Mączka rogowa, wióry rogowe.

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Re: Mączka rogowa, wióry rogowe.

Post »

A ja chciałem zapytać czy nie macie problemów z nornicami itp. po tego typu nawozach ? Troche obawiam się używania tego na działce, bo wojne z tymi włochaczami pare lat temu już toczyłem i nie chciałbym do tego wracać.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mączka rogowa, wióry rogowe.

Post »

Weźcie pod uwag, że sama mączka rogowa nie jest nawozem pełno składnikowym jak np obornik zawiera duże ilości azotu, fosfor, wapń ale nie zawiera potasu i mało mikroelementów. Dla wzbogacenia mieszana jest z mączką z krwi i kości. Gdyby tak jednak nie było (trzeba by sprawdzić skład) to brakujące pierwiastki należało by uzupełnić w innej formie.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mączka rogowa, wióry rogowe.

Post »

No ja mam "problem" z głowy, bo nie idzie tego nigdzie teraz kupić... Część róż już posadzona, tylko granulowany obornik dałam i to musi wystarczyć... :roll:
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mączka rogowa, wióry rogowe.

Post »

Kiedyś mączka z resztek poubojowych była popularna ze względu na brak nawozów sztucznych, osobiście wolę obornik granulowany używam go do roślin doniczkowych po prostu wciskam w ziemię jedną lub dwie granulki i rośliny pięknie rosną. Na większą skale chyba by za drogo wyszło.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mączka rogowa, wióry rogowe.

Post »

Witajcie, mam pytanie dotyczące wiórów rogowych z Lidla. Jesienią będę sadzić róże i chciałabym ziemię wymieszać z dość dużą ilością wiórów. Zawsze używałam wiórów wiosną, więc się nie przejmowałam. Ale nurtuje mnie jedna rzecz. Wióry zawierają ponoć sporo azotu. Czy sadząc róże jesienią w te wióry nie zaszkodzi im takie działanie zamiast pomóc we wzroście?
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”