Wapno tlenkowe

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Przemyslaw13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 maja 2016, o 23:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wapno tlenkowe

Post »

Witam. Kupiłem wapno tlenkowe, które chcę użyć do nawożenia ziemi pod kwiaty. Moje pytanie brzmi: po jakim czasie od użycia nawozu gleba będzie żyzna i po jakim czasie mogę posadzić kwiaty? Pozdrawiam.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wapno tlemkowe

Post »

Gleba będzie miała wyższe pH, to na pewno,a żyzność to cały zespół cech fizyko-chemicznych gleby, w których zawartość wapnia jest jednym ze składników. Poza tym badałeś kwasowość? Skąd wiesz, że trzeba ją odkwasić?
Przemyslaw13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 maja 2016, o 23:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wapno tlenkowe

Post »

wiem bo widzialem po objawach u kwiatow ze gleba jest kwasna. Chce tylko wiedziec po jakim czasie gleba bedzie odkwaszona od uzycia tego nawozu i kiedy moge posadzic kwiaty to wszystko
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Wapno tlenkowe

Post »

Kup najprostrzy kwasomierz i sprawdzaj, kiedy pH przestanie rosnąć. Wtedy będzie wiadomo, że reakcja odkwaszania się zakończyła. Poza tym wapnowanie przeprowadza się jesienią. To też pewnie wiesz i niepotrzebnie o tym wspominałem.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wapno tlenkowe

Post »

Zrezygnuj z wapna tlenkowego, a użyj kredy nawozowej. Tlenek wapnia może bardzo mocno podnieść pH, a kreda ( węglan wapnia), jest łagodniejsza i bezpieczniejsza dla roślin. A jeszcze najlepiej zasilić rośliny saletrą wapniową i są efekty natychmiastowe w odżywieniu. Roztwór bezpieczny do podlewania łącznie ze zraszaniem po liściach to 0,5%, a najlepiej nawet nieco mniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”