Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Cieślak podaje wydajność soku z jagód w granicach 60-70% a Nowicki 76%. Nawet przy niższej wydajności powinno być min. 2,2 litra nalewu, oczywiście pod warunkiem , że owoce zostaną odciśnięte do "sucha". Możesz tanio zrobić taką wyciskarkę. Wystarczy kupić ociekacz do sztućców ze stali nierdzewnej i takąż miskę. Teraz kolej na odrobinę techniki. Bierzesz 2 deseczki i wiercisz w nich po 2 otwory. W dolnej mocujesz dwa gwintowane pręty . Do górnej mocujesz beleczkę z dopasowanym do ociekacza denkiem. Wstawiasz ociekacz do miski a do ociekacza owoce w gazie. Nakrętki skręcasz kluczem i wsio. :D
ObrazekPowinieneś się zmieścić w 2 dychach.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Przekombinowałem ;:14 Tak myślałem jakby to odcisnąć, nie miałem czym to owoce zalałem już syropem. Chciałem przez przystawkę/wyciskarke do maszynki do mięsa, ale jak moja usłyszała :lol: Nie lubi kobieta fioletowego koloru czy co? :lol: Na słodko pewnie gorzej się będzie wyciskać, ale juz się stało. Przyjrzę się zaraz Twojemu patentowi
Ta ilość to zlewka bez żadnego wyciskania, ale coś mało, może przez taką ilość owoców.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Wyciśniesz dobrze i po syropie. Ważne tylko, żeby od razu za mocno nie dokręcić śruby. Małymi kroczkami po pół obrotu aż do momentu kiedy deski zaczną trzeszczeć. Z prasy wyjmiesz twardy i niemal suchy placek :D. Zamiast gazy lepiej użyć jakiś przewiewny materiał.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Kalo Na razie takie coś wyrwałem mojej, gotowiec, średnica ok 10 cm, powinno dać radę
Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Dobry gadżet weź tylko pod uwagę, że przeciskanie różni się od wyciskania. Do tego pierwszego potrzeba siły a do drugiego czasu. Mniejszy nacisk ale trwający przez długi czas. Gumki recepturki zakładane na rączki w miarę upływu czasu? :roll:
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Kalo to jagody a nie surowa marchew :D była wykonana próba na winogronach, jest ;:333
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Ktoś pisał o dodaniu do aronii pomarańczy, ale nie mogę znaleźć ;:145 Chciałam zapytać w jakiej postaci mają być te pomarańcze: pokrojone jakoś specjalnie, ze skórką czy bez?
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Pomarańcze bez skóry, chyba że masz bio. Pomarańcze są pryskane imazalilem - kancerogennym rakotwórczym świństwem.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Kalo jak tam Twój dereń?
Moja jagodzianka po połączeniu z odciśniętymi jagodami zapowiada się b.dobrze. Warto spróbować zrobić, odstawiam na min. rok. Wg mojego podniebienia 1 kg jagód to byłoby za mało, dobrze że dałem 2 kg.
Przed połączeniem dodałem do nalewu sok z 1 cytryny a do owoców z nalewu zalanego syropem z winogron dodałem trochą korzeni. Po odciśnięciu owoców, ale nie tak na maxa, wszystkiego wyszło 3,5 l, więc Twoje obliczenia się sprawdziły ;:333
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

OK. Dobrze, że smakuje . :wit . Fermentacja prawie ustała ale jeszcze poczekam ze 2 tygodnie , wtedy zleję soczek i odcisnę owoce. Postoi jeszcze z miesiąc do samoczynnego sklarowania, zleję jeszcze raz i dopiero dodam spirytus i ew. dodsłodzę.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Robiłeś z 3,3 kg/0,8 kg cukru czy coś zmieniłeś w trakcie? I docelowo 45*, tak? podoba mi się ten przepis, poczekam co to ci wyjdzie.. Ale ew zrobię w butli z rurką fermentacyjną. czemu robiłeś w słoju?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Robicie już coś z derenia? Mnie się wydawało, że jeszcze muszę czekać na lepsze dojrzenie.
Nie będę miała go b.dużo, to nie wiem właściwie co z niego zrobić?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Jolu chyba masz jakąś późną odmianę. Dereń i mirabelka same wiedzą najlepiej kiedy dojrzeją i wtedy owoce same opadają. Ostatnie dereniaki pozbierałem chyba ze 2 tygodnie temu. Najlepszy sposób na utylizację to nalewka :D .
pelikano11 dodałem pozostałe 0,2 kg. Użyłem słoja bo z butli kiepsko wyjmuje się owoce. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”