Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Krzysiek-1980
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 kwie 2015, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Witam

Od kilku sezonów walczę z kretami na trawniku. Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia ze środkiem Quickphos? Prosiłbym o wasze opinie o skuteczności i czy warto.

Pozdrawiam ;:172
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych, którzy ukończyli szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin metodą fumigacji.
Sprzedawany jedynie dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia (sprowadzany do sklepów pod zamówienie).

Wyspecjalizowane firmy odmawiają stosowania środka na trawnikach, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo przedostania się gazu przez wentylację, drenarkę, pęknięcia ścian lub fundamentu do budynków mieszkalnych.
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Tabletki z fosforanem glinu,wytwarzające pod wpływem wilgoci, fosforowodór. Tabletki miały nazwy
Gastoxin, Delicie i inne.
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

produkt pod nazwa "Swiece na krety" firmy Bros wydziela fosforowodor

zepsuly mi sie polskie znaki
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
pierwek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 24 kwie 2014, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Przepłoszyć kreta można odpalając mu w tunelu petardę... taką najmniejszą 2cm. Wsadzamy petardę z zapalonym lontem do tunelu i zatykamy go czymś szybko. Powtarzamy taką operację w każdym nowo-powstałym kopcu. Kret powinien się przenieść w spokojniejsze miejsce.
KubaCK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 paź 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Gdyby ktoś szukał informacji nt. Quickphos to potwierdzam, że działa w 100%! Próbowałem zarówno zwykłych petard hukowych, świec dymnych na krety i nic nie pomagało. W końcu postanowiłem zamówić Quickphos w tabletkach - można go kupić bez problemu na Allegro.

Do każdego kopca / tunelu wrzucamy po 2 tabletki i zasypujemy ziemią, radzę zachować ostrożność i nie wąhać tabletek bo środek może też zrobić krzywdę człowiekowi - ja miałem maseczkę ochronną i gumowe rękawice.

Na drugi dzień od zastosowania ani jednego kopca, dzisiaj mija tydzień od zastosowania i również ani jednego kopca.
Napisałem nie po to żeby się pochwalić tylko żeby pokazać innym że jest skuteczna metoda walki z kretami, bo sam szukałem, próbowałem i dalej szukałem bo nic nie działało.
Jest jeszcze środek o nazwie DIFENOR który podobno również działa i można go kupić bez żadnych szkoleń czy uprawnień ale jego akurat nie stosowałem więc nie wiem czy działa w 100%.

Watek zmoderowany./Adm.
Kasia83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 paź 2016, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Słyszałam jeszcze, żeby w dziurę wlewać dużo wody, aż się je albo zatopi albo przepłoszy
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Ja też słyszałem - widziałem co innego w realu - 100 kubików wody poszło w kretowiska i krety się nie potopiły. Przepłoszenie nie było pewnie mocne bo na drugi dzień wróciły do pomysłu destrukcji ogrodu. Z tym utopieniem kretów to najczęściej powtarzana bzdura w internecie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Potwierdzam skuteczność QUICKPHOS miałem plagę nornic gdzie wcisnąłem palec tam pusto -tunel, kupiłem w.w środek i po odkopaniu tunelu wsadzam po dwie tabletki tylko nie zasypuję a przykrywam płytką i dopiero uszczelniam ziemią żeby zostawić drożny tunel. Po ok miesiącu nie znajduję tuneli, chociaż słyszałem opinię, że na krety nie działa.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
konrados89
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 lip 2016, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łomża

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

[quote="toldi"]Potwierdzam skuteczność QUICKPHOS miałem plagę nornic gdzie wcisnąłem palec tam pusto -tunel, kupiłem w.w środek i po odkopaniu tunelu wsadzam po dwie tabletki tylko nie zasypuję a przykrywam płytką i dopiero uszczelniam ziemią żeby zostawić drożny tunel. Po ok miesiącu nie znajduję tuneli, chociaż słyszałem opinię, że na krety nie działa.[/quote

Do domu zapach sie nie dostał? tak jak ktoś pisał ze firmy odmawiają stosowanie tego srodka
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

Od bardzo, bardzo wielu lat nie miałem kreta na działce. Sąsiedzi miewają. Wiążę to z tym, że nie używam obornika, a sąsiedzi tak. Do mojego kompostu wrzucam to wszystko co wyrzucają na śmietnik sąsiedzi, czyli korzenie, łodygi, kwiaty, nasiona bylin i roślin jednorocznych. Może to zniechęca krety. Ostatnio też nie widuję śladów nornic. Przeniosły się do sąsiadów?
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

konrados89 z tym środkiem trzeba obchodzić się ostrożnie i z wyobraźnią zalecenia mówią o min 5 m od obiektów mieszkalnych. Trzeba też mieć na uwadze zwierzęta biegające po trawniku psy, koty, że o dzieciach nie wspomnę. Wobec powyższych faktów wcale się nie dziwie firmom odmawiającym stosowania tego preparatu, po co ryzykować, toksyczność fosforowodoru jest porównywalna z cyjanowodorem (Cyklon B). Po to właśnie wymagane szkolenia przy zakupie.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zwalczanie kreta - środek Quickphos

Post »

dziadek22 przyczyna tego, że nie masz kreta jest bardzo prosta u sąsiadów są smaczniejsze dżdżownice i pędraki. Tego typu zwierzęta są bardzo namolne jak znajdą pokarm. Brak dżdżownic może też wiązać się z przesuszeniem gleby bo wszelkiego rodzaju robactwo podziemne lubi wilgoć.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”