Wszystko o propolisie i miodzie.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Będąc nad morzem za parę złotych kupuję drobny bursztyn, po przyjeździe do domu zalewam go spirytusem, i po dwóch tygodniach delektuję się nalewką w herbacie. Nikomu z rodziny i znajomych nie smakuje.
Można tez kupić wysyłkowo, ale stosunkowo drogo.
Waleria
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Podgrzanie miodu powyżej 40*C powoduje zniszczenie składników aktywnych biologicznie.Właściwości bakteriostatyczne miodu zanikają i traci on właściwości lecznicze.

Miód w kosmetyce.
Dokładnie wymieszać jedną szklankę jogurtu naturalnego z jednym jajkiem,dodać 2-3 łyżki miodu i ponownie wymieszać.
Mieszaninę nanosić cienką warstwą na twarz,szyję i dekolt.Po upływie 15 minut zmyć letnią wodą.
Maseczka oczyszcza pory oraz ujędrnia skórę.
W lodówce można przechowywać do tygodnia.
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Awatar użytkownika
Renia 4
200p
200p
Posty: 243
Od: 5 paź 2008, o 17:49
Lokalizacja: obecnie opolskie

Post »

adamza07, w 100% zgadzam sie z Toba, dlatego napisałam ciepłego mleka, a nie GORĄCEGO. Maseczka świetna, znam i czasem stosuję , ale nie daję jajka, tylko pianę z białka. A w ogóle to przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji "miodowo- propolisowej"trzeba sprawdzić , czy nie jest się uczulonym na któryś ze składników. ;:32
Pozdrawiam wiosennie
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wszystko o propolisie i miodzie.

Post »

Odświeżę nieco temat, bo właśnie spodziewam się otrzymać propolis. Przepis na nalewkę czy maść znalazłam, i to niejeden.
A jak przechowywać sam propolis? Bo chcę sobie zostawić na jesień,żeby robić na przykład mleko propolisowe na przeziębienia.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wszystko o propolisie i miodzie.

Post »

Propolis (suchy) przechowuję w lodówce, natomiast "nalewkę" czyli zalany spirytusem w ciemnej buteleczce w szafce. Mimo super działania (sama stosuję) wiem, że są osoby uczulone na propolis.
pozdrawiam Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”