opryski tuji

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
wielimek23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 19 mar 2015, o 01:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

opryski tuji

Post »

Mam pytanie polegające na braku zrozumienia przeze mnie ulotek dotyczących oprysków. Na ulotce topsinu jest napisane że tylko raz na sezon nie bardzo wiem jaka data takiego oprysku ponadto gdzieś czytałem że mam pryskać co 7-10 dni wiec jak ma się jedno do drugiego. Kolejna ulotka saprol wyraźnie dwie sprzeczności najpierw piszą że co 3 tygodnie aż do końca września a za chwile że maksymalna liczba zabiegów w sezonie to 5. No jakby nie patrzeć 5x3 to 15 tygodni ochrony a sezon ma co najmniej 24 tygodnie a myślę że więcej. proszę opisać ale możliwie dokładnie i szczegółowo tak jak tłumaczy chłop krowie jak i czym najlepiej opryskiwać tuje szmaragd przeciw grzybom od kwietnia do końca września. A przypominało mi się że w ulotkach tych brak mi też informacji jak mocno mam opryskać taką roślinę czy to ma być tak że aż jest cała mokra czy tylko delikatnie zwilżona czy coś pośredniego też proszę o wytłumaczenie. z góry dziękuje osobą pragnącym pomóc
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: opryski tuji

Post »

Jak chłop krowie!
Saprol - 5 oprysków co 3 tyg. max do końca września
Zaczynasz 23.03 to kończysz 15.06 piąty oprysk,
jeśli zaczniesz 4.05 to 5 ostatni oprysk wykonasz 27.07
a jeśli zaczniesz 3.08 to 28.09 zrobisz 4 oprysk, bo koniec września i nie zdążysz zrobisz 5 oprysku,
a jak zrobisz oprysk 14.09 to tylko ten jeden, bo wrzesień się skończy zanim miną 3 tyg.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
wielimek23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 19 mar 2015, o 01:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: opryski tuji

Post »

tak to było jak chłop krowie i dzięki temu wszystko zrozumiałem za co bardzo dziękuję. Pytałem też o inne rzeczy jak użycie topsinu czy to znaczy że mogę użyć go tylko raz w sezonie bo gdzieś czytałem że po 7 dniach mam powtarzać oprysk a jeśli tylko raz to w jakim miesiącu na tujach szmaragd będzie najskuteczniejszy oraz jak mocno czy saprolem czy topsinem powinienem spryskać roślinkę jak by można prosić o podobnie dokładny opis dziwuje i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”