Tuje, żywotniki - nawożenie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

Witam czy tuję Smaragd można nawozić azofoską ?- mi to najtaniej wychodzi
duduś
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

duduś pisze:czy tuję Smaragd można nawozić azofoską ?
Można... nawozy rolnicze to to samo co nawozy ogrodnicze zapakowane w ładne pudełeczka. Wystarczy sprawdzić skład nawozu.
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 150
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

Hej mam pytanko odnośnie nawożenia tui szmaragd co roku podsypuje w kwietniu, czerwcu i połowie sierpnia nawozem floravit do iglaków i floravit na brązowienie?? w tym roku zamierzam miedzy podsypaniami opryskiwać dolistnym pinvitem tez z firmy florawit. Czy taki system nawożenia jest odpowiedni ? Czy może jeszcze dać jesienny od sierpnia??
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

Jesteśmy, ale dla mnie tuje, to coś persona non grata, wolę mieć zdrowe grusze niż chemią zwalczać choroby przeniesiony z iglaków.
Nawożenie można indywidualnie dopasowywać, bo są różne gleby i warunki glebowe, co nie zawsze u jednych się sprawdza, a w innej glebie może być inaczej.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

wilczek pisze:Hej mam pytanko odnośnie nawożenia tui szmaragd co roku podsypuje w kwietniu, czerwcu i połowie sierpnia nawozem floravit do iglaków i floravit na brązowienie?? w tym roku zamierzam miedzy podsypaniami opryskiwać dolistnym pinvitem tez z firmy florawit. Czy taki system nawożenia jest odpowiedni ? Czy może jeszcze dać jesienny od sierpnia??

Jeżeli stosujesz wyżej wymienione to zbędne jest moim zdaniem stosowanie pinivitu. Ów nawóz jest dobry na wymęczone rośliny po zimie, czy też po upałach jakie między innymi nastąpiły w tamtym roku, ale uwaga nawozimy maksymalnie do 15 sierpnia. Jeszcze jedna uwaga. Pinivit można zastosować na rośliny, które nic nigdy nie dostały. Ja tak robię. Nie stosuję żadnych nawozów tylko kilka razy zrobiłem oprysk pinivitem. Pamiętaj waląc nawozy przyzwyczajasz rośliny do lekkiego życia i w trakcie trudnych warunków mogą któregoś razu po prostu albo paść jak będą nieduże lub zmarnieć, że i tak wywalisz.
Nawozy które ewentualnie stosujemy ,, jesienne '' nie mogą zawierać azotu. Co różnie z tym bywa :wink:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
majki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 kwie 2016, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

Powracam do tematu. Jak napisałem wcześniej, tuje zostały obgryzione przez sarny.
Niektóre tuje zostały naprawdę nieźle ogołocone. Zostały tylko same czubki/szczyty (do których pewnie nie dały rady dosięgnąć).

Teraz widzę, że właśnie te "czubki" rosną najszybciej. Przyrostów poniżej jest nieweiele.
Tak pomyślałem, że może by tak przyciąć tuje od góry, tak żeby przyrosty szły na boki?

proszę o radę.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

majki pisze: Tak pomyślałem, że może by tak przyciąć tuje od góry, tak żeby przyrosty szły na boki?

proszę o radę.

Wstaw zdjęcia. Jeżeli obgryzły do pnia to możesz wywalić.
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 150
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

A co powiecie na florawit jesienny do iglaków N 4,5 P 8 K 27?? Czy lepiej dać na jesień siarczan potasu i superfosfat? :D Proszę o opinie.
Awatar użytkownika
wilczek
100p
100p
Posty: 150
Od: 4 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nawożenie - Tuje żywotniki

Post »

Czy mogę podsypać iglaki jesiennym uniwersalnym i jesiennym do trawnika z żelazem bo takie aktualnie mam?
Grzegorz43
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 maja 2017, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sanok

Czy przenawoziłem krzewy?

Post »

Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam w swoim ogrodzie między innymi świerki pospolite i tuje. Świerki rosną na trochę zacienionej skarpie, dlatego któryś rok z kolei pewnie ciężko im się wybić. Co rok zarastają trawą i chwastami, a koszenie na sporej pochyłości skarpie jest bardzo uciążliwe. Więc pomyślałem sobie użyję nawozu typowego na wzrost, i świerki pójdą jak oszalałe!!. Poszedłem do sklepu rolno-ogrodniczego i pan polecił mi mocznik w granulkach, jako najlepszy nawóz na wzrost. Końcem marca, pod każde drzewko, zrobiłem dziurę łopatą i wsypałem ok. 1 szklanki nawozu. Teraz obserwuję na tujach,czarne przebarwienia i zawijanie się ''liści''. Na świerkach jest na razie ok. Czy one się odrodzą,czy już po nich? Tuje mają ok.2 m. wysokości.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Tuje, żywotniki - nawożenie

Post »

Grzegorz43 pisze:... Końcem marca, pod każde drzewko, zrobiłem dziurę łopatą i wsypałem ok. 1 szklanki nawozu...
Nie rozumiem, jak można punktowo dawać nawóz sztuczny, nawet obornik wypali korzenie, a co dopiero taki skoncentrowany nawóz. To podobnie, jakby zjeść pół szklanki soli kuchennej, gwarantuję, że taki delikwent umrze od zasolenia. Może wyszukać to miejsce, gdzie jest ten nawóz i przelać choćby 100 litrami wody, wówczas gleba stanie się przyjazna dla drzewek.
Grzegorz43
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 maja 2017, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sanok

Re: Tuje, żywotniki - nawożenie

Post »

No tak. Wszystko jasne..
de5151
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 maja 2017, o 08:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje, żywotniki - nawożenie

Post »

Po jakim czasie mogę sadzić tuje na glebie opryskanej roundupem?
Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ znajomy opryskał mi chwasty czystym , nie wymieszanym z wodą roundupem na glebie na której chciałbym zasadzić trawnik i wspomniane wyżej tuje. Czy mam spodziewać się jakiś konsekwencji??
Z góry dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”