Opryszczka

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Podobno Zoviraks to prawie to samo co Antywir (taki sam skład). Mnie raczej nie pomaga.
Gojenie trwa tyle samo czasu, co przy uzyciu zwykłego Tormentiolu.
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Na mnie tormentiol zupełnie nie działa. Teraz mam coś podobnego do zowiraxu, HASKOWIR. On trochę wypala, a jak w dobrym czasie użyjesz to zupełnie zatrzymuje rozwój opryszczki.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Też to miałam. Sęk w tym, ze dużo sposobów i srodków działa dobrze, jak się je zastosuje , kiedy opryszczka dopiero zaczyna powstawać. Kiedy sie jednak nie zdąży i bąbel wyskoczy, to nie ma nic skutecznego :(
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ale można zahamować jego powiększanie.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Tak, tylko ze u mnie tak samo działaja wtedy wszystkie wymienione tu maści, jak tormentiol, czy zwykły spirytus, który po prostu wysusza.
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Myślę,że każdy ma swoje wypróbowane sposoby i niech się tego trzyma. Ważne aby pomogło. A na Nowy Rok życzmy sobie mniej opryszczek. :wit :wit ;:109
Monika_i_Jacek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 22 lut 2009, o 11:33
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ja na opryszczkę stosuję naturalny olejek eteryczny z drzewka herbacianego (tea tree oil) firmy Avicenna. Na patyczek do uszu i posmarować. Trzeba tylko uważać, żeby nie dostało się do ust, bo smak ma okropny :? :roll:
W czasie wakacji, na wyjeździe trochę późno zastosowałam, ale pomogło. W ogóle jestem raczej za naturalnymi sposobami leczenia.
Monika
Pozdrawiamy, Monika i Jacek
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

jakieś 6 lat do tylu miałam przepisane tabletki ( zabijcie nie pamiętam-ale są na tą dolegliwość) jak je brałam to nie miałam w ogóle, zresztą po tej kuracji - wyszła mi przez okres 6 lat 1 raz.


generalnie jak dopiero swędzi to antywir...a jak bąbel...no to cierpieć trzeba.
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Tess szkoda że nie pamiętasz. Lekarstwo byłoby najlepsze. Inne sposoby trzeba próbować aż się trafi na odpowiedni dla siebie. Ja tez próbowałam wszystkiego.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
dobosia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 13 sie 2008, o 22:01
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Odpowiednikiem Zoviraxu jest Vratizolin bardziej, ale tego nie polecam, mimo że odpowiednik to działa o wiele gorzej, a rzeczywiście Zovirax jest super. A jak zaczyna swędzić i piec to dobre są plasterki Compeed, ale to jak jeszcze nic nie widać. No i Erazaban jest też dobry-to najnowszy lek jeśli chodzi o opryszczkę, skład zupełnie inny niż wszystkich pozostałych powszechnie stosowanych, w cenie jak za Zovirax. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Na mnie zovirax nie działa wcale, a vratizolin i owszem.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Tess pisze:jakieś 6 lat do tylu miałam przepisane tabletki ( zabijcie nie pamiętam-ale są na tą dolegliwość) jak je brałam to nie miałam w ogóle, zresztą po tej kuracji - wyszła mi przez okres 6 lat 1 raz.
Tess... może to był Groprinosin?
Beata
dana0520
50p
50p
Posty: 96
Od: 2 mar 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Witam.
U mnie w apteczce nie może zabraknąć WIT B. Niestety i mi sie pojawia opryszczka więc kiedy tylko coś zaswędzi biorę przez parę dni uderzającą dawkę 4-5 tabletek jednorazowo. W moim przypadku nie ma bata, nie urośnie.

Pozdrawiam Dana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”