Jakiś przepis na dobrą kiszoną kapustę

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Jakiś przepis na dobrą kiszoną kapustę

Post »

Moja już siedzi ukiszona w piwnicy. :)
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Jakiś przepis na dobrą kiszoną kapustę

Post »

Kapustę kiszę od ponad 30 lat zawsze tym samym sposobem.W tym roku moja kapusta zamiast soku zawiera obrzydliwy,ciągnący się śluz.Szukałam w internecie,co może być tego przyczyną,ale nie znalazłam żadnej konkretnej odpowiedzi.Może ktoś zna odpowiedź na mój problem ?
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Jakiś przepis na dobrą kiszoną kapustę

Post »

danutastachurska1 jeśli kisisz od 30 lat to tylko jedno mi przychodzi do głowy - może nie do końca wszystko było czyste...
Podobno też zbyt wysoka temperatura, przede wszystkim na starcie, może spowodować zły przebieg fermentacji.
Musisz zrobić rachunek sumienia, bo gdzieś błąd zrobiłas, powiem szczerze że mi się to nie zdarzyło
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Jakiś przepis na dobrą kiszoną kapustę

Post »

Moniko...czystość to podstawa nie tylko przy kiszeniu kapusty.
Ze swej strony na pewno nie popełniłam żadnego błędu.Myślę,że może to być wina niewłaściwych nawozów i tylko tyle wymyśliłam.
Są to tylko moje przypuszczenia.Mam nadzieję,że odezwie się jeszcze ktoś, kto spotkał się z takim problemem i zna przyczynę.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakiś przepis na dobrą kiszoną kapustę

Post »

Z problemem już się spotkałem. Kila lat temu wywaliliśmy kilkadziesiąt, no dwadzieścia kika, słoików ogórków.
A ta kapusta to była szatkowana przez Ciebie, czy już kupiona poszatkowana ?
Może kapusta była już "zakażona" ?
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Jakiś przepis na dobrą kiszoną kapustę

Post »

Krzysztof śluz się zrobił w ogórkach ;:oj o qurcze o tym nigdy nie słyszałam, to że potrafią zgnić przez felerny zakup przeazotowanych (z niewiadomego źródła) to wiem, bo mi się zdarzyło, ale glutów nie było..
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Jakiś przepis na dobrą kiszoną kapustę

Post »

Krzysztofie...kapusta była przeze mnie szatkowana.Nie wierzę,że kupowanie gotowej szatkowanej to dobry pomysł.Po pierwsze chodzi o czystość,a po drugie nie da się sprawdzić jak długo ta szatkowana kapusta leżała w foliowych worach.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Jakiś przepis na dobrą kiszoną kapustę

Post »

Może za dużo marchwi a za mało soli,albo tak jak piszesz za dużo nawozu,i aby na pewno była to pózna kapusta,bo może byłą pomieszana z wczesną a ta nie nadaje się do kiszenia na 'długo'.Moja jest idealna,kiszę w kamiennym garze wchodzi tam 30kg,po drugim dniu zaczynam przebijanie,stoi w tem około 18 st a jak już jest ukiszona/poznaję po tym że jest szklista/przekładam do słoików pod gumkę zalewam sokiem do pełna i ustawiam w zimnym pomieszczeniu tem około 5 st.może stać nawet rok i nic się nie dzieje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”