pestek wiśni
20 listków mięty
? cytryny pokrojonej w plastry
? szklanki cukru
Sposób przyrządzenia:
Wiśnie umyć, osuszyć. Każdą przekroić na połowę, usunąć pestki(tego nie znoszę), wiśnie lekko rozgnieść. 20 pestek wiśni rozbić używając młotka. Wszystkie składniki umieścić w szklanym gąsiorku, szczelnie zamknąć. Postawić w nasłonecznionym miejscu naokoło 7 dni, mieszać kilkakrotnie. Po 7 dniach gąsiorek przetrzymywać przez 4 tygodnie w miejscu zacienianym. Nalewkę bardzo dokładnie przefiltrować, przelać do butelek, odstawić szczelnie zamknięty na okres 2 miesiące aby trunek nabrał właściwego smaku i zapachu.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

24. NALEWKA MALINOWA

1l malin
4l syropu cukrowego( proporcje 1,5 kg cukru na 2 l wody)
0,5 l spirytusu

Maliny zalać syropem, pozostawić na słonecznym miejscu przez 10 dni. Codziennie potrząsać gąsiorem. Po tym czasie gdy płyn będzie klarowny zlać do butelek i zakorkować. Trzymać w ciemnym miejscu.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

25. NALEWKA TZW. ŻENICHA

1 kg owoców dzikiej róży
6 goździków
1łyżeczka suszonego rumianku
1 łyżeczka suszonej mięty
0.75l spirytusu
Owoce przemrozić w zamrażalniku, nakłuć widelczykiem i zalać 0.75l spirytusu. Pozostawić na 5 tygodni, dość często wstrząsać. Po tym czasie zlać nalewkę, z owoców wycisnąć sok, przecedzić i połączyć z nalewką.
0.5l miodu zagotować z 0.5l wody, przestudzić dodać 0.5l wódki i połączyć z nalewką. Rozlać do butelek, szcczelnie zamknąć i odstawić na 3 miesiące.
Nalewka jest wyśmienita. zamiast neutralnego w smaku miodu można użyć miodu gryczanego - powstanie nam nalewka o nucie piernikowej.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

26. NALEWKA WĘGIERKOWA

1kg śliwek węgierek
0,5 l spirytusu
o,5 l wódki czystej
litr miodu

Śliwki kroimy w kostkę i najlepiej w ciemnym naczyniu zalewamy je spirytusem ,po miesiącu zlewamy spirytus i szczelnie go zamykamy a śliwki zalewamy litrem miodu.Po miesiącu miodek zlewamy do wcześniej odlanego spirytusu a śliwki raczymy wódką .
Po kolejnym miesiącu trzeci płyn łączymy z resztą - można ew przecedzić. Powstanie ładny ciemny kolorek i typowo babski słodki likierek -z tym że bardzo mocny .
proponuję śliwek nie wyrzucać - sprawdzają się świetnie jakjo dodatek do ciast.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

27. Malibu

15 dkg wiórków kokosowych
250 ml spirytusu
1 puszka mleka skondensowanego niesłodzonego
1 puszka mleka skondensowanego słodzonego

Wiórki zalać spirytusem i odstawić na 3-4 dni .
Nastepnie przecedzić, spirytus wlać do butelki, a wiórki zalać mlekiem.
Odstawić na kolejne 3-4 dni.
Połączyć odcedzone mleko i wcześniej zlany spirytus, schłodzić.
POLECAM BO JEST PYSZNY . :P
Z wiórek można zrobić KULKI RAFAELLO przepis podałam w ciastach. :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

CIOCIOSAN

Post »

28. CIOCIOSAN

1 kg ryżu
3 kg cukru
7 l wody
10 dag drożdży (piekarskich) Takie jak do ciasta drożdżowego
sok z 1 cytryny
1/2 gałki muszkatołowej
20 goździków
10 dag rodzynek
2 cukry waniliowe
6 ziarenek pieprzu
16 ziarenek ziela angielskiego
1/2 łyżeczki imbiru
2 łyżeczki tymianku


wszystkie składniki zakorkowac w balonie odstawic w ciepłe miejsce, po burzliwej fermentacji 6 tygodni. Przelewam wino do naczyń, wywalam ryż i pozostałe składniki, wlewam ponownie wino do balonu żeby dojrzewało , sklarowane zlewam wężykiem do butelek.
Najlepsze po roku leżakowania
Smacznego
Pychotka na wigilię jak znalazł
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A może znacie dobry przepis na nalewkę z owoców pigwy(pigwowca) :D
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”