Zaniedbana działka (zarośnięta)

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
MARCINekB
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 sie 2015, o 04:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zaniedbana działka (zarośnięta)

Post »

Cześć, w tym roku jakoś w kwietniu kupiłem działkę rekreacyjna o powierzchni 300m2. Po zakupieniu pozbyłem się niepotrzebnych krzaków itd. została też zlikwidowana stara altanka. Następnie przeorałem całą działkę w celu pozbycia się starej, przydkiej trawy i tu niestety zrządzenie losu sprawiło że musiałem porzucić prace ogrodowe ze wzgledu na stan zdrowia i kurację. Teraz mam możliwość powrotu do starych czyności jednakże cała działka zarosła (nie ma ani 1cm niezarośniętego) różnego rodzaju chwastami i tu moje pytanie, jak doszczętnie się tego pozbyć? Myślałem aby potraktować to roundupem, ale co dalej jak już chwasty będą wypalone? A może zacząć od czegoś innego? Na działce docelowo będzie rosła tylko trawa (przez cały następny rok 2016).

Ps.
Jestem nowym użytkownikiem tego forum, dlatego też nie wiedziałem gdzie założyć ten temat jeżeli jest to zły dział proszę o pokierowanie mnie w odpowiedni.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zaniedbana działka (zarośnięta)

Post »

Roundup na początek (chyba że możecie wyrwać to ręcznie), potem glebogryzarka, równanie, przerwa do wiosny, wyjdą chwasty to znowu opryskać i siać trawę.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zaniedbana działka (zarośnięta)

Post »

MARCINekB - jest kilka możliwości, ale to zależy czy będziesz w następnym roku korzystał na tej działce w formie rekreacji ,czy będziecie po niej chodzili,grali w piłkę itp.,czy będzie leżała całkowicie odłogiem ,nie użytkowana.Oprysk zniszczy doszczętnie obecne chwasty również te uciążliwe jak perz ,ale na wiosnę wiatr zasieje nowy plon chwastów jednorocznych i będzie podobnie jak jest :).Skoro masz tam teraz busz chwastów to pewnie kwitną i nasiona się obsypują .Nasiona też przezimują i będą wyrastały wiosną (oprysk rondapem nasion nie zniszczy ).
MARCINekB
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 sie 2015, o 04:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zaniedbana działka (zarośnięta)

Post »

PiotrekP pisze:Roundup na początek (chyba że możecie wyrwać to ręcznie), potem glebogryzarka, równanie, przerwa do wiosny, wyjdą chwasty to znowu opryskać i siać trawę.
Planuję też nawieźć ziemi pod trawnik, jaka ziemia jest najlepsza dla trawników (w ciągu 2 lat nie jest planowana żadna uprawa) i w jakim momencie to najlepiej zrobić? Przed samym sianiem trawy?
Telimenka pisze:MARCINekB - jest kilka możliwości, ale to zależy czy będziesz w następnym roku korzystał na tej działce w formie rekreacji ,czy będziecie po niej chodzili,grali w piłkę itp.,czy będzie leżała całkowicie odłogiem ,nie użytkowana.Oprysk zniszczy doszczętnie obecne chwasty również te uciążliwe jak perz ,ale na wiosnę wiatr zasieje nowy plon chwastów jednorocznych i będzie podobnie jak jest :).Skoro masz tam teraz busz chwastów to pewnie kwitną i nasiona się obsypują .Nasiona też przezimują i będą wyrastały wiosną (oprysk rondapem nasion nie zniszczy ).
Na działce będą robiony takie prace jak: zmiana części ogrodzenia oraz budowa bramy wjazdowej z podjazdem, podłączenie wody i prądu, wylewka pod nową altankę, siany nowy trawnik + pielęgnacja jego

Czy jest jakiś sposób, na pozbycie się nasion, które pozostawiają obecne chwasty?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Zaniedbana działka (zarośnięta)

Post »

Pozbycie się wszelkich patogenów wraz z chwastami jest zastosowanie Basamidu 97 GR , który zniszczy praktycznie wszystko, ważne jest, aby gleba była mocno nawilgocona w czasie zabiegu. No i jeszcze cena, jakieś 1000zł na 300m2.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zaniedbana działka (zarośnięta)

Post »

MARCINekB Skoro to ma być tradycyjny trawnik to jest już mnóstwo wątków na ten temat na forum. Jesteś nowy ,więc może nie wiesz ,że jest wyszukiwarka .Wpisujesz np.trawnik i wyskakuje spis wątków o tej tematyce.
ekopom - (pytam hipotetycznie jeśli można ) Basamidu 97 GR niszczy między innymi nasiona chwastów .Czy jest możliwe ,w praktyce ,że na drugi rok, czyli wiosną, nie będą rosły chwasty na danym polu ? Chodzi mi o otwartą przestrzeń ,a nie w tunelu .
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Zaniedbana działka (zarośnięta)

Post »

Telimenka, Basamid zniszczy nasiona chwastów, ale jeśli na wiosnę przekopiesz poniżej działania środka, to nasiona z dołu zmieszasz z ziemią uprawną i zabieg będzie nie skuteczny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”