Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Wyrwać lub kosić trawnik 2 x w tygodniu.
Ogłowione chwasty zamierają same, nie mając możliwości fotosyntezy ( jedzenie z liści).
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21720
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Ze zdjęć wnioskuję,że trawnik jest młody ,uważam,że należy go opielić lub po prostu kosić..kosić . :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
backdraft
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 6 wrz 2007, o 21:13

Post »

Tak trawnik jest młody, koszony raz w tygodniu. Słuchajcie podobno są jakieś chemikalia do oprysków co zniszczyły by te chwasty a nie uszkodziły by trawy, znacie coś oprócz randapu? Na pielenie za bardzo nie mam czasu tych chwastów są tysiące i ciągle wyłażą.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Młodego trawnika się nie traktuje chemią przeciw chwastom, bo łatwo uszkodzić młode rośliny. Koś, jak ci radzą i zobaczysz, że chwasty wyginą.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Trawnika w roku posiania nie opryskuje się chemicznie przeciw chwastom, w razie oprysku może zginąć i chwast i trawa- nie dotyczy to roundapu który niszczy wszystko co zielone. Posłuchaj Nalewki, jedynym lekarstwem to kosiarka, Tadeusz.
zbyszR
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 sie 2007, o 10:00
Lokalizacja: katowice

Post »

dokładnie tak!
Twój trawnik jest za młody na chemię, a poza tym jeżeli nie masz problemu z nisko krzewiącymi się chwastami, to regularne koszenie da Ci efekt w postaci ładnego równego trawniczka. A chemia...
W sytuacji podbramkowej jest trochę preparatów, a póki co koszenie!

Pozdrawiam Zbyszek
monika90300
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2008, o 12:13

Chwasty na trawniku

Post »

Mam problem bo nie bardzo wiem co dalej robic , 2 tygodnie temy uzylam randapa na moim trawniku bo byly przewaznie same chwasty , teraz uschły i co mam dalej z nimi zrobic ? :?: i kiedy moge posadzic nową trawe?
Awatar użytkownika
Arwenka
100p
100p
Posty: 109
Od: 30 kwie 2008, o 21:02
Lokalizacja: Wsch. mazowsze

Post »

Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Po 2 tygodniach od oprysku możesz wysiewać trawę. Oczywiście musisz uporządkować teren i wzruszyć ziemię. Z uwagi na zapowiadane upały musisz nasiona trawy podlewać prawie codziennie.
Pozdrawiam Andrzej.
monika90300
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2008, o 12:13

Post »

bardzo dziekuje ,
wiec mysle ze bedzie dobrze jak działke przejade glebogryzarka i wtedy zasieje trawe.
Awatar użytkownika
k-c
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2285
Od: 3 wrz 2007, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Erazm pisze:Po 2 tygodniach od oprysku możesz wysiewać trawę. Oczywiście musisz uporządkować teren i wzruszyć ziemię. Z uwagi na zapowiadane upały musisz nasiona trawy podlewać prawie codziennie.
a nie za wcześnie ???? słyszałem że dobrze jest poczekać przynajmniej 3 tyg by oprysk dotarł do najdalszych korzeni , inaczej po wzruszeniu , przekopaniu jak się poodrywa korzonki to chwasty znów mogą wybić ....
pozdrawiam, Karol
moje wątki
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Post »

monika90300 pisze:bardzo dziekuje ,
wiec mysle ze bedzie dobrze jak działke przejade glebogryzarka i wtedy zasieje trawe.
Jak przejedziesz działkę glebogryzarką, to powinnaś najpierw powyjmować pozostałe w glebie korzenie chwastów, potem wymieszać z glebą nawóz, ubić wałem i poczekać 2 tygodnie. Dopiero potem wysiewaj trawę.
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
lukasek-1988
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 14 lip 2008, o 05:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Tępienie chwastów

Post »

Mam pytanie .
Mam ładny trawniczek , lecz dużo też jest chwastów w trawie . Jest jakiś środek na to by zlikwidować chwasty a nie uszkodzić trawy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”