Naprawa gleby w ogródku

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
aloes98
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 wrz 2015, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Naprawa gleby w ogródku

Post »

Witam, posiadam ogródek o który był przez wiele lat zaniedbany i było trochę tam nawet wysypisko śmieci... w tym roku chciałem tam zasadzić różne rośliny, typu cebulka, pigwowiec,może pomidor, papryka, ale jeszcze do końca nie wiem co. Posprzątałem te śmieci i jakoś ogarnąłem, tylko na tej ziemi nic kompletnie nie rosło, nawet chwasty, w glebie są tylko korzenie jak kawałem łopatom zaorałem. Problem w tym że ta ziemia jest nie czarna ale kompletne szara i sypka, nie mam jeszcze pH metru, ale podejżewam że jest dość mocno zasadowa ta ziemia. Jak naprawić ową glebę, tak najlepiej bez kompostu. Czy było by też taki płyn dobry ? reklamę usuwam, a tak uważam, gdyż link tego samego produktu dałeś, Pawle, na alegro i olx . ekopom

Dodaje zdj. ziemi
Obrazek
Awatar użytkownika
ewacampanula
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 23 paź 2013, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica

Re: Naprawa gleby w ogródku

Post »

A co tam było wcześniej w tym miejscu? Jakie jest otoczenie? Czy to nie było np. jakieś składowisko popiołu lub gruzu?

Bo jeśli to był po prostu zaniedbany ogród, to najlepiej i najtaniej potraktować ta ziemię "zielonym nawozem". To znaczy zasiać np. żyto (razem z nasionami można podsypać trochę nawozem wieloskładnikowym) i poczekać do wiosny, aż urośnie. I w kwietniu - maju ściąć i przekopać.

Może ta ziemia jest taka szara i sypka z powodu ogólnie panującej suszy, a jak ziemia nie była niczym przykryta (uprawami lub nawet chwastami) to słońce ją tak wypaliło.
Ewa
aloes98
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 wrz 2015, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Naprawa gleby w ogródku

Post »

Gruzowisko było i jest wiele drzew przez to jest trochę pół cień. Przez ok 20 lat nic na tym sie nie sadziło.
Awatar użytkownika
ewacampanula
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 23 paź 2013, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica

Re: Naprawa gleby w ogródku

Post »

No to potwierdzam swoją wcześniejsza opinię, że:

najlepiej i najtaniej potraktować ta ziemię "zielonym nawozem". To znaczy zasiać np. żyto (razem z nasionami można podsypać trochę nawozem wieloskładnikowym) i poczekać do wiosny, aż urośnie. I w kwietniu - maju ściąć i przekopać.

Oczywiście przed zasianiem np. żyta trzeba wcześniej przekopać i zagrabić glebę.
O tej porze roku to tylko żyto.
Ewa
x2-k-a

Re: Naprawa gleby w ogródku

Post »

Najlepiej dać ziemię do badania na zawartość pierwiastków metali ciężkich. Być może nie nadaje się do sadzenia warzyw z powodu skażenia.
aloes98
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 wrz 2015, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Naprawa gleby w ogródku

Post »

O dziękuję, bardzo za radę bo właśnie zastanawiałem się dlaczego kompletnie mi nic tam nie rosło, żadnego chwasta tam nie było. Powie mi może też ktoś jak się tak fachowo nazywa taka stacja badawcza ?
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Naprawa gleby w ogródku

Post »

Stacja chemiczno rolnicza http://www.schr.gov.pl/ wszystkie informacje znajdziesz na stronie
Pozdrawiam Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”