Kosz na piknik - pomysły,porady

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ANNA i LECH
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 sie 2006, o 08:57
Lokalizacja: SŁUPCA

Kosz na piknik - pomysły,porady

Post »

Witam wszystkich !!!
Co zabrać do kosza piknikowego ??? .
Jak ma wyglądać?
Proszę o podpowiedzi ,oraz jak przybrać ten kosz ?
:cry: :cry: :cry:
ANNA i LECH
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Szampana i truskawki umoczone czubkiem w ciemnej czekoladzie :roll: Oczywiście :shock:

Ostatecznie można też wziąć "faworki" z piersi lub udka kurczakowe upieczone w ostrej panierce, pieczone kulki z mielonego mięsa, pierożki pieczone, sery różne twarde i pleśniowe, ogórki kiszone, sałatę lodową albo kapustę pekińską pokrojoną i sos w oddzielnym pojemniku, rzodkiewki, kalarepkę, paprykę kolorową, marchewkę i seler naciowy umyte i pokrojone, może jeszcze coś zielonego, jakaś fasolka szparagowa do polania sosem vinegret, czy coś? Jeszcze przyprawy, sól, pieprz, chrzan czy keczup. A na deser mufinki, jagodzianki albo jakieś sezonowe owoce.

Do picia weź koniecznie herbatę z cytryną!!! Najlepiej w szklanej butelce zamykanej zaciskiem na sprężynce (jak z babcinego koszyka na plaży...).

Nie można zapomnieć o obrusie, kieliszkach do szampana i serwetkach do wycierania palców. I o workach na śmieci! To zestaw minimum :)

Ozdoby? Może jakieś kokardy? Albo piękna serweta, jakaś rustykalna, w kratę, kwiatki czy haftowana? Zależy jaki konkretnie masz ten kosz i jak się macie zamiar dostać na ten piknik. Jeśli np. rowerem, to raczej stawiam na kosz wyścielony serwetą, ale jeśli samochodem, to można zabrać o wiele więcej, jakieś talerzyki, szklaneczki, na turystycznie - tekturowe, na elegancko - szklane.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

ANNA i LECH pisze: mam zrobić kosz piknikowy na taką lokalną wystawę no i coś muszę w niego powkładać koszyk jest mały 30x 24 cm. oczywiście serwetka jest poza tym nie mam koncepcji co z resztą ??? :(
W takim razie trzeba sobie zadać pytanie jaka jest myśl przewodnia tej wystawy i dostosować się nieco do jej tematu głównego.
30 x 24 cm to jak + - kartka A4, trochę mało miejsca... To trochę większa święconka :) Ale metodą kolejnych przybliżeń na pewno coś wymyślimy!

Pytania:
- jaka jest tematyka wystawy?
- czy kosz ma być praktyczny, czy tylko ładny?
- czy ma to być kosz dosłownie piknikowy? Z jedzeniem i piciem zabieranym na piknik na polanie czy łące?
- czy ma być obliczony na dwie, czy wystarczy na jedną osobę?
- czy ma być nowoczesny, czy tradycyjny, czy wyszukany, czy swojski?
- czy mają się w nim znaleźć produkty lokalne typu zwoje kiełbasy na słomie i ser na liściu chrzanowym, czy raczej pasztet w galarecie na porcelanowym półmiseczku?
- czy ma być w nim wszystkiego po kawałeczku, czy raczej mały asortyment, ale w większych porcjach?
- jak długo ma być prezentowany i w jakich warunkach? Chodzi mi głównie o temperaturę otoczenia, bo od tego też zależy wybór produktów...
- czy koszt zawartości kosza jest ograniczony, czy można iść na całość?
- czy masz już ten konkretny kosz, czy dopiero planujesz go zdobyć? Jaki dokładnie jest / ma być? Chodzi o styl, kształt, kolor, czy ma jedno, czy dwa ucha itd. itp.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Łał, Nalewko! ;:180
Awatar użytkownika
ANNA i LECH
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 sie 2006, o 08:57
Lokalizacja: SŁUPCA

Post »

Bardzo dziękuje za ukierunkowanie mojej myśli w przygotowaniu kosza piknikowego. Na pewno ta wiedza będzie przeze mnie wykorzystana . Bardzo dziękuję :)
ANNA i LECH
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”