Saletra

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
pabloo123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 26 cze 2012, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Saletra amonowa ,a wapno z manezem pomoc

Post »

Hehe 2 dni roboty :) ale zdaje egzamin podpinam pod kosiarek i wio no to teraz czekam na 1 koszenie potem wertykulacja atencja nawóz i wsio ;) dzięki za pomoc
suszi1
50p
50p
Posty: 54
Od: 13 lut 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

termin nawożenia saletrą amonową

Post »

Forumowicze,

czy w aktualnie zwariowanej aurze pogodowej można posypać trawnik saletra amonową??

Wyczytałem iż zalecana dawka to 20-30g na metr kwadratowy
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: termin nawożenia saletry amonowej

Post »

Jeżeli trawa jeszcze nie ruszyła, a pewnie tego nie zrobiła bo jest wszędzie susza, dlatego nie syp teraz saletry.
Jak będą deszcze zapowiadać i trawnik po deszczach zacznie rosnąć zielenić się możesz rozsiać saletrę amonową. Ja jeszcze tego nie robię.
Dawka na 1000m kw 20-25kg to wszystko.
Później zamiast saletry proponowałbym salmag.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: termin nawożenia saletry amonowej

Post »

Trawnik? Sypałbym najwcześniej po miesiącu koszenia. Teraz roślina ma duże zapasy z zimy, a gleba naturalne substancje odżywcze rozkładane od jesieni.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: termin nawożenia saletrą amonową

Post »

Mam takie samo zdanie co Maryann, pierwsza trawa to ruszy na wiosnę bez żadnych podsypek, ani sie obejrzy każdy a będzie trzeba kosić/ o ile będzie padać :uszy a już zaczyna
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
KrzWie
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 29 kwie 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Saletra amonowa ,a wapno z manezem pomoc

Post »

Dzien dobry
Widzę , ze dobrze trafiłem.
Wczoraj zrobiłem wertykulacje i mam wygrabiony trawniczek.
Co roku kupowałem florowit z żelazem ale postanowiłem podejść trochę ekonomiczniej
do tematu dlatego chce kupić nawóz niekoniecznie markowy a zalatwiajacy temat równie dobrze

Proszę wiec podpowiedzieć mi czym sypnąć?
Czy tak jak piszecie Polifoska?
Czy moze jeszcze czymś innym?
Nie znam sie trochę na tym. Chętnie zgłębie temat.

Florovitu potrzebowałem prawie 50 kg wiec jednorazowy wydatek był dość bolesny.
Szczególnie ze nadwoziem 2 do 3 razy w roku.

Aha i jeszcze jedno , czy nawozicie "z ręki" ? Czy jakimś rozsiewaczem?

Dziękuje z góry za pomoc.
Życzę Wam wszystkim słonecznej wiosny i uciechą z ogrodów :-)

Krzysiek.
lidkap
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 cze 2016, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Saletra

Post »

Na forum jestem nowa, ale myślę, że świetnie trafiłam szukając pomocy z doświadczeniem do pracy badawczej

Będę się zajmowała wpływem azotanów na rozwój rośliny. Szukam odpowiedniego nawozu i roślin, na których całość będę mogła wykonać. Na ten moment wydaje mi się, że saletra amonowa będzie odpowiednia, ze względu na wysoką zawartość azotu, ale stosować ją będę w doniczkach i tu zaczyna się problem. Nie wiem jak miałabym ją dawkować. Wszelkie wskazówki, które znalazłam przeszukując internet mówiły o dawkowaniu na wielkich obszarach, na całych polach. Mi potrzebna tylko mała doniczka :)

I drugie pytanie: jakie rośliny polecacie - łatwe w uprawie, u których może widoczne będą jakieś zmiany kiedy będę zmieniała dawki azotu.

Z góry dziękuję za pomoc :D
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Jaka saletra?

Post »

Witam. Mam pytanie jaką saletrę do warzywniaka i kiedy ją stosować a jaką do krzaczków owocowych( maliny, porzeczki itp)?
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
jagusia111

Re: Jaka saletra?

Post »

Do jednego i drugiego może być amonowa jest najbardziej uniwersalna. jeśli gleba jest zakwaszona lub rośliny wapniolubne może być wapniowa, pod rośliny lubiące potas np. pomidory moze być potasowa. Ale tak jak już wcześniej napisałam najbardziej uniwersalna jest amonowa bo w nawożeniu saletrą chodzi głównie o azot. Pamiętaj jednak, że azot to nie wszystko przydałoby się też pod wszystko rzucić trochę jakiegoś nawozu wieloskładnikowego, długodziałającego. Saletrę stosuje się wiosną, ewentualnie wczesnym latem.
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Jaka saletra?

Post »

Dziękuje za pomoc. A jaki nawóz wieloskładnikowy polecasz?
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
jagusia111

Re: Jaka saletra?

Post »

Dobre są nawozy z serii Yara, ale w sklepach są też zapewne innych firm. Zazwyczaj mają w nazwie "complex". Yara z tego co się orientuję ma różne wersje z różną zawartością poszczególnych składników więc można sobie dobrać do czego się potrzebuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”