Odchody psa jako nawóz?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Odchody psa jako nawóz?

Post »

Głupie pytanie zadam. Czy psie odchody można "dorzucać" do oczyszczalni przydomowej?
Pozdrawiam Lucyna
marina34
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 sty 2017, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odchody psa jako nawóz?

Post »

Z tego co wiadomo, to do oczyszczalni ścieków nie powinny trafić odchody zwierzęce.
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re:

Post »

bigaczzz pisze: A to zależy jak o swojego pieska dbasz. Jeżeli go odrobaczasz i obserwujesz stan zdrowia to raczej pasożyty można wykreślić z listy. No chyba że jego forma cię nie interesuje, w takim przypadku pasożyty mogą się pojawić.

Ja "odpady" po psie wrzucam po prostu na kompost i raczej nie myślę, że może mi to w jakiś sposób zaszkodzić...
No... to raczej tak nie działa...... ODROBACZANIE to znaczy mniej więcej "pozbywanie się robaków". To znaczy, że między jednym a drugim odrobaczeniem jakieś robaki jednak w tym psie mogą się znaleźć, i z duźym prawdopodobieństwem się znajdą - po to takie odrobaczanie stosuje się cyklicznie, a nie raz na zawsze - pies, jak to pies, zawsze w coś mordę wsadzi. Naprawdę nie warto ryzykować zakażenia robalami, które wyszedłszy odpowiednim końcem psa, zagnieżdżą się w naszych mięśniach (bo taki mają cykl rozwojowy).
To, że się "o tym nie myśli" akurat nie uchroni od zakażenia. A to, że gorsze rzeczy widuje się w kanalizacji, która może przeciekać do ujęć wody, nie znaczy, że warto sobie fundować coś takiego dodatkowo samemu i na ochotnika!
Zielonym do góry!!!
Awatar użytkownika
galaxy
500p
500p
Posty: 810
Od: 6 maja 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Odchody psa jako nawóz?

Post »

Do kompostowania odchody roślinożerców tak, mięsożernych NIE. Równie dobrze my byśmy TO robić do kompostownika.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Odchody psa jako nawóz?

Post »

Ja mam dużego psa, robi duże kupy , zbieram raz na kilka dni w jeden wielki czarny worek i do kosza na śmieci :lol:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
David9
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 maja 2016, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odchody psa jako nawóz?

Post »

A po co do kompostownika? Kupki mięsożerców najlepiej osobno składować i zakopywać popod rośliny ozdobne pod warstwą ziemi. Toksyczność takiej kupy minie i drzewka urosną nadobnie.
Awatar użytkownika
Panna_be
100p
100p
Posty: 142
Od: 15 sie 2020, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży

Re: Odchody psa jako nawóz?

Post »

Czyli jak tak czytam, to nawóz pozostawiony mi w prezencie od dzików, za to, że zjadły cały podagrycznik nie nadaje się pod nic innego jak rośliny ozdobne ?
działka moje hobby

Przy Bursztynowej
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Odchody psa jako nawóz?

Post »

Czyli nie doczytałaś, dziki nie sa mięsożerne. Ich odchody sa mniej wartościowe niż np końskie czy bydlęce ale sa też przydatne. Mieszaliśmy je z innym obornikiem.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Panna_be
100p
100p
Posty: 142
Od: 15 sie 2020, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży

Re: Odchody psa jako nawóz?

Post »

gienia1230 pisze:Czyli nie doczytałaś, dziki nie sa mięsożerne. Ich odchody sa mniej wartościowe niż np końskie czy bydlęce ale sa też przydatne. Mieszaliśmy je z innym obornikiem.
Z tego co wiem padliną nie gardzą i innymi małymi zwierzętami też. Pozdrawiam
działka moje hobby

Przy Bursztynowej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”