Pasta na kanapki.Pyszne i bardzo zdrowe "smarowidło"

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Pasta na kanapki.Pyszne i bardzo zdrowe "smarowidło"

Post »

Chciałabym podzielić się z Wami przepisem na bardzo zdrowe "smarowidło" na kanapki, które świetnie zastępuje masło, Almette i inne wynalazki :wink:

Potrzebujemy:
1 mały jogurt naturalny - 0%
1 kostka chudego twarogu
2 łyżki stołowe oleju lnianego

Wszystko miksujemy blenderem i gotowe. Przechowujemy pod przykryciem w lodówce.

Znana już na całym świecie PASTA, czyli mieszanina dwóch zupełnie naturalnych składników: oleju lnianego i chudego twarogu. Muszą one być spożywane razem, gdyż wzajemnie uzupełniając się, uruchamiają korzystne procesy biochemiczne. Białka twarożka są bogate w siarkę. Bardzo istotny składnik wszystkich tkanek oraz m.in. witaminy B1, kwasu pantotenowego i biotyny. Jest więc niezbędna do prawidłowego spalania białek, węglowodanów i tłuszczów. Zmiksowanie oleju lnianego z twarogiem powoduje związanie nienasyconych kwasów tłuszczowych z białkami. Ten prosty zabieg sprawia, że tłuszcz staje się rozpuszczalny w wodzie. Jest to bardzo istotna przemiana, która umożliwia bardzo szybkie i pełne przyswajanie w układzie pokarmowym oraz transportowanie we krwi i limfie.

A teraz o działaniu:
Olej lniany ma najwięcej kwasów tłuszczowych Omega 3 i pomaga w leczeniu takich schorzeń jak:
1. nowotwory łagodne i złośliwe,
2. miażdżyca,
3. atak i zawał serca,
4. arytmia,
5. obtłuszczenie wątroby,
6. astma oskrzelowa,
7. problemy trawienne,
8. wrzody żołądka,
9. wady wzroku i słuchu,
10. choroba Alzheimera,
11. artretyzm,
12. problemy dermatologiczne,
13. schorzenia wieku starczego,
14. stwardnienie rozsiane,
15. reakcje autoimmunologiczne,
16. schorzenia woreczka żółciowego,
17. schorzenia prostaty,
18. cukrzyca,
19. depresja,
20. problemy z pamięcią.
Monika
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Nigdy nie używałam oleju lnianego,ale chyba spróbuję
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

Naprawdę gorąco polecam. Jest pyszne i bardzo, bardzo zdrowe :wink:
Monika
Awatar użytkownika
Raven
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 maja 2008, o 09:17
Lokalizacja: z ogrodu

Post »

Rewelacja. Ja dodałam zioła :mięta,zielona cebulka ,lubczyk,sporo pieprzu .Pyszne ,polecam. :lol:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Pyszne i bardzo zdrowe "smarowidło" na kanapki

Post »

Też spróbowałam, ale dodałam do tego łyżkę chrzanu. Pycha!!!

Następnym razem zrobię z ziołami.

Byle tylko znaleźć olej lniany, bo nie zawsze można kupić świeży i pachnący... A może można z innego oleju? Sezamowego na przykład?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Pyszne i bardzo zdrowe "smarowidło" na kanapki

Post »

Polecam,,gzik..po wielkopolsku z olejem lnianym i ziemniaczkami w ,,mundurkach,,
Twarożek mieszamy ze śmietanką cebulką drobno pokrojoną,kminkiem,sola i pieprzem.Można dodać zmiażdzony czosnek.
gorące ziemniaczki obieramy,obok gzik polany olejem lnianym.Pycha.To przepis mojej babuni,ktora także uważała ,że olej lniany działa na wszystko,przede wszystkim na zoładek ,włosty ,paznokcie i cerę.
gizela-75
100p
100p
Posty: 107
Od: 22 lis 2009, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Pyszne i bardzo zdrowe "smarowidło" na kanapki

Post »

Pychota i zdrówko przy okazji, dodatkowo jem z pomidorkiem (najlepiej własnym) MNIAM.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Pyszne i bardzo zdrowe "smarowidło" na kanapki

Post »

TO ja może inne smarowidło na kanapki zapodam.
puszka fasoli czerwonej+kostka serka topionego.Reszta według uznania.Mozna dodać szczypiorek,przyprawy,rybę wędzoną.Ja jedna wolę tylko foasolkęz serkiem,a jak mam grilla to dodaję jeszcze jedną kostkę serka i mam dip do tacos :wink:
azalia40
50p
50p
Posty: 68
Od: 8 cze 2010, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poczdam

Re: Pyszne i bardzo zdrowe "smarowidło" na kanapki

Post »

Ze smarowideł twarożkowych to u mnie prym wiedzie chudy twaróg z drobno posiekanym śledziem, czosnkiem, szczypiorkiem i ziołami. I kolejne smarowidło z wędzonej makreli, cebuli, jajek na twardo, majonezu i lekko podsmażonych pieczarek z pieprzem.
Jakie to piękne. Było i zniknęło.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pyszne i bardzo zdrowe "smarowidło" na kanapki

Post »

Ja stosuję najprostszy zestaw :
Pół czerwonej cebuli drobno posiekanej , do tego łyżeczka sambal olek (albo harissy, ja lubię ostro dodaję dwie łyżeczki), Troche posolic.
Rozgniatam cząstki cebuli w miarę dokładnie widelcem i robi się czerwonawa masa smaczna o każdej porze roku !
Mozna dodac szczypiorek
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Pyszne i bardzo zdrowe "smarowidło" na kanapki

Post »

PESTKA@ pisze:TO ja może inne smarowidło na kanapki zapodam.
puszka fasoli czerwonej+kostka serka topionego.Reszta według uznania.Mozna dodać szczypiorek,przyprawy,rybę wędzoną.Ja jedna wolę tylko foasolkęz serkiem,a jak mam grilla to dodaję jeszcze jedną kostkę serka i mam dip do tacos :wink:
Serek topiony do ,,zdrowych" nie należy, jest wręcz szkodliwy dla zdrowia. Do zblendowanej fasoli (lepiej ugotować samemu) można dodać podsmażoną cebulkę z jabłkiem, majeranek, lubczyk, sól i pieprz i mamy?.. wegański smalec, jak w tytule, bardzo zdrowe ,,smarowidło" na kanapki.
ps. Podczas blendowania fasoli należy dodać trochę wody z jej gotowania. Podczas smażenia cebulki z jabłkiem wrzucam liść laurowy, ziele angielski i gożdzik, które po usmażeniu wyciągam ;:3
Kasia
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Pyszne i bardzo zdrowe "smarowidło" na kanapki

Post »

Ser topiony zrobiony własnoręcznie zrobiony jest pycha, wariacji z dodatkami jest wiele.
Natomiast ja polecam paszetową słoikową wg mojego pomysłu. Jest b.smaczna i łatwa do zrobienia.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
rosa13
100p
100p
Posty: 196
Od: 17 lip 2015, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pyszne i bardzo zdrowe "smarowidło" na kanapki

Post »

Z tego co czytałam to raczej tłustawa będzie.

Ostatnio zakochałam się w paście z suszonych pomidorów, też raczej kaloryczne ale smaczne bardzo.
3 jajka ugotowane na twardo
3-4 suszone pomidory w oleju osączone z zalewy
ząbek czosnku
0,5 łyżeczki musztardy
słodka papryka w proszku
oregano
suszona bazylia
pieprz, sól
Wszystko razem traktuję blenderem, przypraw daję niewiele, potem doprawiam konkretniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”