nawoz pod iglaki

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
fantomek
100p
100p
Posty: 125
Od: 9 cze 2010, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

nawoz pod iglaki

Post »

Co w tym czasie zastosowac na wzmocnienie i witaminowo do podsypu pod iglaki prosze o nszwy rowniez opryskowo dziekuje
markis80
100p
100p
Posty: 177
Od: 27 maja 2011, o 22:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: nawoz pod iglaki

Post »

Ja stosuje z yara mila jesienny, iglaki należy bardzo dobrze podlać przed zimą.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nawoz pod iglaki

Post »

Przede wszystkim nie może zawierać azotu. A większość dodaje 2, 3 % ale jednak jest. I na to zwracać uwagę.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ania156
200p
200p
Posty: 225
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nawoz pod iglaki

Post »

Ponawiam pytanie jaki polecacie nawóz pod iglaki mam 35 tui smaragd kilka swierków srebrnych i kilka tui kulistych , moze ktos poleci wypróbowany i niedrogi nawóz ;:180
Mąż Ani
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nawoz pod iglaki

Post »

Najpierw należy zrobić badanie ziemi. Gdy otrzyma się wydruk to należy sprawdzić wymagania danych roślin. Wtedy jest wszystko wiadomo czego jest za mało. I dopiero wtedy należy szukać nawozu... Bo w obecnej chwili brzmi to mniej więcej tak: "Jakie polecacie tanie tabletki na oko, albo na kolano?"
ania156
200p
200p
Posty: 225
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nawoz pod iglaki

Post »

Nie wiedziałem że jest to aż tak skomplikowane kurcze widziałem jak rolnik daje obornik pod warzywa prosty chlopina analiz gleby raczej nie robił a rośnie wszystko jak na drożdżach chyba tym obornikiem bardziej dozywia roślinki niż niż leczy..?
Mąż Ani
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nawoz pod iglaki

Post »

Mam przyjemność często przebywać blisko pól kukurydzy i rzepaku (dokładniej rzecz biorąc codziennie). I naprawdę niby prości ludzie, a nie ma tygodnia aby coś na polu nie było sypane/pryskane. I nie sądzę aby to robili dla zabawy, lecz z konieczności... Więc albo mają wiedzę na ten temat, albo ktoś im pomaga. Natomiast powracając do tematu iglaków. Widzę, że nie pragniesz naukowej wiedzy, więc nie będę zanudzał: jeżeli sprawisz, że środowisko nie będzie im sprzyjające. To po prostu się z nimi pożegnasz... Powodzenia i rób jak chcesz.
Awatar użytkownika
Xellos
200p
200p
Posty: 229
Od: 7 lip 2011, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: nawoz pod iglaki

Post »

ania156 pisze:Nie wiedziałem że jest to aż tak skomplikowane kurcze widziałem jak rolnik daje obornik pod warzywa prosty chlopina analiz gleby raczej nie robił a rośnie wszystko jak na drożdżach chyba tym obornikiem bardziej dozywia roślinki niż niż leczy..?
To rób jak ten chłopina. Kup sobie obornik, tym nie przenawozisz.

A co do nawozów sztucznych z napisem iglaki - to masz tam na opakowaniu ile sypać.

Nie bardzo rozumiem tego pytania o nawóz. Nikt przecież nie robi testów typu: Iglak A - sypie nawóz X, Iglak B - sypie nawóz Y a potem obserwuje efekty po którym lepiej rośnie...

Dostałaś prawidłową odpowiedź, jak chcesz nawozić z powodu problemów z glebą...to musisz wiedzieć czego ten problem dotyczy.

A jak szukasz nawozu w sensie, który najlepszy / cena do ogólnego nawożenia by przyspieszyć wzrost - to czytaj etykiety, tam są podane zawartości składników. I sobie wybierzesz, który daje najwięcej uwzględniając cenę / wagę / skład.
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: nawoz pod iglaki

Post »

Z własnego doświadczenia wiem,że w przypadku tuji tanio i skutecznie przeciwko brązowieniu igieł
dwa razy w sezonie sypnąć trochę tzn 2-3 garstki dolomitu,który zawiera sporo magnezu. Nie za dużo aby zbytnio nie podnieść pH gleby choć to już trochę poza tematem tuje wcale nie potrzebują kwaśnej gleby a nawet wolą pH w okolicach obojętnego albo nawet lekko zasadowego. Dużo lepsza jest mączka bazaltowa bo poza magnezem zawiera jeszcze właściwe wszystkie potrzebne minerały ale niestety nigdy nie widziałem do kupienia w sklepie i można nabyć tylko wysyłkowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”