Nawozy sztuczne czy naturalne

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Jeszcze kilkanaście lat temu powiedzenie "goowniany interes" oznaczało porażkę w biznesie. Dzisiaj jest synonimem sukcesu w wyciskaniu kasy z tego, co kiedyś było wstydliwie zakopywane w ziemi. :shock: Świat idzie do przodu. :D .
Promilus
200p
200p
Posty: 455
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Przekompostowane więc nie śmierdzi aż tak bardzo, wysuszone, sprasowane w granulki czy jakieś tam inne kształty więc proste w aplikacji. Dla producenta dwakroć lepiej, bo nie ma problemu z dystrybucją, a przy kompostowaniu odzyskuje ciepełko lub wytwarza biogaz (a może jedno i drugie). To się nazywa efektywne wykorzystanie zasobów. Coś o czym warto pomyśleć jeśli chodzi o nasze ogrodowe zasoby również.
wikiwiki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 lut 2019, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Ja od ubiegłego roku stosuję holenderski nawóz Ferti Royal uniwersalny; polecił mi go znajomy i efekty są naprawdę mega zadowalające. Kupiłam go przez amazona ale od tego roku ma być podobno dostępny również w Polsce, więc na pewno z niego skorzystam. Od lat eksperymentowałam już z różnymi nawozami ale ten jest zdecydowanie najlepszy i jest to nawóz organiczno-mineralny. Są również nawozy do iglaków i traw tej firmy (Ferti Royal) więc z pewnością i je zastosuję. Wprawdzie nie są one tanie ale są bardzo wydajne i naprawdę warto, polecam wszystkim - dla mnie to hit i z tego co wiem to nie ma jeszcze tego typu nawozu w naszym kraju :D
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Możesz wrzucić fotkę ze składem tego nawozu? Powinien być z tyłu opakowania.
wikiwiki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 lut 2019, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Tu raczej nie chodzi o skład ale o unikatowość tego produktu i efektywność wykorzystania składników odżywczych.
Fotki nie mogę wrzucić bo wyrzuciłam stare opakowania a na ten rok jeszcze nie kupiłam. Ale znalazłam to w necie: http://www.fertiroyal.pl/
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

;:oj Śliczne worki . A co poza tym? Na czym polega unikatowość tych nawozów i efektywność wykorzystania składników, bo w podanym linku poza kolorowymi fotkami i typowym w takich przypadkach reklamowym bełkotem, nie ma ani pół zdania na temat działania, składu czy "wyjątkowości" tych nawozów. Chyba, że odkryli jakieś nowe, jeszcze nikomu nie znane substancje nawozowe i trzymają to w tajemnicy :shock: . Naiwnych nie sieją a rosną bujnie i to BEZ nawozów.
wikiwiki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 lut 2019, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Proponuję sprawdzić ich działanie, przekonać się samemu a dopiero później wypowiadać się w tym temacie ;-)
Wszystkiego dobrego :-)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Jasne. Już biegnę . Obrazek Nie ma cudownych nawozów. Im szybciej to zrozumiesz tym więcej kasy zaoszczędzisz.
wikiwiki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 lut 2019, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Ciężko dyskutować z kimś kto wie już wszystko... Nie mam też pojęcia, jakie to "cudowne nawozy" Pani/Pan ma na myśli (ja o niczym takim nie pisałam...).
Zrozumiałam natomiast to, że dalsza dyskusja z Panią/Panem nie ma najmniejszego sensu.
Tak więc życzę miłego i przede wszystkim spokojnego wieczoru :wink:
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

To nie pierwszy wątek o nawozach i nawożeniu. Nie pierwszy też post utrzymany w podobnym tonie. Proszę użyć forumowej wyszukiwarki i poczytać to, co zostało napisane w temacie nawożenia przez ostatnie kilka lat. Co roku pojawia się na rynku kilka- kilkanaście nowych produktów, coraz droższych i oczywiście coraz lepszych. Niektóre są z nich są nawet nawet "unikatowe"!
Od lat eksperymentowałam już z różnymi nawozami ale ten jest zdecydowanie najlepszy i jest to nawóz organiczno-mineralny. Są również nawozy do iglaków i traw tej firmy (Ferti Royal) więc z pewnością i je zastosuję. Wprawdzie nie są one tanie ale są bardzo wydajne i naprawdę warto, polecam wszystkim - dla mnie to hit i z tego co wiem to nie ma jeszcze tego typu nawozu w naszym kraju :D
Czy to nie brzmi jak reklama "cudownego nawozu"? :wink:
PS.
Nie wiem wszystkiego ale wiem na tyle dużo, że mam świadomość o czym piszę .
domin3
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 6 mar 2014, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Bez działania nawozów na przykład dolistnych http://eu-eu.eu/nawozy-dolistne-na-czym-polega-nawozenie-dolistne/ roślina raczej nie ma szans na bujny wzrost, czym ma uzupełnić niedobory zarówno mikro i makroelementów? Naturalne nawozy mogą być jedynie uzupełnieniem.
Promilus
200p
200p
Posty: 455
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

czym ma uzupełnić niedobory zarówno mikro i makroelementów?
A skąd te niedobory? Moim zdaniem sprawa jest zupełnie inna. Badając glebę i rośliny można dość szczegółowo zobaczyć czego jest pod dostatkiem, a czego i w jakiej ilości brakuje. Żaden, absolutnie żaden nawóz naturalny nie pozwala precyzyjnie uzupełnić wybranych składników nie naruszając równowagi pozostałych. Nawozy mineralne jednak pod tym kątem są zdecydowanie praktyczniejsze. Dodatkowo nawożenie dolistne pozwala w nieco szybszy sposób dostarczyć minerały tam gdzie są najbardziej potrzebne (liście, owoce).
Nie oznacza to jednak, że nie można obfitych zbiorów i zdrowych roślin uzyskać nawożąc naturalnie. Można! Tylko trzeba uważnie obserwować i dodawać co potrzeba, a działanie będzie dłuższe, ale też (znacznie) później dostrzegalne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”