Jak walczyć z cellulitem ?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Ania
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 24 sie 2005, o 14:30
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Jak walczyć z cellulitem ?

Post »

Czy jest w ogóle jakaś skuteczna metoda? Z góry wam dziękuję.
Pozdrawiam
Anka
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

No to ja wyciągam temat.
Sama mam ten problem, więc może napiszę i podziele się z Tobą Aniu jak ja to robię - i co wazniejsze skutecznie!

Po pierwsze: nie stosuję żadnych super-kremów, balsamów na ta przypadłośc stricte , itp.. codziennie wklepuję zwykły balsam z witaminamii, jakis odżywczy, lub czasem ujędrniający - ale codziennie - nastepnie co drugo dzień masuję uda i pośladki urządzeniem do masażu - z takimi wypustkami. :)
Po drugie: 2 razy w tyg ćwiczę na urządzneiu zwnaym Body Space (to jest maskara, ale jaka przyjemna :wink: )
Po trzecie: pije duzo soków.
Po czwarte: sama sobie codziennie staram masować uda - i tu mam troche fory, bo jestem masażystką Lomi-Lomi i troche o tym masażu wiem, a więc jest mi prościej. :)

Wiem, że żaden cud-balsam sam nie pomoże - trzeba dbac dosłownie o te miejsca, zależy to również w dużej mierze od tego jak daleko cellulit jest posunięty na pewno.

Ja po 2 tygodniach zauważyłąm zmiany :D czyli działa moja mała terapia.

Mam nadzieję, że troche z tego co piszę przyda Ci się, jak coś - to pisz chętnie z Tobą (i innnymi) pogadam, powymieniam się opiniami i pomysłami!
Buźka!
;:128
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Potwierdzam słowa Kariny.
Sam krem bez masażu daje mało co. Jedynie co to nawilża czy odżywia skórę.


Pozdrowionka,
Awatar użytkownika
beholderka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 4 lis 2006, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Kontakt:

Post »

Dawniej próbowałam z tym walczyć,I tak jak Onak pisze nic poza masażami nie skutkuje.Odpowiedni krem i masaże.Jak to robiłam mialam ciekawe /no nie rewelacyjne/ale w miarę jedrne ciało na udach i pośladkach.Zaprzestałam i znów wszystko wróciło na dawne miejsce,ale to może być moja skłonność dziedziczna. Matka moja miała od młodych lat.Masaże i dobry krem,ale nie daj się zwariować,że bardzo drogi to bardzo dobry.Pozdrawiam. :lol:
beholderka :)
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Nie jestem kobietą jak widać ;:113 , ale pamiętajcie o omawianym wielokrotnie przeze mnie bardzo ważnym składniku kremów poprawiających wybitnie stan skóry, czyli peptydach miedzi.
Pogooglujcie - warto
:idea:
PS Jak ktoś ma ochotę zaczerpnąć z angielskojęzycznych źródeł to "coppper peptides"

Kawałek wrzucę z pierwszego z brzegu linku:


=======================
Copper and the Skin

As we age, our bodies become slower to produce collagen, elastin, and glycosaminoglycans (GAG's - the cement that bonds tissue components together). Scientific studies have demonstrated that copper plays a vital role in skin health; copper is a powerful collagen and elastin promoter and plays an antioxidative role in the body, it is important in the production of GAG's, and copper-dependant enzymes increase the benefits of natural tissue building processes.

This means that skin will firm, smooth, and soften - and studies have shown that it does it in less time than most other anti-aging therapies.

========== inny kawałek:
Copper peptides. Copper is a trace element found in every cell. In products applied to the skin, it's combined with small protein fragments called peptides. Copper peptides enhance wound healing. They also stimulate production of collagen and may enhance the action of antioxidants.

Od razu uprzedzam - nie tłumaczę ;:113
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
Awatar użytkownika
basiakam
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 112
Od: 17 sie 2006, o 18:48
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A mnie to się wydaje,ze walka z celluitem,jest tak upierdliwa i tak mało efektywna jak walka z kretem....
Basia
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Tak. Jest bardzo nieefektywna - szczególnie mało dają właśnie te cudowne kremy - (szkoda pieniędzy na 95% z nich)
Najlepsze rezultaty osiągają kobiety poprawiając dokrwienie skóry i poprawiając metabolizm przez sport , aktywność oraz zmieniając na właściwą dietę ...ale to oddzielny wątek - morze...
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

SURE. :D
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Dla mnie to już nie ma ratunku. :lol: :lol: Celulit full wypas Obrazek
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Na walkę z cellulitem zawsze jest czas- tylko trzeba chcieć. Jak to naprawdę niewiele to 20 min dziennie masażu, a tyle daje. :)
Ja się trochę zaniedbałam w tym tygodniu, ale za to robie masaże. :D
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
justi28
200p
200p
Posty: 420
Od: 19 mar 2007, o 17:52
Lokalizacja: małopolska

Post »

Oonak a mogłabyś udzielić jakiegoś instruktarzu albo jakiś link dotyczący masażu bo ja nie mam zielonego pojęcia o masażu a właśnie chcę się uporać z celulitem. Pozdrawiam justyna
Awatar użytkownika
Agdula
200p
200p
Posty: 313
Od: 16 kwie 2007, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Myślę, że odpowiedznia dieta czyni cuda :) :) :)
Dużo owoców, które zawierają dużo wody.
Mniej tłustego jedzonka. :wink:
Agdula
Mądrość wabi-sabi: Nic nie jest doskonałe, skończone ani wieczne.
W prawie dzikim ogrodzie ...
Awatar użytkownika
justa
100p
100p
Posty: 129
Od: 5 cze 2007, o 22:58
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Ja zawsze po kąpieli smaruję ciało oliwką i zmywam ją zimna wodą( ona zostaje na ciele).powiem wam ze ciało jest dobrze nawilżone a przy okazji zimny prysznic dobrze działa na celulit.albo wziąść zamrożone kostki lodu-sprawdzone i skuteczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”