Skręcony staw skokowy - ćwiczenia

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
moniaw
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 23 lip 2007, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Skręcony staw skokowy - ćwiczenia

Post »

Witam :) Nie wiem czy to dobre miejsce na ten temat...

Dwa tygodnie temu mocno skręciłam staw skokowy. Dzisiaj wydostałam się z gipsu :) Lekarz nic nie mówił o żadnych ćwiczeniach, a ja z radości, że nie mam już gipsu zupełnie zapomniała go o to zapytać (wiem, roztrzepana jestem :oops: ) Kazał smarować Aescin'em w żelu, nosić bandaż elastyczny i za dwa tygodnie stawić się do kontroli. Bardzo mi zależy na tym, aby noga była sprawna, ponieważ tańczę. Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać, aby przywrócić nodze sprawność? Kiedy zacząć te ćwiczenia?

„Use your head and follow your heart...”

Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

moniaw - wypisz - wymaluj to samo co moja córcia.
Też skręcony staw skokowy - rozlana torebka stawowa (9 lutego br.) Do tej pory chodzi na rehabilitację - magnetronik, laser i prądy. Prądy w pierwszej serii same, a w drugiej z naklofenem.
Ale jako takich ćwiczen nie miała zalecanych. Jeszcze chodzi w ortezie. Strasznie cierpi, bo nie może wyjechać na obóz taneczny.
Mam nadzieję, że u ciebie to skręczenie było lżejszego kalibru.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
moniaw
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 23 lip 2007, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Lekarz nic o torebce stawowej nie mówił, więc chyba wszystko z nią dobrze...
Ja niestety też o obozie tanecznym w tym roku mogę zapomnieć. Na razie dzielnie uczę skręconą nogę chodzić. Idzie coraz lepiej :)

„Use your head and follow your heart...”

Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Przygotujcie się na oszczędzanie stawu i powroty bólu przez długie miesiące... Niestety...

Orteza to konieczność, najlepsza chyba jest taka z żelowymi poduszkami wewnątrz, nie jest najtańsza, ale najskuteczniej chroni staw.
Bandaż elastyczny i opaski są tanie, ale za to mało skuteczne, a do tego uciskają kostkę i zaburzają krążenie w stopie.

Renia, ucałuj córcię, do wesela się zagoi :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
moniaw
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 23 lip 2007, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

A jakieś ćwiczenia?
Lekarz mnie przygotował na to, że będzie ciężko. Ale ja się nie poddam :) Próbuję chodzić bez kuli i nawet się udaje :) Dzięki tańcu, który dość długo już ćwiczę, nogi mam dość wytrzymałe i silne, ale jednak boję się czy tej nogi nie przeciążę...

„Use your head and follow your heart...”

justi28
200p
200p
Posty: 420
Od: 19 mar 2007, o 17:52
Lokalizacja: małopolska

Re: Skręcony staw skokowy - ćwiczenia

Post »

Witam!
Nie lekceważ skręconego stawu skokowego :!: Rozumiem, że się cieszysz ale Twoja noga jest bardzo świeża i musisz o nią teraz szczególnie zadbać. Dobrze by było jak najszybciej starać się o rehabilitację. Samo smarowanie maścią to stanowczo za mało :!: :!: :!: Ortopedzi tak robią standard ( do gipsu, ściągnąć i baj baj radź sobie sam :evil: ) . Mi również ściągli gips po 2 tyg bardzo się cieszyłam :tan Lekarz widział, że jest jeszcze za świeża powiedział: "smarować maścią" i tyle. Dla mnie 2 tygodnie w gipsie było stanowczo za mało. Po miesiącu znowu wylądowałam w gipsie :( Jeżeli masz jeszcze za sinienia na nodze znaczy, że jest jeszcze nie wyleczona. Musisz bardzo o nią dbać i uważać. Dobrze by było żebyś przez dzień chodziła w opasce uciskowej.
Nawet możesz poszukać prywatnie rehabilitacji idzie się dogadać ja płaciłam 12zł dziennie ( magnez, solux, ćwiczenia) Na internecie są lampy solux po 150 zł też alternatywa
2. Jadłam dużo ryby wędzonej, nabiał, kefiry
3. Moczyłam nogi w wodzie z szarym mydłem bądź octem
4. Ćwiczyłam bardzo dużo minimum godz. w domu sama wyszukałam ćw. na necie bo na rehabilitacji żenada nie masz znajomości Panie pomimo, że płacisz nawet się tobą nie zainteresują. Poszukam Ci materiałów i postaram Ci się jutro wieczorkiem wysłać:
Najprostsze ćwiczenie to weź butelkę pod nogę i roluj ją tam i z powrotem.
- Chodzić na samych palcach później na piętach. ( w 2 tyg. po urazie)
- Połóż nogę na stołku weź np. bandaż załóż za stopę i pomalutku w dół stopę i później przyciągnij do siebie. Pomalutku i stopniowo.( 1 tyg. po urazie)
- Pisać stopą w powietrzu alfabet bądź robić kółka ( 2 tyg. po urazie)
5. Na youtube.pl możesz znaleźć jak możesz ją masować
5. Basen: chodzić po dnie, chodzić na boso po piasku na nierównościach ale to dopiero 2 tyg. po urazie. Przynajmniej 4 tyg. należy stopę ćwiczyć.
Przepraszam może odniesiesz wrażenie, że Cię straszę bądź się wymądrzam ale chcę Ci tylko uświadomić, że raz skręcona kostka może w przyszłości powodować kolejne skręcenia. I nie jest to błaha sprawa. Ja jestem 4 miesiące po urazie, jestem po rehabilitacji, bardzo uważam, ćwiczę i w tej chwili wybieram się krioterapię seans kosztuje 35 zł. Co i tak mi nie gwarantuje, że w przyszłości nie skręcę stawu skokowego i jestem w pełni tego świadoma.
justi28
200p
200p
Posty: 420
Od: 19 mar 2007, o 17:52
Lokalizacja: małopolska

Re: Skręcony staw skokowy - ćwiczenia

Post »

O rany przepraszam nie zauważyłam, że prośba jest z 2009 roku to juuż zmęczenie ;:19
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Skręcony staw skokowy - ćwiczenia

Post »

Ale porady przydadzą się także tym, co (nie daj Boże) skręcą kostkę w najbliższym sezonie... Dziękujemy :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
moniaw
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 23 lip 2007, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Skręcony staw skokowy - ćwiczenia

Post »

justi28 pisze:O rany przepraszam nie zauważyłam, że prośba jest z 2009 roku to juuż zmęczenie ;:19
Dość dawno o tym pisałam ;) Już prawie zapomniałam o tym urazie. Ale bardzo fajne ćwiczenia opisujesz, więc może komuś się przyda :)

„Use your head and follow your heart...”

justi28
200p
200p
Posty: 420
Od: 19 mar 2007, o 17:52
Lokalizacja: małopolska

Re: Skręcony staw skokowy - ćwiczenia

Post »

Dziękuję jakby ( nie daj Boże ) ktoś doświadczył tego urazu mogę na priv przesłać zakres ćwiczeń od 1 tyg. do 4 tyg. rehabilitacji.
Awatar użytkownika
Magnolcia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 13 lut 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Skręcony staw skokowy - ćwiczenia

Post »

Tak czy siak najważniejsza jest trafna diagnoza. Trafna czyli nie tylko stwierdzająca skręcenie ale także ewentualne zerwania więzadeł, stopień rozerwania torebki stawowej itp. Czasem konieczne są interwencje chirurgiczne. Dopiero na podstawie dokładnej diagnostyki można ułożyć plan usprawniania fizjoterapeutycznego. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Skręcony staw skokowy - ćwiczenia

Post »

Tfu, tfu, odpluć i odpukać w niemalowane...

Nikomu nie życzę, ale jeśli już coś się zdarzy, to nie dajcie sobie "na wejściu" założyć gipsu, sprawdźcie u innego lekarza co o tym sądzi, bo łatwo o unieruchomienie, a potem można mieć jeszcze większe kłopoty...

Z drugiej strony fajnie jest doradzać na niewidzianego... a przecie każda sytuacja jest inna... i trzeba mieć zaufanie do lekarza, bo z nas dwojga to on wie co z tym zrobić... tak więc w tym przypadku sugeruję, żeby stosować "zasadę ograniczonego zaufania", bo mam w rodzinie dwa różne przypadki niepotrzebnego gipsowania zwichniętych stawów skokowych i późniejszych kłopotów z uruchomieniem tych stawów...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
macia1995r
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 kwie 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skręcony staw skokowy - ćwiczenia

Post »

justi28 pisze:Dziękuję jakby ( nie daj Boże ) ktoś doświadczył tego urazu mogę na priv przesłać zakres ćwiczeń od 1 tyg. do 4 tyg. rehabilitacji.



Mozna prosic te rehabilitacje na e-mail
macia1995r@gmail.com

Z góry dziekuje ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”