Sposoby na anemię..

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
sionia
50p
50p
Posty: 88
Od: 23 maja 2009, o 13:22
Lokalizacja: Radom

Post »

Sok Pogromca Anemii - bomba witaminowa

Składniki
30 dag buraków
30 dag marchewki
15 dag pietruszki
15 dag selera
3-4 ząbki czosnku

Buraki, marchewkę, pietruszkę, seler umyć, obrać, zetrzeć na tarce jarzynowej. Wszystko wrzucić do wyparzonego słoja o pojemności ok. 4litry, lepiej 5 litrów. Dodać pokrojone ząbki czosnku.
Zalać letnią, przegotowaną wodą - tak, by warzywa były przykryte (uważamy jednak, by naczynie nie było wypełnione po same brzegi - musi zostać zapas wolnej przestrzeni od góry naczynia, co zapobiegnie kipieniu soku podczas kiszenia).
Codziennie mieszać zawartość słoja, by uwalniać wytwarzające się gazy podczas kiszenia. Może powstawać na wierzchu piana, to ją zbierać i wyrzucać
Warzywa kiszą się 4-5 dni.
Po ukiszeniu sok przelać (przecedzić) do innego wyparzonego naczynia i trzymać w lodówce. Zlewając jedną porcję warto nastawić nową do kiszenia.
Codziennie pić szklankę soku.
NA ZDROWIE!!!!!!

ps. Już po miesiącu można być bardzo zdziwionym znaczną poprawą wyników morfologii
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Post »

Witam.
Mam pytanie przede wszystkim do Kryski, bo Ty pisałaś o suszonej pokrzywie. Jest czerwiec, czy można jeszcze zaszuszyć pokrzywę czy już za późno?
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Myślę, że pokrzywę można suszyć na bieżąco..;)
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Post »

Dzięki :) jak tylko przestanie padać deszcz wybiore się na zbiory :)
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Ja ze swojej strony chciałam dodać,ze jajka(żółtko) w każdej postaci zawierają żelazo także najlepiej przyswajane.Najlepiej jak są to jajka z dobrego źródła, chociaż ja na początku miałam tylko z ferm. Również często cierpię na anemię i o wiele szybciej dochodzę do dobrych wyników spożywając jajka, niestety nie cierpię podrobów więc polubiłam jajka i różne wariacje potraw z nimi. :)
Ostatnio miałam brać żelazo przez 4 miesiące, a brałam przez 2 i wyniki były bardzo dobre. Na razie w diecie mam dużo jajek i wyniki są nadal bardzo dobre, a nawet troszkę lepsze. Polecam.
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Ja zawsze w ciąży miałam anemię. Od jakiegoś czasu zmagam się z nią już po ciąży. Piję soki warzywne, domowe, jem owoce, mięso i jaja. Ale to mało. Jestem otyła i z pewnością dodatkowe aspekty diety typu tłuszcze, węglowodany i cukier, sprawiają, że mam anemię. Na mnie w ciąży, czy poza nią leki nie dzialają. Tak jak mojej mamie, tak i mi żelazo doustnie sie nie wchlania. Jakieś tam drgania widać jeśli podawane jest domięśniowo. Efekt widać dopiero przy dożylnym podawaniu żelaza. Teraz mam zamiar spróbować pokrzywy.
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Powinna Ci pomóc. Pij ją tylko bardzo mocną, jak miałam anemię to była nawet smaczna - pewnie organizm sam wiedział, że to dla niego dobre.
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Miód.
Wieczorem do zimnej, przegotowanej wody wrzucić łyżeczkę miodu, rano wcisnąć trochę soku z cytryny, zamieszać i wypić na czczo.
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Miód na anemię? Ciekawe... Mój śp. wujek - bioenergoterapeuta polecał mi to pić, gdy byłam dzieckiem. Piłam to dość długo, ale potem jakoś przestałam.
Od kilku tygodni serwuję to mężowi, który ma wrzody żołądka.
Nie wiedziałam jednak, że miód jest również dobry na krew.
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Anemia to niedobór żelaza. Nie miałam na myśli samego miodu, tylko jako dodatek do diety zawierającej produkty bogate w duże ilości żelaza - zarodki pszenne, suszone owoce, orzechy.
Żelazo najlepiej przyjmować z witaminą C - ułatwia ona przyswajanie żelaza. Witaminy C jest dużo np. w natce pietruszki.
Pić sok ze świeżej marchwi, buraka (ma działanie krwiotwórcze).
Miód sprawia, że żelazo zawarte w pożywieniu staje się łatwiej przyswajalne.
Podczas posiłku wypijać szklankę soku pomarańczowego.

" ....Miód pszczeli to przede wszystkim mieszanina węglowodanów - głównie cukrów prostych, glukozy i fruktozy, w przybliżeniu 75%. Miody zawierają także m.in. związki azotowe, kwasy (m.in. kwas foliowy, kwas pantotenowy, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy), żelazo, mangan, miedź, fluor, siarkę, potas, fosfor, sód, wapń, magnez, krzem, selen, bor, jod, lit i wiele innych. Miód to także bogactwo enzymów (pochodzą z wydzieliny gruczołów ślinowych pszczół). Zawartość białka jest niewielka. Są to głównie albuminy i globuliny, będące składnikami wydzieliny gruczołów gardzielowych pszczół. Miód może zawierać ziarenka pyłku kwiatowego a także śladowe ilości mleczka pszczelego.
Miód spadziowy ? najsmaczniejszy pochodzi ze spadzi zbieranej przez pszczoły na drzewach iglastych. Posiada zabarwienie brązowe do prawie czarnego, często z zielonkawym odcieniem Ma charakterystyczny zapach przypominający trochę igliwie lub żywicę. Smak jest przyjemny, łagodny. Miód ten zawiera dużo biopierwiastków. Polecany jest w leczeniu anemii, dla rekonwalescentów po ciężkich chorobach, operacjach, w leczeniu nerwicy serca, miażdżycy i innych schorzeniach sercowo-naczyniowych. Posiada silne właściwości antyseptyczne dlatego stosuje się go w schorzeniach górnych dróg oddechowych."
Natomiast na problemy żołądkowe:
"Miód akacjowy - w stanie płynnym jest prawie przeźroczysty. Polecany jest przy schorzeniach przewodu pokarmowego (m.in. nadkwaśności żołądka) i w zaburzeniach funkcjonowania nerek "
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Od jakiegoś czasu popijam sobie herbatki z pokrzywy (kupne).
Dawno nie robiłam badań krwi, więc nie wiem czy nadal mam anemię, ale po bladości mojej cery myślę, że niestety jest to możliwe.
W każdym bądź razie piję herbatki dla zdrowotności ;) na krew, ale też na włosy, bo bardzo mi wychodzą ostatnio :?
Nie wiem tylko czy taka jedna herbatka dziennie wystarczy, bo gdzieś czytałam, że herbatka - owszem, ale robiona z 3 torebek...
Więc zastanawiam się jak to w końcu jest z tą pokrzywą...
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Wszelkie ziółka "na sznurkach" można popijać dla ugaszenia pragnienie, wyłącznie. Dla zdrowia tylko suszone ziele, które widać.
Można ususzyć pokrzywę, akurat rośnie bujnie. Można z pokrzyw ugotować zupę, robi sie tak samo jak szczawiową.
Zaraz będą porzeczki, najlepsze czarne, zjeść na surowo, popijać sok, do posiłków, szczegolnie mięsnych, żeby żelazo przyswoić.
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Ja osiągnęłam znakomite i szybkie wyniki dzięki cielęcej wątróbce, buraczkom i rzeżusze. Już po miesiącu lekarz kazał odstawić kropelki żelaza, bo jego zawartość we krwi miała górną granicę.
Pozdrawiam - BabajAGA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”