,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

anida pisze:Można zrobić każde ciasto używając mąki bezglutenowej, są specjalne mieszanki, wprawdzie o wiele droższe niż zwykła mąka. Można zrobić coś na bazie budyniu, bezglutenowy jest w Lidlu. Może galaretkę truskawkową własnej roboty po prostu z żelatyną?
Tak, próbowałam już wypieków z mieszanek i córka (bo to ona choruje) bardzo źle reagowała na dodatki chemiczne, które niestety w tych mieszankach są.
Żelatyna jak się okazało też nie była bezpieczna.
Budynie bezglutenowe gotowałam i były w porządku.
Wypróbowałam tez skrobię ziemniaczaną, jedna okazała się bezpieczna druga nie (w sklepie stoją często obok zwykłej mąki).

Moja córka należy do niewielkiej grupy chorych, którzy mogą być "wykrywaczami" śladowych ilości glutenu (szczypta przyprawy na garnek zupy). Ma to swoje dobre i złe strony. Dobra - reakcja w ciągu 10minut, pewność, że produkt nie jest bezpieczny, wiadomo, że nie można go kupować. Niedobra - no właśnie gwałtowność tej reakcji i bardzo złe samopoczucie przez kilka godzin.
ela151 pisze:Moje dziecko jest na diecie bezglutenowej i piekę wiele ciast z gotowych mieszanek mąk dostepnch w sieci Piotr i Pa...., kupuję w sklepie internetowym mąkę gryczaną, jaglaną i ryżową, migdałową oraz mączkę chleba świętojańskiego jako zagęstnik zastępujący gluten.
Z tych mąk można upiec każde ciasto oraz chleb w smaku i konsystencji do złudzenia przypominające pieczywo z mąki pszennej.
Mogę podać jakieś przepisy, ten sernik na zimno to właśnie wersja bezglutenowa, a biszkopt upiekłam z mąki ziemniaczanej, ryżowej i kukurydzianej.
Nie mieszałam sama różnych gatunków mąk, po różnych próbach bardzo obawiam się, że nie są na ogół bezpieczne, ale poproszę o przepisy.
Ten sernik jest cudowny, ciekawa jestem dokładnego składu spodu.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

No to faktycznie jest problem. Może sama mogłabyś robić mąkę mieląc np. ryż, migdały, czy coś innego w młynku do kawy? Mam koleżankę chorą na celiaklię i ona tak robi. Choć zawsze jest ryzyko, że produkt jest zanieczyszczony.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

anida pisze:No to faktycznie jest problem. Może sama mogłabyś robić mąkę mieląc np. ryż, migdały, czy coś innego w młynku do kawy? Mam koleżankę chorą na celiaklię i ona tak robi. Choć zawsze jest ryzyko, że produkt jest zanieczyszczony.
Właśnie mam bardzo duży problem, np. kupiony ryż płuczę, dlatego bazuję na daniach, które robi się ze składników bezpiecznych lub możliwych do oczyszczenia (umycia, wypłukania, przebrania).

Dodatkowo córka do niedawna nie mogła jeść prawie niczego, bo zaraz po tym, jak okazało się, że zachorowała na celiakię, zachorowała również na kamicę żółciową z bardzo ostrym przebiegiem. Teraz jest lepiej, jest po trzech operacjach i już może wprowadzać powoli do diety różne produkty, których poprzednio jeść nie mogła (już minęło pół roku prawie od ostatniej operacji), Ale celiakia nadal pozostała problemem.

A mnie już dawno skończyły się pomysły na potrawy a na desery zwłaszcza.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Ula, przepis podam. Ja też gotuję dla córki wszystko bezglutenowe np naleśniki, placki, ciastka, desery, ciasta...
Mogę Ci podać link do sklepu, gdzie kupuję mąki jednoskładnikowe. Moja mama też ma celiakię i tylko na samodzielnie sporządzonych mieszankach bazuje, wszelkie dodatki w gotowcach jej szkodzą np guma guar.

Biszkopt do sernika czy innego ciasta możesz upiec z samej mąki ziemniaczanej lub mieszanki ziemniaczanej, ryżowej, kukurydzianej.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Elu, poproszę w takim razie, nie ma to jak sprawdzone źródło.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

W temacie kiszenia ogórków jeszcze mi się przypomniało że zawsze wybieram te zielone z jednej (powiedzmy na pleckach) a jaśniejsze z drugiej strony (na brzuszku) nie wiem jaka to odmiana, bo zawsze kupowałam na rynku , ale takie całe równomiernie zielone NIGDY się nie trzymały i zawsze robiła się purchawka
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

A czemu Twoje herbatniki są ciemne? Kakao dodałaś czy takie już były?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Dobrze wiedzieć, mogą być lepsze od zwykłych 8-)
Ale w sumie gorzkie kakao chyba tez nie zaszkodzi, jak się doda... ;:131

Ale mi smaka narobiłaś ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Muszę wypróbować ten przepis :uszy
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Elu mówiłem , że krem będzie pyszny :D
Zawsze babcia mi taki robiła, chodziliśmy na poziomki, po spacerze polewała lody takowym kremem ;:108
Twój deser wygląda bardzo apetycznie ;:138
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

To ja muszę klomb z poziomkami czymś nakryć, żeby mi córa nie obrywała ich przez kilka dni. ;:306
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Elu może warto wybrać się na spacer z córką do lasu ?
Najecie się i przy okazji nazbieracie poziomek :D :D
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Warzywko- ależ smakowity deser, na pewno wypróbuję poziomek mam i tak się zastanawiałam co z nich zrobić, bo na jakieś ciacho za mało a jak szklanka na deser wystarczy to w sam raz ;:108 ;:306 Seba takie desery z dzieciństwa są najlepsze, ten kogiel mogiel ach wróciły wspomnienia, jak za w 80 latach tata mi kręcił taki kogel mogel , nie było przecież wtedy takich słodyczy jak teraz, a jeszcze z takich wiejskich jajeczek mmm pyszota.

Takie tu przepisy podajecie, że aż ślinka cieknie, ja dziś planuję sernik puszysty zrobić bez tłuszczu taki dietetyczny hahah jeśli w ogóle słodkości mogą być dietetyczne, z jagodami bo wczoraj w lesie poza grzybami uzbierałam kubek jagód leśnych, wstawię później przepis ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”