Tymol- za i przeciw

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Pomodoro-Fungicydy nowej generacji-kwas sorbowy cz.2

Post »

Zazdroszczę swoich pszczółek :roll: , też zamierzam pryskać cały ogród HT a pszczół mam codziennie bezliku (szczególnie w ogórkach, mimo że to zazwyczaj trzmiele się tym zajmowały).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomodoro-Fungicydy nowej generacji-kwas sorbowy cz.2

Post »

Józiu

Jedna tacka apiguardu zawiera 12,5 g tymolu. Instrukcja tego preparatu przewiduje 2 takie tacki na rój. To jest ilość jaka znajduje się w ponad 100 litrach oprysku. Ile z tych 100 l oprysku spadnie na kwiaty pomidorów, które i tak pszczoły olewają cienkim moczem?. 25 gram wsadzone do jednego ula nie zabija pszczół, które się wręcz tarzają w tym żelu, a zabije je kropla, która spadnie na kwiat?
.............................zmoderowano tekst- jokaer
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Piję tymol w postaci wina typu cinzano. Wino robię z tymianku lub cząbru górskiego.
Ma właściwości wykrztuśne, a ot mi chodzi.Syrop tymiankowy podobno do A o tych akurat jego zastosowaniach wiedzieć tu nie musimy. ;:224 bab... jest używany.
kuma

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

A może Mirzan dostrzegasz różnicę między liśćmi tymianku a kryształkami tymolu uzyskanymi z syntezy chemicznej ?

Karta charakterystyki, do której link podałam, nie dotyczy surowca zielarskiego, a wytworu przemysłu chemicznego.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Nie jestem chemikiem,i bez potrzeby nie stosuję związków syntetycznych,chociaż nie jestem ich
wrogiem i ich nie unikam. W wypadku,kiedy uzyskanie związku naturalnego jest nieekonomiczne
pod względem ceny i czasu [octan], preferuję syntetyczne.
Ale,w niektórych przypadkach,naturalne mogą mieć lepsze właściwości od syntetycznych.
Przykład z książki Wiśniewskiego ,, Odkryłem tajemnicę raka,,
Witamina C, naturalna, jest wykorzystywana przez organizm w całości. Syntetyczna, występuje
w ośmiu postaciach,lewo skrętne,prawo skrętne i inne formy, w mieszance, o jednym składzie
chemicznym. Skład ten sam,ale budowa cząsteczki różna. Z tej mieszanki jest przyswajalna 1/8
całej porcji.
Podsumuję tak,jeśli mam to wylać na rośliny,to mi wszystko jedno,jeśli mam to wypić, to wolę
jajka rozpuszczone w occie[bez prażenia] niż octan sklepowy.
kuma

Re: Pomodoro-Fungicydy nowej generacji-kwas sorbowy cz.2

Post »

Rozumiem, że w wątku propagującym toksyczny produkt, namawiającym do kupowania toksycznego związku - http://www.poch.com.pl/wysw/utworz_pdf. ... karty=1320 - nie można nic wspomnieć o tym zagrożeniu.

Kupujcie masowo, trujcie środowisko.


Ciekawa jestem, czy ktoś zadał sobie trud przeczytania karty charakterystyki.

"Podsumuję tak,jeśli mam to wylać na rośliny,to mi wszystko jedno" - niestety wielu organizmom żyjącym w przyrodzie wszystko jedno nie jest.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Pomodoro-Fungicydy nowej generacji-kwas sorbowy cz.2

Post »

Przegięcie w każdą stronę jest niezdrowym objawem, nikt nie będzie stężonym tymolem niczego polewał.
A karta charakterystyki właśnie takiej postaci dotyczy, zresztą stara jest jak świat i nieaktualna, za taka starą to sanepid mandat nakłada w jednej chwili.
http://www.medicalsupplies.com.sg/perso ... 300ml.html
http://llapka.blogspot.com/2014/11/varroa-i-tymol.html
http://oldfriend.com.sg/default/icm-tym ... argle.html
zbyszko46
50p
50p
Posty: 57
Od: 11 sie 2014, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA PRAGA POŁUDNIE

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Ogólnie to jestem za ochroną środowiska i ludzi w nim żyjących,ale ,,nie przesadzajmy powiedział leniwy ogrodnik''.
Uważam że należy bardziej zwrócic uwagę na chemię, która nie ma odpowiedników w naturze i na ''naprawiaczy''świata.

POZDRAWIAM
Pozdrawiam,Zbyszek
Awatar użytkownika
emilka79
200p
200p
Posty: 358
Od: 29 maja 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Już kilkakrotnie było pisane-jeśli ktoś nie ma ochoty niech nie używa ht, ow, i innych udostępnionych przez forumowicz, który dobrowolnie dzieli się z nami pomysłami i ogromną wiedzą. ;:333
Ja dziś otrzymałam przesyłkę z Tymolem, Kwasem mlekowym i sorbowym- i czekam niecierpliwie na przepis nowych preparatów.
Pozdrawiam -Marta
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

To ładnie,że czekasz,ale powiedz,po co pryskać TERAZ,skoro żadne choroby nie występują?
Czy po to aby stwierdzić,że roślina nie zdechła od oprysków? Nie pryskaj,to też nie zdechnie,
a będzie taniej.
Awatar użytkownika
emilka79
200p
200p
Posty: 358
Od: 29 maja 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Przecież nie napisałam, że będę pryskać teraz.
Oczywiście że w sezonie.
Pozdrawiam -Marta
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Mirzan, są osoby które teraz dokonują oprysków - własnie po to żeby sprawdzić jak wysokie stężenie jest dopuszczalne, aby nie zaszkodziło roślinom. Za co ja, który mam zamiar stosować te preparaty w sezonie, im bardzo dziękuję.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymol- za i przeciw

Post »

Do tego potrzeba Ci raptem 5 może 10 roślin,które możesz prysnąć w ciągu 10 minut każdą innym
stężeniem.Zresztą każdą czynność możesz zrobić sprawnie,albo pięknie,z fanfarami,sztandarami,
reflektorami na artystę, przytupem.
Do litrowego opryskiwacza dajesz dziesięć kropli.Psik psik, dolewasz 10 kropli. Psik psik,następne 10
kropli. I oczywiście zapisać gdzie ile,aby się strony świata nie pomyliły.
Przecież próby są przeprowadzane teraz,jeśli się nie mylę. I jedyny wynik,będzie zdechła-nie zdechła,
bo skuteczności zwalczania chorób nie stwierdzisz,skoro ich o tej porze nie ma.
W końcu,nie moja sprawa,mam inne sposoby wykorzystania tymianku,o których wspomniałem.
Przypomniało mi się,piłem dużo mocnej herbatki tymiankowej,przy zatruciu pokarmowym,bardzo ciężkim,salmonelli nie złapałem,dzieci nie piły i miały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”