Ortus

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Ortus

Post »

Witam , szukam informacji na temat walki ze szpecielem , który żeruje na jeżynie bezkolcowej , ubiegły sezon zakończyłem wycięciem wszystkich owocujących odrostów łącznie z owocami , zostawiłem tylko po 2 odrosty o które chciałbym powalczyć .
Szpeciel prawdopodobnie przeszedł z winorośli bo jeszcze wtedy nie wiedziałem z czym mam do czynienia i pryskałem na choroby grzybowe .
Strasznie szkoda mi wyciąć je całkowicie w tym sezonie bo nie wiem czy da to jakiś skutek w postaci roślin bez tego dziadostwa na sezon 2016 .
Ciut za mało jest informacji choć je śledzę , a większość środków opisanych jest wycofana z rynku - poradzono mi ortus w jednym z bardziej znanych centrów ogrodniczych w Krakowie choć bez jakiegoś większego przekonania . Bardziej działa chyba na przędziorki niż na roztocza , nie wiem też kiedy miałbym zacząć oprysk - szukam w programach ochrony roślin choć głównie skupiają sie one na sadach drzew owocowych i porzeczki.
Czy ktoś może próbował walczyć tym środkiem ?
pozdrawiam Marek
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 945
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ortus na szpeciela ?

Post »

Fragment ulotki:
Preparat zaleca się stosować w momencie zauważenia objawów żerowania szkodnika, niezleżenie od fazy rozwojowej roślin. Ortus 05 SC nie ma okresu prewencji, karencja w przypadku czarnych porzeczek, jabłoni i grusz wynosi 21 dni, dla śliw ? 14 dni, a dla truskawek ? 7 dni.
Z tym, że ja bym proponował dołączenie jeszcze przynajmniej jednego oprysku o działaniu układowym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”