Kuchnia śląsko Halżbiytki

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Gabriela pisze:Agnieszko, moczka to potrawa - właściwie deser, bez którego nie ma wigilii.
Robiony z piernika, bakalii i kompotów - każdy robi inaczej, ale te składniki, to podstawa.
Jest pyszna.
Kurczę, tak blisko od siebie mieszkamy..A tak jesteśmy daleko :roll:
Pojęcia nie miałam, choć wiem, że kuchnia śląska znacznie rózni się od...mojej np.
Czy ja mogę prosić o przepis???
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Ok. wysłałam Ci... :wink:
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Mam koleżankę której mąż pochodzi z Rybnika oni mogą moczką całe święta opędzić , a u mnie musi być kapusta z grochem , ale taka spod Radomia dziadek pochodził z okolic Zwolenia wieś ponoć Zaciery kapusta kiszona . olej rzepakowy lub lniany i groch luskany, przemielone przez maszynkę lub zsiekane doprawione solą pieprzem majerankiem palce lizać takie złote cudo wychodzi
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

A ja z serca Górnego Śląska piszę, że "Moczka" to super słodka i pyszna zupa wigilijna , u mnie bardziej jako deser spożywana , bo króluje zupa grzybowa!!! Siemieniotkę znam z dzieciństwa . Mama we wczesnym moim dzieciństwie przyrządzała ją (jako tradycyjną) na wigilijną wieczerzę. Podawała z komentarzem, że w czasie Jej młodziutkich lat (lata dwudzieste XX wieku) obowiązkowo na wigilię siemieniotka być musiała, a każdy choć kilka łyżek przełknąć musiał!!!! Mamie nie smakowała,nam też .... i tradycja w moim domu padła :D
Natomiast MOCZKA bryluje i już na salony warszawskie weszła :D :D :D
Ulka buziaki przesyła
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

A no wlazła wlazła ten zakapior z Rybnika katuję nią wszystkich , ja akurat w niej nie gustuję ale są tacy co do Lidki specjalnie na moczkę zaglądają (mój mąż naprzykład). Z warszawskich tradycji to jeszcze może pierogi , ale pieczone w piecu, i kompot z suszu . Z dzieciństwa pamiętam że babcia zawsze wiadro kompotu w sienia stawiała, bywały wtedy zimy więc kompot zamarzał , wtedy ja łyżką przerębel robiłam i lód taki jadłam ile razy ścierą zaliczyłam to tylko ja i babcia wie . Po za tym karp w galarecie, też go nie lubię , zupa grzybowa ale inna , grzyby w całości ziemiaki czysta ostra w smaku, Oczywiście kapusta z grzybami, pasztet rybny w cieście nawet ma łuski z ciasta, kulebiak drożdżowy z kapustą i grzybami. Moi i ja to takie kapustowe plemię :). Kutia , ale już tylko do popróbowania i kluski z makiem też po łyżeczce i barszczyk czerwony na koniec bez uszek bo musialabym chyba z tysiac zrobic by sie towarzystwo ochwaciło, i karp smażony i ryba po grecku i śledzie w smakach różnych, w białym winie , pomarańczach i tradycyjne. I czasem ryby w zalewach , ostatnio terinny, i sałatki , łosoś wędzony podany na ciepło z ziemniaczkami i sosem chrzanowym .
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Oj, dziołchy, dziołchy - a o makówkach - NIC ???! Jo je zdecydowanie wola od moczki.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Tak zachwalacie ten piernikowy kompot :lol: , że chyba muszę to coś zrobić i spróbować! A może jakaś dobra dusza się zlituje i podeśle mi słoiczek gotowej moczki? W zamian mogę się zrewanżować słoiczkiem podłoże :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

karpek pisze:Oj, dziołchy, dziołchy - a o makówkach - NIC ???! Jo je zdecydowanie wola od moczki.
U mnie tylko ja jem makówki.
Są pyszne...zresztą ja lubię wszystko w czym jest mak.
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

U mnie w domu makówek nigdy nie było, natomiast u mamy musi być ryba po grecku, i sałatka jarzynowa.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

Oj Elżbietko ale się tu porobiło same smakołyki widać ,że już niedługo zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy ,a makówki robi się ze zmielonego maku ,bakalii . Przekłada się tą ugotowaną masą makową sucharki albo pokrojone bułki ja osobiście wolę z sucharek .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Jadziu, z sucharkami nie robiłam, ale podsunęłaś pomysł.
W tym roku będą makówki z sucharkami. :wink:
Awatar użytkownika
koza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1683
Od: 26 lip 2006, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.śląskie

Post »

Gabrysiu!! Ja makówki robię z biszkoptami!!! Na górze bita śmietana oczywiście przed podaniem :D
Przepis teściowej z Krotoszyna !! Nie zalewam mlekiem tylko wodą! Łatwiej w lodówce przechować , a bita śmietana bezpośrednio przed podaniem!!! :D
Ulka buziaki przesyła
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Makówki ,moczka ,jeszcze kapka ponad tydzień ,i wszystkie będziemy robić te nasze dobroci . :P
Makówki robia waszpek, bo jak sie familio zjedzie to bydą jeść ,że aż bydzie pyrskać naokoło ,a moczki to pisałam ,że garniec na pranie,o karpiu nie wspomna --cały stawek :;230
I tak rok w rok ,bo we wigilio mi się najmłodszo córa urodziła i rodzina mo pretekst ,żeby mi się zwalić :;230 :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”