Mikoryza. Szczepionka mikoryzowa

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

i weź tu człowieku bądź mądry. Mikoryza sama w sobie jest ok, ale czy te wszystkie okoliczności (kiepskie warunki transportu i przechowywania w sklepach oraz stosowanie chemii) nie niweczy całego zachodu i wydanej kasy...
nelly
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 mar 2011, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam
Posadziłam u siebie 2 świerki, 4 sosny i 2 kosodrzewiny, pod każde drzewko posypałam szczepionką mikoryzowaną do iglaków. Zależy mi na tych drzewkach, nie chciałabym by następne powypadały i dlatego zastanawiam się, czy podlanie previcurem jeszcze dodatkowo to byłaby przesada? W zeszłym roku walczyłam z fytofyrozą ze względu na opady i bardzo dużą wilgotność ziemi. Prosże o radę, bo nie chciałabym przedobrzyć.
Awatar użytkownika
dzwiedziu
50p
50p
Posty: 57
Od: 27 sie 2009, o 14:56
Lokalizacja: Żukowo

Re: czy mikoryza i previcur to za dużo?

Post »

Mikoryza to nic innego jak grzyb.Więc nie wiem czy dobrym pomysłem jest podlewanie iglaków środkiem grzybobójczym.
Ale niech mądrzejsi ode mnie się wypowiedzą.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: czy mikoryza i previcur to za dużo?

Post »

Kilka dni przed mikoryzą można zastosować previcur , bo w przeciwnym przypadku on ją zniszczy .
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Pisaliście tutaj też o brusznicy.
Jak blisko ją sadzić?

Pod borówki i rodendrony wykopałem dołki o średni 70-80cm i wypełniłem je mieszanką torfu i ziemi. Czy tą brusznicę mam więc posadzić jeszcze w tym dołku? Jeden krzaczek brusznicy na dołek?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

emmka co to znaczy "Borówka brusznica zamiast mikoryzy do azalii (i chyba też do wrzosowatych)"

treborx brusznicę będziesz mieć z lasu? jeśli tak, to weź z dużą ilością próchnicy leśnej i możesz posadzić razem z rh w jednym dołku. Czy akurat przyniesiesz z grzybnią nie wiadomo.
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Raczej ze szkółki. W lesie to bym nawet nie wiedział gdzie jej szukać i jak wygląda. Jeszcze coś trującego bym przyniósł ;)

Co do grzybni z brusznicy z lasu - a czy to nie chodziło przypadkiem o samą brusznicę, że to niby ona sama w sobie jest dobrym dodatkiem do rh czy borówki, niezależnie czy z grzybnią czy bez?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Czy my rozmawiamy o mikoryzie czy o jakichś czarach? :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikoryza
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Przepraszam, nie chciałem nic o czarach, ale to właśnie tu w tym temacie padło hasło "brusznica" i zrozumiałem, że jest to zamiennik dla mikoryzy.
Skoro więc brusznica jest mi potrzebna tylko po to by przynieść grzyba to na grzyba mi ona? Równie dobrze mogę przynieść samego grzyba bez brusznicy.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

treborx poczytaj o mikoryzie, plissssssss
a w korzeniach brusznicy i nie tylko stwierdzono występowanie specjalnego grzyba (który jest w mikoryzie z brusznicą i nie tylko) który to grzyb wchodzi również w mikoryzę z różanecznikami. Więc taka brusznica ze szkółki to wg mnie psu na budę

A poza tym po co rh jakaś super drogocenna szczepionka mikoryzowa? Cuda będzie czynić?
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Czytałem o mikoryzie, rozumiem na czym to polega - nie denerwuj się tak na mnie :)

Sądziłem jednak, że brusznica sama w sobie jest dobra dla rh czy borówki - tak wywnioskowałem z paru postów co tu wcześniej padło. Myślałem więc też, że taka brusznica ze szkółki też będzie dobra. Nie wiedziałem, że brusznica jest dobra tylko i wyłącznie dlatego, że ma już grzyba z lasu.


Także dziękuję za wyjaśnienie moja ty ostojo cierpliwości (i wcale się nie naśmiewam czy coś w tym stylu) :)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

To tak zabrzmiało? :D chyba muszę zacząć siebie czytać :D
A jak rozumiesz mikoryzę to nie zadawaj g..pytań :evil: :D :D

Naprawdę nie wiesz jak wygląda brusznica?... :pogon
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepionka mikoryzowa

Post »

Naprawdę nie wiesz jak wygląda brusznica?...
Czemu to takie dziwne? W lesie nie mieszkam :)
Jakbym miał obok siebie pokrzywe i brusznice, to pewnie bym zgadł co jest brusznicą, ale jakbym miał iść do lasu to raczej bym nie wyczaił
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”