Nawóz do trawników zachwaszczonych a drzewa.

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
serpentree
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 sie 2016, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Nawóz do trawników zachwaszczonych a drzewa.

Post »

Witam, w chwili wolnej zajmuję się trawnikiem w domu mojej matki i chciałbym się dowiedzieć czy stosowanie środka Agrecol: Nawóz do Trawników Zachwaszczonych może być stosowany w obrębie drzew owocowych? W całym ogrodzie są 3 drzewa(30 letnie?) jabłoń, śliwka oraz brzoskwinia i nie mam pojęcia czy nie zrobiłbym czegoś nieodpowiedniego wysypując go w każde zachwaszczone miejsce.

Proszę o jakąś radę/opinie :)
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nawóz do trawników zachwaszczonych a drzewa.

Post »

Nawóz do trawników zachwaszczonych ;:306 Super
Myślałem że spece od reklamy nic głupszego nie wymyślą i co ?? Można ;:138
Więc ten nawóz to nawóz z dużą ilością azotu powodujący że trawa rośnie szybciej czyli nie idzie w korzeń ale w źdźbło i w rezultacie należy taki trawnik kosić co 3 dni i przy okazji obciąć główki chwastom które w tej teorii tego nie lubią.
Pytanie co zrobi śliwka brzoskwinia czy jabłoń - pewnie nawet tego nie zauważy bo system korzeniowy dostanie ten nawóz w czasie kiedy nie będą miały ochotę go pobierać ( po jesiennych deszczach). Sypiąc nawóz więcej tam im większe zachwaszczenie na 99% dokarmiasz chwasty które pewnie wypiją z trawnika wodę.
Wadą tej metody jest to że trawa przeważnie przegrywa z chwastami bo duże dawki azotu powodują że trawa ma system korzeniowy bardzo słaby a zapewniam że np mniszek potrafi kwitnąć poniżej punktu cięcia przez kosiarkę.
Takie działanie może być skuteczne - nawóz i cięcie tylko na wiosnę a na efekt takiego działania aby mieć ładny trawnik czekamy .....
Jak mówią Anglicy sprawdzona metoda na piękny trawnik , kosimy codziennie i podlewamy 100 lat.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawóz do trawników zachwaszczonych a drzewa.

Post »

A może by tych chwastów trochę powyrywać od razu trawnik nabierze wyglądu.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”