Jakie najlepsze maseczki?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jakie najlepsze maseczki?

Post »

Jestem po 40-tce,i mam suchą,naczynkową cerę.Może znacie panie domowe,tanie maseczki.Będę wdzieczna,a na pewno wiele pań skorzysta,nie tylko ja z waszych,wypróbowanych matod.Najbardziej mi zależy na naprawie dekoltu i szyi.Pozdrawiam.
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Moja babcia stosuje takie maseczki , ma cerę raczej suchą . Nakłada je tylko na twarz , ale myśle , że na szyje i dekold też one się nadają .

miód i twarożek
2 łyżki świeżego białego sera/ wcześniej go trochę uciera / rozrzedzamy 1 łyżką miodu i naturalnego jogurtu/ czasami śmietany/ . Po 20-30 minutach spłukuje ciepłą , a potem zimną wodą .

Czasami też smaruje skórę zwykłym płynnym miodem pszczelim i po 15 minutach zmywa .


len i rumianek
Łyżkę siemienia lnianego i łyżkę rumianku miele , a potem zalewa przegotowaną wodą, by zrobiła się papka. Nakłada na twarz na 20 minut , potem zmywa ciepłą wodą .
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Cieszę się,że odpowiedziałaś, mam w domciu miodek i serek i dużo czasu dzisiaj,więc już wiesz,co będę robić hi hi pa pa i czekam na jeszcze pa pa
beata693
100p
100p
Posty: 143
Od: 29 maja 2006, o 12:12
Lokalizacja: Białystok

Post »

Bogusiu, uważaj , bo miód może uczulić.
Po ślubie kobieta i mężczyzna stają się jednym.
Najtrudniejsze, to ustalić, którym...
ZIELEŃ W DOMU.... STORCZYKI....
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Ups,dobrze,że upomniałaś mnie,a ja mam suchą cerę.
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Maseczka bananowa nawilża, wygładza, odżywia skórę.
Przeznaczona dla osób z wysuszoną skórą, Może być stosowana w przypadkach, kiedy szybko i skutecznie chcemy uzyskać świeży i ładny wygląd.
Przepis: jeden banan obieramy ze skóry, rozgniatamy na papkę, rozprowadzamy na twarz, szyję za pomocą drewnianej łopatki. Po 30 minutach skórę zmywamy na przemian ciepłą i zimną wodą.

Maseczka ziołowa
Mieszamy w miseczce po jednej łyżce stołowej kwiatu nagietka, kwiatu rumianku, ziela kasztanowca, i ziela skrzypu. Zioła zalewamy szklanką wrzątku i odstawiamy na kwadrans. Do letniego naparu dodajemy kilka łyżek mąki ziemniaczanej. Gotową papkę nakładamy na twarz, a po 15 minutach spłukujemy letnią wodą. Maseczka działa kojąco na cerę wrażliwą .
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

beata693 pisze:Bogusiu, uważaj , bo miód może uczulić.
i serek też, teraz dodają tyle konserwantów że ja nie mogę takiej maseczki sobie nakładać.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Plasterki świeżego ogórka - nawilżają, rozjaśniają.

Rozgnieciona truskawka - nie wiem co robi, pewnie odżywia :)

Drożdże rozrobione z wodą (nie stosować wokół oczu) - wysuszają, wygładzają

Jogurt (gęsty, albo płatki mocno nasączone) - łagodzi podrażnienia




Więcej nie pamiętam :oops:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Wiedziałam,że na was można polegać.Nie zawiodłam się i na pewno skorzystam, i jeszcze jak macie jakieś pomysły to piszcie zawsze się przydadzą jakieś nowe przepisy na ładną,zdrowa skórę ;:147
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Płukanka do włosów

1 duży liść aloesu miksujemy w szklance cieplej wody. Po 5 minutach płyn odcedzamy przez gęste sitko i wlewamy do 3 l wody (ciepłej, najlepiej przegotowanej). Połową tej ilości myjemy solidnie włosy przy pomocy dobrego, wypróbowanego i łagodnie działającego szamponu, zaś drugą połowę stosujemy do ich ostatniego płukania, oczywiście po spłukaniu już obfite) piany.
Po kilku takich zabiegach włosy nabierają pięknego, jedwabistego połysku, stają się także mocniejsze i nie dokucza im łupież.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
TASIA
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 21 maja 2008, o 15:24
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post »

Hej
Na suchą skórę polecam kąpiel z miodem. Do napełnionej wody należy dodać łyżeczkę miodu i dokładnie wymieszać. Miód zawiera naturalne woski, które pomogą naszej skórze. Sprawdzone polecam.
Kasia
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Bogusiu,a na popękane naczynka witamina PP!I jeszcze maseczka z owsa!Dwie łyżeczki jogurtu naturalnego mieszasz z dwiema łyżeczkami owsa,nakładasz na buzię(spokojnie również pod oczy),a po 15 minutach spłukujesz letnią(w kierunku do chłodnej) wodą.
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Tak się zastanawiam. Miód często uczula natomiast wosk pszczeli nie. Może zamiast miodu lepiej użyć do maseczek wosku? Od dawna używam kremów na bazie wosku pszczelego i muszę przyznać, że kremy są świetne choć wcale nie tanie.
Poczytałam Wasze przepisy i coś pokombinuję z woskiem :) Na pewno wyjdzie znacznie taniej niż kremy gotowe.

Natomiast znam i stosuję świetną miksturę na skórę rąk.
Gliceryna i sok z cytryny pół na pół. Kupuję w aptece buteleczkę gliceryny. Odlewam połowę i dodaję do pełna soku z cytryny. Mocno wstrząsnąć i gotowe. Przechowuję w lodówce. Przed każdym użyciem mocno wstrząsnąć.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”