Życie

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Życie

Post »

Temat może górnolotny, ale niekoniecznie.

Muszę się podzielić z szerszym ogółem swoimi obserwacjami.
Oczywiście nie raz człowiek był świadkiem takich wydarzeń, ale teraz jakoś mnie to tak uderzyło z większą siłą.
Jak niesamowicie przyroda wypełnia wszelką pustkę.

1- W zeszłym roku chyba myśliwi w pobliżu poniżej mojego gospodarstwa wypuścili bobry.
Jeszcze w czerwcu nic nie zapowiadało tak totalnej zmiany krajobrazu. Dziś jest to olbrzymie rozlewisko,
trzystopniowe. Jest to wszystko usytuowane w naturalnym zagłębieniu terenu, wąskim jarze, przez który przepływa
cieniutki strumyczek.
Teraz córka była oglądać jak wygląda sytuacja i co zobaczyła... dwie dzikie gęsi.

Teren jest porośnięty lasem, nie jest to jakaś otwarta przestrzeń. Skąd te gęsi wiedziały, czyżby jednak dostrzegły jakąś wodę?


2- Też w zeszłym roku zrobiliśmy betonowy basenik na deszczówkę. Siłą rzeczy woda jest w nim zasadowa,
jednak zastanawiałam się czy nie posadzić w doniczce jakiejś roślinki. Trochę mnie jednak powstrzymuje,
że w razie suszy wody może nie być, bo ją zużyjemy do podlewania..
Wczoraj przyglądając się wodzie, patrzę i oczom nie wierzę :shock: Wypatrzyłam pająka wodnego- nartnika.

No słuchajcie, cały teren jaki tu mam, to teren wybitnie suchy, przewaga roślinności kserotermicznej.
Owszem są strumyczki, w lecie ledwo widoczne, jednak płyną korytem bardzo głębokich jarów i one są oddalone
przynajmniej 100 metrów.
Skąd w baseniku wziął się nartnik?

Z tego wszystkiego córka poszła po żabi skrzek z bobrowego rozlewiska, żeby zasiedlić basenik i zobaczymy co będzie.
Już zresztą kiedyś wyhodowałyśmy tak sporo żab.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”