Dziś o tarczycy, hormonach: T3, T4 , TSH

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dachasiu ! o badaniu radiojodem poczytaj sobie na stronce, którą podałam
wyżej. Jest tam dość ogólnie, ale jak poszukam czegoś bardziej dokładnego
- to wlepię.
Dawka lecznicza jodu-131 jest o wiele większa od używanej w scyntygrafii.
Wierz mi, bo taką metodą mnie leczono trzy lata temu !

Pozdrawiam :D
dachasia
50p
50p
Posty: 81
Od: 5 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Aniu , absolutnie nie neguję, że leczy się izotopem jodu 131. Ja osobiscie o takiej metodzie nie słyszałam, co nie dowodzi, że jej nie ma. Natomiast scentografie miałam robioną przynajmniej 4 razy. Raz to były tabletki - jak pisałam. A w Bytomiu robiono mi zastrzyk przd badaniem.Basa Gabriela w Siemonii przyjmuje prywatnie dr. Waler. Mam też do niego telefon, bo byłam tam na kilku wizytach, lecz zrezygnowałam, gdy na siłe chciał mnie operować, a na moje pytanie, czy mój stan się pogorszył odpowiadał, że nie, ale muszę się zdecydować na operację. Dlatego znalazłam się u doktor Niszewskiej, bo słyszałam o niej dobre opinie, a chciałam się upewnić, żę ta operacja jest naprawdę konieczna. Zresztą poinformowałam ją dlaczego zrezygnowałam z wizyt u Walera. Ona stwierdzila, że go zna i ceni,ale w badaniach i biopsji, którą zresztą zrobilam po raz pierwszy nie stwierdziła konieczności operacji. Cały czas przyjmuję Eutyrox 50. I teraz znów będę musiała się zgłosić na badania. Przyznaję, że nie chodzę tak często na wizyty jak by sobie życzyła p. doktor. Ostatnio bylam rok temu. Ale tabletki systematycznie przyjmuję.
Pozdrowienia Nina
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Nie wiem, czy to dobrze, ale w piątek wyszło mi, że mam TSH na poziomie 1.21 uIU/mL. Teraz są jakieś dziwne oznaczenia i już się gubię w tych skalach. :?
Robię sobie co jakiś czas kontrolne badania, aby się trochę zdołować :lol:
Glukozy wyszło mi 90mg/dL, HBG 14,6, a WBC 7,5 :roll: I jak tu być mądrym :?
dachasia
50p
50p
Posty: 81
Od: 5 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk

Post »

aurynka pisze:Nie wiem, czy to dobrze, ale w piątek wyszło mi, że mam TSH na poziomie 1.21 uIU/mL. Teraz są jakieś dziwne oznaczenia i już się gubię w tych skalach. :?
Robię sobie co jakiś czas kontrolne badania, aby się trochę zdołować :lol:
Glukozy wyszło mi 90mg/dL, HBG 14,6, a WBC 7,5 :roll: I jak tu być mądrym :?
Zajrzyj na tę stronę http://www.gazetacz.com.pl/drukuj.php?id=493
Pozdrowienia Nina
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

dachasia pisze:
aurynka pisze:Nie wiem, czy to dobrze, ale w piątek wyszło mi, że mam TSH na poziomie 1.21 uIU/mL. Teraz są jakieś dziwne oznaczenia i już się gubię w tych skalach. :?
Robię sobie co jakiś czas kontrolne badania, aby się trochę zdołować :lol:
Glukozy wyszło mi 90mg/dL, HBG 14,6, a WBC 7,5 :roll: I jak tu być mądrym :?
Zajrzyj na tę stronę http://www.gazetacz.com.pl/drukuj.php?id=493
Dzięki :D Teraz mogę odetchnąć z ulgą :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”