Dania w słoikach

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Dania w słoikach

Post »

Poszukuję wypróbowanych dań do słoików. Mój M zjeżdża do domku co dwa tygodnie, więc nie muszą to być dania o bardzo długim czasie przechowywania.
Cały czas żywi się "gotowcami" z marketów. Trochę mi go szkoda i chciałabym mu coś dobrego przygotować do odgrzania- niestety kucharz z niego taki co jajecznicę usmaży i wodę na herbatę zagotuje :)
Mogą być wszelkie dania, nawet zupy-bo lubi :)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Dania w słoikach

Post »

Kiedyś moja Mama robiła sporo do słoików,zwłaszcza po świniobiciu. Wydaje mi się,że do słoików można dać sporo rzeczy, wszystkie zupy na pewno. Najważniejsze, to pogotować je po zamknięciu, albo bardzo gorące wlewać i natychmiast zakręcać. Potrawy mięsne wymagają dłuższej pasteryzacji. Warto też dawać do słoików o takiej objętości, by było akurat na jeden raz.
Waleria
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dania w słoikach

Post »

Walerio, to wiem, że trzeba trzy razy co 24 godz. pasteryzować, ale czy zupy mogą być z ziemniakami?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Dania w słoikach

Post »

Warzywa też trzeba trzy razy pod rząd pasteryzować, a właściwie tyndalizować.
A szczególnie jak pamiętam fasolkę szparagową.
Ale to właściwie ważne przy przetworach stawianych na półki na rok, czy dłużej, przy zupie w słoiku zjedzonej w ciągu trzech dni chyba nie ma to takiego znaczenia? Byle zagotować ją jeszcze raz ją po otwarciu słoika.

A co z ziemniakami? Nie wiem :oops: W zupach w sklepie ziemniaki są, ale są też dodatki środków konserwujących. Nie wiem jak ziemniaki mogłyby wpłynąć na trwałość zawartości słoika. Pewnie tak samo, jak fasola, groch czy inne warzywa ze skrobią...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Dania w słoikach

Post »

Mój M. nie uznaje zupy na drugi dzień, bo twierdzi,że ziemniaki "dębieją". Fasolkę kiedyś robiłam do słoików, gotowałam ją tylko dwa razy i świetnie trzymała. Może na początek zrób parę słoików, wysłuchaj potem opinii i zobaczysz, czy warto starać się. Znam takie typy, które uparcie twierdzą,że kupne to lepsze. No i co wtedy robić?
Czy Twój mąż w miejscu pracy ma lodówkę? Znajomej Mama przywozi zupki, podłoże i inne rzeczy zakręcone na gorąco w słoikach i dziewczyna ma wikt na kilka dni, ale trzyma to w lodówce. Ważne też zabezpieczenie na czas podróży, bo w wypadku gwałtownego hamowania może być różnie. No i warto to jakoś osobno dać, albo solidnie oddzielić od ubrań.
Waleria
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dania w słoikach

Post »

Beatko też mam męża na wyjeździe.
W słoiki robię-gołąbki,fasolkę po bretońsku,podłoże,gulasz.
Ugotowane,gotujące-pakuję w słoiki po brzeg,stawiam do góry dnem na noc.
Spokojnie 2 miesiące wszystko wytrzymuje.W lodówce.Reklamacji nigdy nie było :wink: .
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dania w słoikach

Post »

Proponujecie w słoikach zupy, ziemniaki - zgroza.
W słoikach na 2 tygodnie, a nawet na 2 miesiące można mieć bazę - gulasze, paszety, mielonki, kiełbasy, smalec, mięsa smażone, pieczone itd. Kiełbasy i wędliny robione domowym sposobem nie potrzebują lodówki nawet w największe upały przez kilka miesięcy.
Nie wiem w jakich warunkach mąż mieszka? ale wodę, ziemniaki, kasze, ryż, warzywa, przyprawy na pewno ma w zasięgu lokum i to na razie z mojej strony tyle. :D
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Dania w słoikach

Post »

Nic strasznego nie widzę w zupie w słoiku. Znajoma od lat jada takie od mamy i nic jej nie dokucza.
Waleria
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dania w słoikach

Post »

Zupa jest zdrowa, ale
14 dni x 3 słoiki dziennie = 42 słoiki. Ja pinkole. :lol:
A można zapakować tylko 4-6 słoików treściwszych i 2 kg wędliny i po problemie. :D
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Dania w słoikach

Post »

Zupę jada się raz dziennie. I jeśli mnożyć, to tylko przez 12, bo tyle jest się poza domem, jeśli przyjeżdża się do domu co dwa tygodnie. Treściwe wcale nie znaczy najzdrowsze.
Waleria
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dania w słoikach

Post »

Byłem kilkanaście lat w delegacjach i to jest tylko moje zdanie, nie musisz się zgadzać. :D
Wodę w słoikach wozić kilkaset kilometrów i przetrzymywać? - obłęd
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Dania w słoikach

Post »

Woda źródlana też jest wożona kilkaset kilometrów, a zupa to nie woda. Znam takich, co nie tkną zupy.
Waleria
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dania w słoikach

Post »

Waleria widać, że w życiu więcej niż 2 metry od garów nie odeszłaś. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”