Roztocz narcyzowiec - jaki preparat systemowy?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Orcia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 lis 2014, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Roztocz narcyzowiec - jaki preparat systemowy?

Post »

Witam,
Pytanko mam jak w tytule. Szukam preparatu którym mogłabym poczęstować zwartnicę na początku sezonu wegetacyjnego. Po obcięciu liści widzę, że uszkodzenia sięgają w głąb cebuli i preparty działające powierzchniowo nie wystarczą. Wiem, że skuteczną metodą jest wygrzewanie cebuli 2-3h w 43C, jednak na ten zabieg bedzie musiała poczekać jeszcze pół roku.
Podobno popularnym i silnym pestycydem systemowym jest imidacloprid, teoretycznie powinien zadziałać na roztocza. Spotkał się ktoś może z takim zastosowaniem?
Orcia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 15 lis 2014, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Roztocz narcyzowiec - jaki preparat systemowy?

Post »

Odpowiadam sobie bo nie mogę już edytować postu, a metoda którą zastosowałam może się komuś przydać. Doczytałam, że Mospilan (acetamipryd) jest preparatem systemowym więc na wiosnę 3 razy w odstępach kilkutygodniowych podlałam zwartnicę roztworem mospilanu w proporcjach 2g (saszetka)/10l. Ostatnio roślina odżyła, a liście zaczęły rosnąć równo i nie ma śladu po roztoczu. Wysokie temperatury południowego parapetu też mogą mieć znaczenie :q Podlałam pozostałe rosliny przeciw ziemiórce - pomogło! Czekam już z Mospilanem na inwazję mączlika i mszyc na parapetach :3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”