Czy Previcur można zastąpić Topsinem?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy Previcur można zastąpić Topsinem?

Post »

ABan pisze:Czy Previcur można zastąpić Topsinem?
Można, roztwór ok 0,1 - 0,2% (ok 1-2ml/litr wody)
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Pelikano, ale skąd wiesz, że można tak zrobić?
Czy jest to poparte wiedzą teoretyczną ( czyli czytałeś gdzieś?), czy sam to przetestowałeś?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Proszę : http://www.target.com.pl/produkty/grzyb ... sc,94.html
Zwalcza szarą pleśń , fuzariozy, zamieranie łodyg,działa systemicznie, można stosować do odkażania podłoża,zaprawiać cebule i nasiona.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy previcur może zastąpić topsin

Post »

No niestety tutaj się z Januszem , albo z tym wpisem z Netu nie zgodzę. Dziś miałem wizytę Kolegi z SGGW i jak Go m.in spytałem czy jest różnica między Topsinem, a Previcurem Energy tak mi powiedział: jak ktoś chce sobie zrobić kuku, to niech stosuje Topsin zamiast Previcum Energy. To tak jak na obiad , czyli danie główne ma się lizaka , albo schabowego.
Moje wątki
Festina Lente
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czy previcur może zastąpić topsin

Post »

Nie ze mną się Piotrze nie zgadzasz,tylko z autorami przytoczonych artykułów.Poza tym nikt nie twierdzi,że obydwa środki są identyczne,ale zakres niszczonych patogenów jest podobny .Fajne porównanie kulinarne.Widać że ruszył nowy sezon Top Chef, Hell's Kitchen itp. ;:333
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy previcur może zastąpić topsin

Post »

Biotit pisze:spytałem czy jest różnica między Topsinem, a Previcurem Energy tak mi powiedział: jak ktoś chce sobie zrobić kuku, to niech stosuje Topsin zamiast Previcum Energy. To tak jak na obiad , czyli danie główne ma się lizaka , albo schabowego
No niestety o substancjach wchodzących w skład obu śor trzeba mieć pojęcie, i trochę większe niż o zawartości talerza :;230

Poza tym temat jest wyrwany z kontekstu i ma zły tytuł :lol: pytanie brzmiało "Czy Previcur można zastąpić Topsinem?" i dotyczyło siewek jak dobrze pamiętam.

Poprawiłam tytuł wątku, dyskusja o tych preparatach lepiej, żeby toczyła się w tym miejscu. :wink: Mod.jokaer.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy previcur może zastąpić topsin

Post »

Jak nie zrozumiałeś aluzji i nie widzisz różnicy to powodzenia w zastosowaniu Topsinu w zabezpieczeniu siewek i gleby przed patogenami.
Moje wątki
Festina Lente
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy previcur może zastąpić topsin

Post »

JA nigdy warzyw nie podlałbym tak ostrą chemią, ani Topsinem ani Previcurem, obojętnie w jakim stadium roślina by była. A co do Twojej wiedzy na ten temat śor to lepiej wierzyć sobie, poczytać, zagłębić się troszkę w chemię..bardzo polecam, na naukę nigdy nie jest za późno.
Bo już w innym wątku przekonałeś się na własnej skórze, że głupotę można czasem palnąć.. ale to nie jest ujma na honorze, człowiek całe życie się uczy, byle by nie iść w zapartego, bo wtedy dopiero jest śmiesznie..
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czy previcur może zastąpić topsin

Post »

Sorki Piotrze,ale nie masz racji.
Podlewanie roślin w fazie siewki czy rozsady przeznaczonymi do tego celu środkami grzybobójczymi jest najczęściej praktykowanym przez naszych producentów warzyw sposobem ochrony przed chorobami odglebowymi. Przykładowo, kapustne można chronić przed kiłą kapusty podlewając rozsadę po posadzeniu na miejsce stałe roztworem preparatu zawierającego fluazynam (Altima 500 SC) lub tiofanat metylowy (Topsin M 500 SC), natomiast przed zgorzelą siewek stosując metiram (Polyram 70 WG) bezpośrednio po siewie lub pikowaniu. Rozsadę pomidorów i ogórków można chronić poprzez podlewanie ich w najmłodszych stadiach rozwojowych roztworami środków zawierających propamokarb i fosetyl glinowy (Previcur Energy 840 SL), tiofanat metylowy (Topsin M 500 SC) lub dimetomorf (Acrobat MZ 69 WP). W tym samym celu, do zabezpieczania upraw pod osłonami można też użyć biologicznego preparatu Polyversum.
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=3014
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy previcur może zastąpić topsin

Post »

Janusz, ani Ty , ani Ja nie jesteśmy Rolnikami, dbamy w jak najlepszy sposób o jakość naszych roślin.
Każdy niech wybiera co wg niego jest najlepsze, ja tylko przytoczyłem zdanie Fachowca.
Moje wątki
Festina Lente
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czy previcur może zastąpić topsin

Post »

Może i tak ,bo w "Haśle ogrodniczym" piszą zwykle fachowcy przez małe " f ".
Pani mgr Ewa Żak ,autorka tego artykułu pracuje w Świętokrzyskim ośrodku doradztwa rolniczego w Modliszewicach i pobiera pensję jako starsza specjalistka ds.ochrony roślin.Poza tym ma wiele publikacji na temat ochrony roślin i to raczej jej doświadczeniu jestem skłonny uwierzyć. ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”