Nawozy sztuczne czy naturalne

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Nawozy ekologiczne.

Post »

To granulowany obornik ale producent nie podaje od jakich zwierząt pochodzi.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy ekologiczne.

Post »

A możecie powiedzieć ile tego sypać do dołka np. pod pomidory albo pod kapusty i inne...?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Promilus
200p
200p
Posty: 455
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Garść, wymieszać z kompostem, wsypać w dołek, zasadzić i zdrowo podlać. Czemu z kompostem? Bo korzenie lubią powietrze, a ziemia kompostowa jest dość przewiewna i trzyma dobrze wodę.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Jeszcze kilkanaście lat temu powiedzenie "goowniany interes" oznaczało porażkę w biznesie. Dzisiaj jest synonimem sukcesu w wyciskaniu kasy z tego, co kiedyś było wstydliwie zakopywane w ziemi. :shock: Świat idzie do przodu. :D .
Promilus
200p
200p
Posty: 455
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Przekompostowane więc nie śmierdzi aż tak bardzo, wysuszone, sprasowane w granulki czy jakieś tam inne kształty więc proste w aplikacji. Dla producenta dwakroć lepiej, bo nie ma problemu z dystrybucją, a przy kompostowaniu odzyskuje ciepełko lub wytwarza biogaz (a może jedno i drugie). To się nazywa efektywne wykorzystanie zasobów. Coś o czym warto pomyśleć jeśli chodzi o nasze ogrodowe zasoby również.
wikiwiki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 lut 2019, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Ja od ubiegłego roku stosuję holenderski nawóz Ferti Royal uniwersalny; polecił mi go znajomy i efekty są naprawdę mega zadowalające. Kupiłam go przez amazona ale od tego roku ma być podobno dostępny również w Polsce, więc na pewno z niego skorzystam. Od lat eksperymentowałam już z różnymi nawozami ale ten jest zdecydowanie najlepszy i jest to nawóz organiczno-mineralny. Są również nawozy do iglaków i traw tej firmy (Ferti Royal) więc z pewnością i je zastosuję. Wprawdzie nie są one tanie ale są bardzo wydajne i naprawdę warto, polecam wszystkim - dla mnie to hit i z tego co wiem to nie ma jeszcze tego typu nawozu w naszym kraju :D
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Możesz wrzucić fotkę ze składem tego nawozu? Powinien być z tyłu opakowania.
wikiwiki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 lut 2019, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Tu raczej nie chodzi o skład ale o unikatowość tego produktu i efektywność wykorzystania składników odżywczych.
Fotki nie mogę wrzucić bo wyrzuciłam stare opakowania a na ten rok jeszcze nie kupiłam. Ale znalazłam to w necie: http://www.fertiroyal.pl/
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

;:oj Śliczne worki . A co poza tym? Na czym polega unikatowość tych nawozów i efektywność wykorzystania składników, bo w podanym linku poza kolorowymi fotkami i typowym w takich przypadkach reklamowym bełkotem, nie ma ani pół zdania na temat działania, składu czy "wyjątkowości" tych nawozów. Chyba, że odkryli jakieś nowe, jeszcze nikomu nie znane substancje nawozowe i trzymają to w tajemnicy :shock: . Naiwnych nie sieją a rosną bujnie i to BEZ nawozów.
wikiwiki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 lut 2019, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Proponuję sprawdzić ich działanie, przekonać się samemu a dopiero później wypowiadać się w tym temacie ;-)
Wszystkiego dobrego :-)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Jasne. Już biegnę . Obrazek Nie ma cudownych nawozów. Im szybciej to zrozumiesz tym więcej kasy zaoszczędzisz.
wikiwiki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 lut 2019, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

Ciężko dyskutować z kimś kto wie już wszystko... Nie mam też pojęcia, jakie to "cudowne nawozy" Pani/Pan ma na myśli (ja o niczym takim nie pisałam...).
Zrozumiałam natomiast to, że dalsza dyskusja z Panią/Panem nie ma najmniejszego sensu.
Tak więc życzę miłego i przede wszystkim spokojnego wieczoru :wink:
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nawozy sztuczne czy naturalne

Post »

To nie pierwszy wątek o nawozach i nawożeniu. Nie pierwszy też post utrzymany w podobnym tonie. Proszę użyć forumowej wyszukiwarki i poczytać to, co zostało napisane w temacie nawożenia przez ostatnie kilka lat. Co roku pojawia się na rynku kilka- kilkanaście nowych produktów, coraz droższych i oczywiście coraz lepszych. Niektóre są z nich są nawet nawet "unikatowe"!
Od lat eksperymentowałam już z różnymi nawozami ale ten jest zdecydowanie najlepszy i jest to nawóz organiczno-mineralny. Są również nawozy do iglaków i traw tej firmy (Ferti Royal) więc z pewnością i je zastosuję. Wprawdzie nie są one tanie ale są bardzo wydajne i naprawdę warto, polecam wszystkim - dla mnie to hit i z tego co wiem to nie ma jeszcze tego typu nawozu w naszym kraju :D
Czy to nie brzmi jak reklama "cudownego nawozu"? :wink:
PS.
Nie wiem wszystkiego ale wiem na tyle dużo, że mam świadomość o czym piszę .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”