Sposoby na anemię..

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Żelazo,,w pigułce,,to nie lek na anemię.Anemia to na prawdę bardzo poważna choroba,która zmusza nas do ,,przestudiowania,,nawyków żywieniowych.Musimy wiedzieć bardzo dużo na temat wchłaniania się witamin w naszym organiżmie dokładnie.Musimy się przebadać,sprawdzić dokładnie nerki.Zdrowy,pełen żelaza szpinak czy też burak nie są wskazane dla chorych na nerki itd.Często głupio dbamy o dietę nie myśląc o konsekwencjach.Moja córka nabawiła się anemi przez złe,neregularne,bylejakie,szybkie,i ,,modne,, żywienie.Studiując na dwóch uczelniach,pracując nie miała czasu o siebie zdbać :? na pytanie co jadłaś?padała odpowiedż ;makaron sos mięso,ale makaron z paczki najtańszy,sos z paczki i pierś z kurczaka niedojedzona..cośtam zjadała na mieście szybko,ale co i z czym tego nawet ona nie wie.Mieszka daleko jest samodzielna, a na dodatek skończyła medycynę,a więc powinna wiedzieć i wie dużo,ale życie w biegu skutecznie potrafi nas zakręcić.Ja mam wyrzuty sumienia,że gdybym dopilnowała...a ona teraz na nowo uczy się dbać o siebie.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sposoby na anemię..

Post »

tralaluszy pisze: Ciekawe jak dzisiejsi medycy skomentowaliby to zalecenie .
Też o takim sposobie czytałam, i przytaczałam go już tutaj :)
Czysta chemia - w kwasie jabłka uwalnia się z gwoździa żelazo, jakiego nam trzeba.

Tabletki z żelazem sa trudne dla niektórych żoładków. Wiem, bo sprawdziłam na sobie - horror!

Skuteczne sposoby na podwyższenie znam trzy - też wypróbowane na mnie za dzieciństwa i nie tylko ;)
Nie wiem, czy była o tym mowa, bo tylko pobieżnie przejrzałam watek, jeżeli powtarzam, to przepraszam


1. kiszony barszcz pity na surowo
2. żółtko jaja utarte na kogel mogel + wino Egri bikaver
3. sałatka z zielonych surowych pokrzyw, krwawnika, czegoś tam jeszcze plus białko (biały ser, albo posiekane jajko kurze)

Przy czym dość ważna rzecz to określenie przyczyny anemii - czy jest to niedobór żelaza, czy nieprawidłowe jego wchłanianie


a w szpinaku wcale nie ma aż tyle żelaza ile się mówiło - w zwykłej zielonej pietruszce jest go więcej
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Ja w pierwszej ciąży miałam dosyć dużą anemię - spowodowaną niedoborem wit b12. Oprócz stosowania diety brałam suplement żelaza w tabletce no i witaminę b12. Przed ciążą też miewałam od czasu do czasu anemię, ale nie tak dużą jak w ciąży.

Jeśli chodzi o dietę, to na mnie najlepiej działy zielone koktajle. Miksowałam w blenderze świeże liście pokrzywy, cały pęczek natki pietruszki i dużo soku z cytryny. Wypijałam tej mikstury ok 0,5 l dziennie. Oczywiście zajadałam się wszelką inną zieleniną, szpinakiem, brokułami, jadłam wątróbkę, wołowinę, piłam herbatę rooibos. Oczywiście im bliżej było do rozwiązania, tym bardziej musiałam się wspomagać tabletkami, bo sama dieta nie wystarczała.

Po porodzie anemia zniknęła :)
Lagotis
50p
50p
Posty: 92
Od: 31 sty 2015, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Niedawno słabe wyniki miała moja córka.
Podobnie jak u Pestki, moje dziecko chodzi do dwóch szkół, plus dojazdy pociągiem.
Od tamtej pory, mam z nią problemy zdrowotne.
Najlepszy zawsze polecany jest kwas buraczany.
Dawniej robiłam go chorej babci w ciężkiej chorobie.
Ale nie potrafiłam go dobrze zrobić, przez problem z pleśnią.

Teraz robiłam z tego przepisu;
http://panikucharka.pl/soki-i-napoje/ja ... -barszczu/

Naprawdę polecam, wychodzi bardzo smaczny, żadnych problemów z pleśnią.
Po prostu genialny !
Naprawdę polecam ten przepis, genialny również na święta.
Oczywiście córka nie chciał go pić na surowo.
Przygotowywałam z niego barszczyk.
Pomogło. ;:138
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Okazuje się, że sok z buraka reklamowano bez badań a jedynie na podstawie przypuszczeń.
Więc ja go nie piję. Skoro działanie odwrotne.

http://onkokuchnia.blogspot.com/2014/04 ... entom.html
Pozdrawiam Krystyna
gredagra
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 31 mar 2016, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sposoby na anemię..

Post »

Ja brałam Sorbifer Durules
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”