Sposoby na anemię..

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Ulcia
200p
200p
Posty: 215
Od: 1 lip 2011, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łochów/Warszawa

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Teraz już za późno na majową pokrzywę, ale w październiku będzie odpowiednia na sok i do suszenia. Ja podawałam swoim dzieciom "własnoręczny" sok z pokrzywy. Należy ją zbierać zanim zakwitnie.
Mojemu synowi- 16 lat, przy silnej anemii pod okiem hematologa codziennie serwowałam befsztyk z polędwicy wołowej (na szczęście lubi niewysmażony). Kupowałam 1,5 kg dzieliłam na porcje i zamrażałam. Jadł z dużą porcją warzyw i natki pietruszki ( z własnego zielnika). Wyszliśmy z anemii - ale nadal jest pod opieką hematologa.
POZDRAWIAM. URSZULA, OGRÓD ULCI KLUB MŁODYCH RÓŻYCZKOWYCH EMERYTEK
...I nieprzytomnie biegnąc przez świat
rzucasz na wiatr młodość swoją i urodę.....
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

U mnie znowu słabe wyniki krwi, więc muszę wzbogacić dietkę...
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Przeszłam 4 miesiące temu bardzo silną anemię. Niestety hemoglobina spadła mi poniżej 6. Skończyło się szpitalem i 2-tygodniową serią bardzo bolesnych zastrzyków żelaza Ferrum - ślady po nich zostały do dzisiaj. W przyspieszeniu leczenia bardzo pomogły: żółtka ze swojskich jajek, dużo zielonej pietruszki, wątróbka drobiowa, barszcz, sok z czerwonych buraków, sok z aronii i czarnej porzeczki. Wbrew pozorom nawet szpinak nie zawiera takiej ilosci żelaza jak zielona pietruszka. Sok z pokrzyw jest doskonały na anemię - jeśli masz mozliwość, to koniecznie spróbuj. Z anemią trzeba uważać - lubi się wracać :(
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Żelazo brałam 2 lata temu. Nie pamiętam jakie, ale wyniki generalnie się polepszyły.
Od tamtej pory nie robiłam badań krwi, dopiero w tamtym tygodniu. Ogólnie mam słabawe wyniki, więc mój lekarz zalecił mi brać kompleks witamin dla kobiet w ciąży.
No, ale wiadomo, że odpowiednia dieta to podstawa ;)
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Wątróbka i szpinak to rzeczy dla mnie niejadalne :roll: Muszę coś innego wymyślić...
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Czy kolendra ma trochę takich właściwości jak natka pietruszki (w sensie wspomagania krwi ;))?
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Co do anemii ,to nie każda jest zwykłym błędem dietetycznym, o tym trzeba pamiętać. Złe wyniki morfologii pomimo odpowiedniej diety lub stosowania preparatów żelaza wymaga jednak dalszej diagnostyki.
Pamiętajcie też o pokarmach zawierających witaminę C bo wtedy takie leczenie ma sens. Więc zapijajmy wątróbkę sokiem z aronii :) Choć ja osobiście wolałabym zastrzyki niż wątróbkę, której po prostu nie tknę :oops:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Alicjo, a miałaś kiedyś zastrzyki żelaza? Chyba nie (na szczęście), dlatego wydają Ci się lepsze od wątróbki 8-)
Masz natomiast wielką rację i jest to cenna uwaga, że należy produkty bogate w żelazo wspomagac wit.C. ;:108
Gosiaczek30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 wrz 2011, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Okej dieta dietą a co powiecie o suplementach? Polecacie coś konkretnego?? ktoś wspomniał o Chelaferr, czym różni się to żelazo od innych??
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Sposoby na anemię..

Post »

vertigo pisze:Alicjo, a miałaś kiedyś zastrzyki żelaza? Chyba nie (na szczęście), dlatego wydają Ci się lepsze od wątróbki 8-)
Masz natomiast wielką rację i jest to cenna uwaga, że należy produkty bogate w żelazo wspomagac wit.C. ;:108
Oj miałam. Ale wątróbka jest dla obrzydliwa sama w sobie :wink: Choć ja ogólnie nie lubię mięsa zarówno smakowo jak i wizualnie.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Historia z okresu tuż po 1918 roku.
Moja babcia jak uciekła z Rosji sowieckiej do Polski, to dotarła do Warszawy całkowicie wycieńczona. Lekarz, jakaś sława medyczna kazał jej jeść jabłka w których wczesnej wbite przez 2 dni były gwoździe. Te gwoździe musiały być z żelaza, od kowala, a nie stalowe.
Ponoć tak w tych czasach uzupełniano żelazo w organizmie. Babcia dożyła sędziwego wieku.
A tak na marginesie, to tania metoda, bez zastrzyków, bez kosztownych leków itd.
Ciekawe jak dzisiejsi medycy skomentowaliby to zalecenie .
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Hmmm...chyba wolę wcinać fasolę, soczewicę i natkę pietruszki ;)
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Rzeczywiście ciekawe.
Nie zdziwiłbym się gdyby metoda ta była skuteczna.
Nie jestem chemikiem, na pewno wielu z Państwa tak. Rodzi się pytanie , jak kwas zachowuje się z metalem, z żelazem , co powstanie , czy związki szkodliwe ? ....czy może łatwiej przyswajalne. gdyż częściowo są połączone z łatwo przyswajalnymi substancjami z jabłka..
Przyznam , że nie mam pojęcia, a temat / metoda na pierwszy "rzut oka" bez sensu może okazać się skuteczną a może ... hitem 2011 r ;:224 ;:113
...nigdy nie wiadomo
.... gwóźdź w jabłku polecany przez lekarzy XXI wieku.... chyba mało realne ale nie warto nigdy odrzucać pomysłu bez analizy :wink:
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”