Karmelówka

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Dzięki Ci dobra kobieto!

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Kupiłam dwie puszki mleka. Teraz zbieram się w sobie, żeby kupić resztę składników :lol: Już prawie czuję zapach karmelówki :lol: :lol: :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

No to jeszcze tylko spirytus i woda. ewentualnie ta kawa rozpuszczalna...
Byłam przed chwilą w garażu i sprawdzałam - nie rozwarstwiło się. Skoro mi się udało to każdy to zrobi! Tylko wolno wlewajcie ten spirytus!

Pozdrawiam :wink:
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Wczoraj rano zagotowałam dwie puszki mleka skondensowanego, wieczorkiem wymieszałam karmel dokładnie z wódeczką ( flaszeczka pół litrowa :wink: )Wyszło litr i trochę przepysznego likieru o aksamitnej konsystencji :D :D :D
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Udało się!
Jest smaczne tylko bardzo mocne. Ci, którzy próbowali twierdzą, że bardziej w smaku przypomina adwokata niż karmelówkę ale i tak jest smaczne. Do kawy albo jakiegoś deserku...

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam :wink:
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No to podaję: Nalewka truskawkowa

Do słoja włożyć kilogram truskawek (smak nalewki zależy od ich gatunku). Powinny być słodkie i aromatyczne. Zalać je 1/2 l wódki i 1/2 l spirytusu. Szczelnie zamknąć i odstawić na dobę. W ciągu dnia ustawiać słój na słońcu, a w nocy w ciepłym miejscu.
Odcedzić owoce, odcisnąć. Przygotować syrop. Na szklankę wody pół kilograma cukru. Zagotować i odszumować. Do gorącego syropu wlać nalewkę i dodać łyżeczkę kwasku cytrynowego. Szybko schłodzić. Rozlać do butelek i szczelnie zamknąć. Przechowywać w ciemnym miejscu. Jeżeli truskawki są mało słodkie należy przygotować więcej syropu.

Smacznego.
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Co masz na myśli pisząc "odszumować"?
Chodzi o to samo, co przy gotowaniu rosołu (zdjąć łyżką szumowiny z wierzchu)?

Choć nie jadam owoców, to teraz nie mogę się doczekać truskawek :)
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Oszumować tzn. zdjąć pianę łyżką. I co łakomczuchy doczekamy się truskawek. Chyba mrożonych ;:112.
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Jak tylko się sezon zacznie to będę robiła nastepną naleweczkę , z truskaweczek :D

Ja mam dobry przepisik na naleweczkę śliwkową , no ale na nią się czeka kilka miesięcy . Ale naprawdę warto , coś pysznego :D

Nalewka Śliwkowa

Kilogram umytych , wypestkowanych śliwek włożyć do słoja zalać 1/2 l spirytusu , odstawić na miesiąc . Po miesiącu spirytus odlewamy do innego słoja , a śliwki zalewamy 1 litrem miodu , odstawiamy na miesiąc . Po miesiącu odlewamy miód do słoja z spirytusem , a śliwki zalewamy 1/2 l wódki i znowu odstawiamy na miesiąc , po miesiacu wódkę dolewamy do miodu i spirytusu , mieszamy .... A potem to już tylko degustacja :lol: Naprawdę pyszniutka :D
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”