Deszcz po oprysku

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Deszcz po oprysku

Post »

A, to bardzo dobrze. Topsin, jeśli nawet częściowo się wchłonął to zabezpieczył przed infekcją w czasie zwilżenia powierzchni liści. Mospilan(nie doczytałem jak szybko się wchłania, ale są preparaty, którym godzina wystarcza) też powinien zadziałać- a to widać po zdechłych mszycach. jeśli żyją, to poprawka, ale już innym preparatem.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Deszcz po oprysku

Post »

Obleciałam wszystko od mszycy a po 2 godz przyszedł intensywny deszcz z wiatrem i co teraz?
JoasiaPytasia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 29 lis 2010, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Deszcz po oprysku

Post »

To pocieszające co piszesz, bardzo dziękuję Maryann. Będę obserwować skutki oprysku. Dzisiaj jeszcze paskudy żyły.. ;) przynajmniej oblepiały rośliny dalej. Swoją szosą to pierwszy raz widziałam mszyce na klonie palmowym, trudno je było dostrzec na ciemnym drzewku bo same też miały ciemny kolor i podłużny kształt i obsiadły co ciekawe nie liście tylko ich szypułki. Zupełnie przypadkiem najpierw dostrzegłam (jak podejrzewam) odchody mszyc na liściach niżej - mieniące się w świetle przezroczyste plamki. Ciekawe też jest to, że rosnący dwa metry dalej klon tego samego gatunku nie jest w ogóle zaatakowany. Ot taka dygresyja. Przyznam, że nie uśmiecha mi się robić niebawem kolejnego oprysku, nawet rękami męża, i mam nadzieję że ostatni oprysk jednak będzie skuteczny i wystarczy na dłużej.
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Deszcz po oprysku

Post »

Orientuje się Ktoś jak szybko wchłania się środek SCORE 250EC :?:

Wczoraj wieczorem pryskałem agresty przeciw mączniakowi, dzisiaj nad ranem po około 10 godzinach od oprysku zaczął padać deszcz i nie wiem czy oprysk będzie w pełni skuteczny :?:

Do całości dodałem adiuwant SUPERAM 10AL.
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4187
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Deszcz po oprysku

Post »

Powinno zadziałać; obserwuj roślinę. W razie czego następny oprysk i tak po 7-10 dniach. w takim czasie zdążysz zaobserwować albo postęp choroby albo leczenie.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Deszcz po oprysku

Post »

Dzięki, będę obserwował. Pogoda niestety sprzyja rozwojowi mączniaka, pierwsze listy się zaczęły zabielać dlatego nie czekałem.
Pozdrawiam Janek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”